sobota, 29 czerwca 2019

CBN: Comic Book News #265


W tym tygodniu możecie przeczytać o nowych komiksach dla najmłodszych czytelników, jakie DC planuje na lata 2020-2021, o aktualnych wydarzeniach w serii MARTIAN MANHUNTER, czy też o nowej serii z gatunku fantasy. Dodatkowo kilka opóźnień i drobnych zmian wydawniczych oraz mały przedsmak tego, co zobaczymy już wkrótce na kartach YOUNG JUSTICE. Zapraszamy.

*Zaktualizowana została lista tytułów, jakie w 2020 oraz 2021 ukażą się w ramach kategorii wiekowej DC Kids, a także w kategorii określanej jako główne DC, czyli skierowane do młodszej grupy odbiorców. Jedną z ciekawszych pozycji wydaje się THE MYSTERY OF THE MEANEST TEACHER:  A JOHNNY CONSTANTINE GRAPHIC NOVEL


Wszystkie te komiksy zawierać będą zamknięte historie, niezwiązane z kontinuum. Nazwiska twórców każdego z tych komiksów, a także ewentualnie miesiąc wydania części z nich, znajdziecie tutaj.

*MARTIAN MANHUNTER #6 kończy pierwszą część historii, jaką zamierza opowiedzieć Steve Orlando. W ostatnim rozdziale obserwujemy nową wersję wydarzeń z dnia, w którym zniszczona została marsjańska cywilizacja. To osobista tragedia dla głównego bohatera, która zmusza go do podróży na Ziemię.Seria od początku opisuje jednocześnie teraźniejsze oraz przeszłe wydarzenia, z czego jedna historia prowadzi do najgorszego momentu w życiu J'onna, zaś druga wręcz przeciwnie.

Wcześniejsze życie J'onna na Marsie skażone jest przez korupcję. Na Ziemi otrzymuje drugą szansę, czyli coś, czego się nie spodziewał. Szansę, aby wyciągnąć wnioski z pomyłek i złych decyzji, stając się wreszcie tym, kim zawsze chciał być - bohaterem. Musi jednak na to mocno zapracować.

Charnn to odzwierciedlenie tego, jak J'onn wyobraża sobie siebie w najgorszych koszmarach. Główny bohater zawsze obawiał się, że właśnie tak wyglądałby on sam w oczach Ziemian, gdyby objawił się im w swojej naturalnej formie. Charnn przebywa na Ziemi już od dłuższego czasu i wkrótce dowiemy się, co takiego porabiał do tej pory.

W #8 poznamy bardzo emocjonalną historię Diane Meade i dowiemy się, że ona i John Jones byli bohaterami na długo przed tym, jak pojawił się na Ziemi J'onn Jonzz.


*Kilka informacji dotyczących komiksów tworzonych przez Briana Michaela Bendisa:

Zagubiona w multiwersum drużyna z serii YOUNG JUSTICE trafia m.in. na Ziemię-42, gdzie spotka tamtejszą Little Justice League. Rysunki będą utrzymane w charakterystycznym, kreskówkowym stylu. Przykładowa grafika do obejrzenia poniżej. W tym samym numerze pojawi się również Captain Carrot i jego Amazing Zoo Crew z Ziemi-26.


Nowa seria z udziałem Legionu Superbohaterów będzie naturalną kontynuacją pewnych wydarzeń, jakie pojawią się w DOOMSDAY CLOCK. Bendis szanuje pracę Johnsa oraz Franka i zamierza podążać drogą, jaką ta dwójka wytyczy.

Wkrótce na łamach SUPERMANA dojdzie do ponownego spotkania Damiana Wayne'a/Robina oraz Jona Kenta/Superboya. Obaj kumple nie mieli okazji do wspólnych przygód od czasu, gdy ten drugi trafił pod opiekę swojego dziadka i po powrocie postarzał się o kilka lat. Przykładowa grafika z tego komiksu autorstwa duetu Reis/Prado:*Duet Jesus Merino i Vicente Cifuentes wspomoże Xermanico w zilustrowaniu WONDER WOMAN #75, który to zeszyt ukaże się 24 lipca.

*Standardowo, czas na odnotowanie kilka opóźnień:

SHAZAM! #7 przesunięty został z 24 lipca na 7 sierpnia. Pociągnęło to za sobą opóźnienia dwóch kolejnych zeszytów, tak więc #8 ma nową datę wydania 21 sierpnia, zaś #9 pojawi się 4 września. Dwa ostatnie terminy wydają się mało realne, stąd zapewne wkrótce doczekamy się kolejnych korekt.

POWERS VOL. 6 TPB przesunięto z 7 na 28 sierpnia, DOOM PATROL: THE BRONZE AGE OMNIBUS z 18 na 25 września, HOUSE OF SECRETS: THE BRONZE AGE OMNIBUS VOL. 2 z 23 października na koniec grudnia.

Dla odmiany BATMAN #75 wraca do pierwotnej daty wydania, czyli 17 lipca.

*W październiku wystartuje nowa maksi seria THE LAST GOD. Scenariusz napisze Phillip Kennedy Johnson, zaś rysunki wykona Riccardo Federici. Całość składać się będzie z 12 numerów.


30 lat temu społeczność legendarnych odkrywców, którzy zamieszkują krainę zwaną Cain Anuun, pokonała demonicznego tyrana - Mol Uhltepa. Od tego czasu miejsce to obfitowało w spokój oraz dobrobyt. Gdy po latach lider oryginalnej wspólnoty umiera, na jaw wychodzi straszliwa prawda: Mol Uhltep, znany jako The Last God, jednak żyje. Teraz w rękach nowej generacji jest los Cain Anuun. Trzeba odkryć sekrety ukrywane przez ich rodziców i dokończyć to, czego tamci nie potrafili uczynić.

Ma to być połączenie mitu, magii, baśni czy fantasy. DC podkreśla, że komiks ten skierowany jest zwłaszcza do miłośników DUNGEONS & DRAGONS, MAGIC: THE GATHERING, LORD OF THE RINGS, czy GAME OF THRONES.

#1 ukaże się 30 października w ramach kategorii wiekowej DC Black Label.

*Kami Garcia, scenarzystka TEEN TITANS: RAVEN, wspólnie z rysownikiem Gabrielem Picolo opowiadają szczegółowo o swojej powieści graficznej, gdzie główną bohaterką jest cierpiąca na amnezję 17-stoletnia Rachel Roth - klik.

*Zmieniła się ilość stron oraz cena ZERO HOUR 25TH ANNIVERSARY OMNIBUS, który ukaże się pod koniec września. Liczba stron zostanie zwiększona z 976 na 1096, a co za tym idzie finalny produkt kosztować będzie 150, zamiast wcześniej zapowiadanych 125$.


Na dodatkowe 120 stron składać się będą: DAMAGE #0, SUPERMAN: MAN OF STEEL #0, ZERO MONTH SAMPLER, wstęp Dana Jurgensa, posłowie KC Carlsona, a także obszerna galeria związana z promocją tego eventu w 1994 roku plus kulisy jego powstawania.

*Do tej pory wszystkie omnibusy zawierające materiał z tzw. Brązowej Ery (zeszyty z lat 70-80) posiadały podobny, specyficzny dla tej linii motyw na okładce. Wygląda na to, że sytuacja ta uległa zmianie i teraz nie obowiązują już poprzednie standardy. Świadczą o tym okładki zaprezentowane do THE JOKER: THE BRONZE AGE OMNIBUS oraz THE BRONZE AGE OMNIBUS BY JAKE KIRBY, które można zobaczyć w tym miejscu.


*Mini seria FLASH FORWARD ruszy dopiero we wrześniu, ale już teraz zapowiedziano, że jej finał uczyni z Wally’ego integralną część DC w najbliższej przyszłości. Drogę do odkupienia tej postaci zobaczymy także w innych komiksach.

*Mauricet rysuje postać Old Lady Harley w ramach DC Art Academy:*26 czerwca w USA ukazały się:

Action Comics #1012,
Batman Beyond #33,
Batman Damned #3 (z 3),
Books Of Magic #9,
Detective Comics #1006,
Dial H For Hero #4 (z 12),
The Flash #73,
High Level #5,
Justice League Dark #12,
Man Of Steel By Brian Michael Bendis TP,
Martian Manhunter #6 (z 12),
Old Lady Harley TP,
Sandman Volume 9 The Kindly Ones 30Th Anniversary Edition TP,
Silencer #18,
Teen Titans Raven TP,
The Terrifics #17,
Wonder Woman #73.

Autorzy: Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz