sobota, 8 czerwca 2019

CBN: Comic Book News #262


Kolejny tydzień za nami, a zatem czas na tradycyjne podsumowanie minionych siedmiu dni pod kątem wydarzeń w komiksowym świecie DC. Garść informacji nieco lżejszego kalibru, w tym dotyczących JUSTICE LEAGUE, imprintu DC Ink oraz nowej serii w ramach Black Label, znajdziecie poniżej.

*Kami Garcia napisze, a Mike Mayhew i Mico Suayan zilustrują pierwsze spotkanie Jokera i Harely Quinn. Tercet twórców pracuje nad komiksem JOKER/HARLEY: CRIMINAL INSANITY dla imprintu Black Label.

Harleen Quinzel będzie tu psychiatrą śledczym/profilerem, która zostanie wezwana do Gotham City by pomóc tamtejszej policji w pojmaniu seryjnego mordercy znanego jako Joker.

Joker z kolei jest inteligentnym psychopatą, który zabija bo chce, a nie z powodu choroby psychicznej. Co czyni go jeszcze bardziej przerażającym. By rozpracować mordercę Harleen będzie musiała zmierzyć się z własnymi demonami.

*"Sixth Dimension" było historią o przyjaźni między herosami, o Lidze jako rodzinie i wzajemnym inspirowaniu się jej członków.

Rasa, z której pochodzi Perpetua będzie osądzać multiwersum. Jeśli wynik będzie negatywny, to wieloświat zostanie poddany recyklingowi.

W "Doom War" (start w #30) zobaczymy Monitora, Anty-Monitora i multum postaci z całego DCU - z różnych czasów. To będzie wielki event na kartach regularnej serii.


Lex nie przeszedł jeszcze pełnej przemiany. Będzie chciał dorwać Martiana Manhuntera, by za pomocą jego DNA dokończyć przemianę. Wrócimy na chwilę do przeszłości Lexa w Smallville, do laboratorium gdzie pracował jego ojciec.

Jorge Jimenez skończył rysowanie JUSTICE LEAGUE w #25. Drugą połowę zeszytu zilustrował Javi Fernández, który od #26 będzie regularnym rysownikiem serii.

Niespodziewany, nowy członek Ligi i odmieniony Luthor – spoilery z JL #25.


*Kilka opóźnień ze strony DC:

SHAZAM! #7 po raz kolejny przeniesiony, tym razem z 3 na 10 lipca.
NAOMI #6 zamiast 19 czerwca ukaże się tydzień później. Dokładnie taka sama obsuwa spotka MAD MAGAZINE #8.
INJUSTICE: GODS AMONG US VOL. 5 TP przeniesiono z 31 lipca na 28 sierpnia.

*DC ujawniło kilka nowych tytułów wraz z nazwiskami twórców, które to komiksy pojawią się w przyszłym roku w ramach imprintu DC Ink:


THE ORACLE CODE - scen. Marieke Nijkamp, rys. Manuel Preitano
GOTHAM HIGH - sce. Melissa de la Cruz, rys. Thomas Pitili
SHADOW OF THE BATGIRL - scen. Sarah Kuhn, rys. Nicole Goux
THE LOST CARNIVAL: A DICK GRAYSON GRAPHIC NOVEL - scen. Michael Moreci, rys. Sas Milledge
TEEN TITANS: BEAST BOY - scen. Kami Garcia, rys. Gabriel Picolo

*Według serwisu BleedingCool, DC planuje zakończyć żywot imprintu Vertigo, który wystartował w roku 1993, i pod którego szyldem ukazało się wiele pamiętnych, przełomowych komiksów. Pozostałe przy życiu serie z linii SANDMAN UNIVERSE wydawane byłyby nadal, ale już pod szyldem DC Comics. Wkrótce przekonamy się, czy ta plotka się potwierdzi.

*Już podczas swojego pierwszego spotkania z nowym pracodawcą (DC Comics) Brian Michael Bendis usłyszał od Dana DiDio, że trzeba przerzedzić ilość tajnych organizacji w DCU. Scenarzysta podjął się wyzwania tworząc detektywistyczny thriller, gdzie praktycznie każdy mieszkaniec DCU może być podejrzanym.

Po zakończeniu EVENT LEVIATHAN struktura DC Universe zostanie poważnie zmieniona. Część bohaterów będzie miała inne motywacje oraz cele.

Detektywom uda się rozwiązać pewne sprawy, ale natychmiast w ich miejsce pojawią się nowe znaki zapytania. Pod koniec czytelnicy zobaczą, czym naprawdę jest organizacja Leviathan oraz jej lider. Ten ostatni przyrównywany jest do Dartha Vadera i robi wszystko, aby superbohaterowie myśleli, że walczą właśnie z Vaderem.

*Batman doczekał się własnego konta na Twitterze - szczegóły.

*Trailer komiksu TEEN TITANS: RAVEN, który ukaże się w lipcu w ramach imprintu DC Ink:


*Jason Fabok poinformował na Twitterze, że ma już ukończone połowę rysunków do trzyczęściowej mini serii BATMAN: THREE JOKERS.

*Plansze z czerwcowych komiksów Egmontu.

*Wszystko, co do tej pory wiadomo na temat budowanej przez Bendisa na nowo drużyny Young Justice i odwołań do czasu sprzed New 52 - sprawdź.

*Anulowane zostały dwa wdania zbiorcze planowane na lipiec oraz sierpień. Są to WONDER WOMAN BLOOD AND GUTS TP oraz BATMAN: DEATH OF THE FAMILY ESSENTIAL EDITION TP.

*W ramach DC Art Academy tym razem urodzona w Polsce Agnes Garbowska, która rysuje młodziutką Jessicę Cruz:
*3 czerwca w USA ukazały się:

Adventures Of The Super Sons #11 (z 12),
Batman #72,
Batman Teenage Mutant Ninja Turtles III #2 (z 6),
Blackest Night Omnibus 10th Anniversary Edition HC,
DCeased #2 (z 6),
Deathstroke #44,
The Dreaming #10,
Dreaming Volume 1 Pathways And Emanations TP,
Female Furies #5 (z 6),
The Green Lantern #8,
Harley Quinn #62,
Imaginary Fiends TP,
Justice League #25,
Nightwing Knight Terrors TP,
Powers Volume 5 TP (New Edition),
Shazam! #6,
Young Justice #6.


Autorzy: Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

1 komentarz:

  1. "Joker z kolei jest inteligentnym psychopatą, który zabija bo chce, a nie z powodu choroby psychicznej".
    To w końcu jest psychopatą czy nie? :P

    OdpowiedzUsuń