piątek, 28 czerwca 2019

DC Movieverse News #126

Dziś pojawi się sporo newsów, lecz duża ich część dotyczyć będzie filmów, które już od jakiegoś czasu leżą na półkach z płytami DVD - mowa będzie o filmach BATMAN z 1989 roku oraz  LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI i związanej z nią akcji zachęcania WB do wypuszczenia tak zwanego "Snyder's Cut". Więcej szczegółów w dalszej części newsa.
Niedawno minęła 30 rocznika wypuszczenia do kin filmu, który odmienił spojrzenie świata na adaptacje komiksów. Mowa oczywiście o produkcji BATMAN Tima Burtona. Z okazji jubileuszu wiele osób wróciło wspomnieniami do okresu pracy na planie tego obrazu i podzieliło się wieloma ciekawostkami.

Robert Wuhl, który w filmie sprzed 30 lat wcielił się w Alexandra Knoxa ujawnił na przykład, że pierwotna wersja scenariusza zakładała, że jego postać zginie w trakcie wydarzeń przedstawionych na ekranie. Ostatecznie do tego nie doszło, lecz aktor dodaje, że na planie panował istny chaos i scenariusz zmieniany był tak często, że do samego końca nie można było być czegokolwiek pewnym.

Z kolei Michael Uslan - producent filmu, wspomina iż mało brakowało, a film nigdy by nie powstał. Nie wierzył w niego piastujący wówczas wysokie stanowisko w DC Comics Sol Harrison, który koniecznie chciał odkupić prawa do adaptacji przygód Mrocznego Rycerza. Uważał on bowiem, że z powodu serialu BATMAN z 1966 roku, Gacek jest postacią niemożliwą do dobrego sprzedania na dużym ekranie i chciał uniknąć wprowadzenia do kin słabego produktu. Jak mocno się mylił, okazało się niedługo później.

Kim Basinger z kolei powiedziała, że w dzisiejszych czasach jeden dialog z filmu na pewno zostałby usunięty. Mianowicie ten w którym Batman pyta graną przez nią Vicky Vale ile waży, a ta podaje wyraźnie zawyżoną wagę i przez to nie zeskakują z dachu.

Czas na smutną ciekawostkę: zapytano 2201 osób na temat tego, która ekranowa Catwoman wypadła najlepiej i wygrała... Halle Berry (42% głosów) przed Michelle Pfeiffer i Anne Hathaway. W tym samym badaniu zapytano także o oceny innych aktorów z produkcji z Batmanem. I tak oto Christian Bale został najlepszym Batmanem wygrywając o jeden punkt procentowy właśnie z Michaelem Keatonem, zaś najlepszym Jokerem uznano Heatha Ledgera, który wyprzedził Jacka Nicholsona o dwa punkty procentowe.

Ujawniono także, że praca muzyka Prince nad soundtrackiem do filmu Burtona uratowała go od bankructwa. Znany piosenkarz miał wówczas ogromne problemy finansowe.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5 i 6
-----------------------------------------------------------------------------
Tymczasem Zack Snyder też trochę informacji poujawniał. Na dobry początek może wspomnę o tym, że w planowanej przez niego drugiej części JUSTICE LEAGUE na pierwszy plan miał wysunąć się Flash grany przez Ezrę Millera, zaś sam film miał skupić się na podróżach w czasie. W filmie miało dojść do udanej inwazji sił Darkseida na Ziemię i jedynym sposobem by temu zaradzić, miało być cofnięcie się przez Speedstera do przeszłości.

Przy okazji podzielił się on zdjęciem z usuniętej sceny z filmu, a także grafiką koncepcyjną przedstawiającą młodego Darkseida, znanego jeszcze pod imieniem Uxas.
Snyder zdradził, że z filmu wyleciała scena ze Steppenwolfem raportującym swoje postępy na Ziemi Desaadowi - jednemu z Nowych Bogów. Ray Porter z kolei ujawnił, jak miał brzmieć głos samego Darkseida, do dubbingowania którego został zatrudniony. Możecie to sprawdzić pod piątym linkiem źródłowym.

Źródła: 1, 2, 3, 4 i 5
-----------------------------------------------------------------------------
 
Yahya Abdul-Mateen II potwierdził podczas Celebrity Fan Fest 2019, że Black Manta na pewno powróci w drugiej części filmu AQUAMAN i widzowie mogą liczyć na to, że tym jego rola będzie nieco większa.

James Wan z kolei zdradził, że film THE TRENCH jest we wczesnej fazie developmentu - pisany jest scenariusz, a także twórcy zastanawiają się jak bardzo pójść w opowieść spod znaku horroru.

Tak z kolei wyglądał Patrick Wilson na pierwszych przymiarkach zbroi Orma.
Źródła: 1, 2 i 3
-----------------------------------------------------------------------------
Pierwszy plakat filmu BIRDS OF PREY.
Szału nie ma ;)

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Zachary Levi powiedział w jednym z wywiadów, że SHAZAM! 2 będzie kręcony wiosną lub latem przyszłego roku. Z kolei prawdopodobna premiera nastąpi jeszcze w 2021 roku, a więc znacznie przed zapowiedzianym AQUAMAN 2.

Z kolei Dwayne "The Rock" Johnson znowu wspomniał w jednej z rozmów o filmie BLACK ADAM. Aktor powiedział, że bardzo podoba mu się perspektywa zagrania "złego Supermana dopakowanego magią". Niestety nadal brak konkretów na temat dat powstawania tego filmu.

Źródła: 1 i 2
-----------------------------------------------------------------------------
PLOTKI, PLOTECZKI, PLOTUNIE
Start prac na planie solowego filmu THE FLASH zaplanowano ponoć na 2020 rok, ponieważ wtedy Ezra Miller wypełni swój kontrakt przy serii filmów "Fantastyczne Zwierzęta" i będzie mógł poświęcić się Barry'emu Allenowi.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Ray Fischer z jakiegoś powodu nadal wierzy w powstanie solowego filmu o Cyborgu. Co najchętniej by tam widział? Nie chce mi się pisać, więc klikajcie w poniższy link źródłowy :)

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Wcześniejsze plotki się potwierdziły - film JOKER otrzymał oznaczenie R, co oznacza iż w USA będzie można go obejrzeć dopiero mając przynajmniej 17 lat.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
I na koniec o jeszcze jednym badaniu. Ponownie 2201 osób odpowiadało na pytania dotyczące filmu THE BATMAN Matta Reeveesa, a konkretnie, na temat preferencji co do odtwórcy głównej roli.

Na pytanie czy w roli Mrocznego Rycerza badani woleliby zobaczyć zatrudnionego Roberta Pattinsona czy też jednak Nicolasa Houlta, zdania podzieliły się mocno w zależności od wieku badanych.

I tak oto respondenci w wieku 18-29 lat zdecydowanie wskazali Pattinsona, ci w wieku 30-44 lat rozłożyli głosy po połowie, zaś ci z przedziału 45-64 lat wybraliby Houlta.

Źródło: 1
---
Zebrał i uporządkował
Krzysztof Tymczyński

4 komentarze:

 1. "a więc przed znacznie przed AQUAMAN 2." - yhm...nic z tego nie zrozumiałem, niemniej brzmi OPTYMISTYCZNIE ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie zobaczyłbym solowy film z Cyborgiem. Chętniej niż z Flashem, po którym mam odruch wymiotny przez serial The CW, i nawet gdyby film kinowy mial być istnym geniuszem kinematografii, gdybym miał np. znowu oglądać Profesora Zooma, to bym podziękował. W serialu Doom Patrol pokazali że Cyborg też może być cool i ciągnąć swoją własną historię.

  Do tego Ezra Miller nieźle mnie wymęczył w JLA, a Ray Fisher, ze swoją "dostojną powagą" z domieszką luzu, był bardzo pozytywnym, niespodziewanym zaskoczeniem.

  Krzysztofie, nie boisz się że przez to aroganckie zachowanie, zemszczą się na Was fani Cyborga z całego świata? ;-)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń