piątek, 21 czerwca 2019

DC zamyka Vertigo i inne imprinty! Zmiany od przyszłego roku

Plotki okazały się prawdą: DC Vertigo po okresie bardzo nieudanego relaunchu zostanie zamknięte, zaś inne imprinty DC Comics od 2020 roku zostaną przeorganizowane. Szczegóły w dalszej części posta.
Do końca tego roku nie powinno dojść już do jakichś znaczących zmian w ofercie DC. Od stycznia 2020 roku oferta DC Comics zostanie podzielona na trzy segmenty:
  • DC Kids: skupi się na pozycjach dla dzieciaków w wieku od 8 do 12 lat. Można zatem śmiało przypuszczać, że to właśnie tutaj pojawiać będą się zapowiedziane dotąd komiksy z imprintu DC Ink czy serie z udziałem Scooby Doo.
  • DC: główna linia wydawnictwa, skierowana dla osób od lat 13. To tutaj zawarte będą historie z głównego uniwersum DC Comics, lecz przypuszczalnie przeniesione zostaną tutaj tytuły z DC Zoom.
  • DC Black Label: tutaj skoncentrowane mają być komiksy dla osób powyżej 17 roku życia. Oprócz dotąd zapowiedzianych komiksów, to tu mają być kontynuowane serie z linii SANDMAN UNIVERSE, prawdopodobnie także i tutaj przeniesione zostaną komiksy z Wildstormu, Young Animal oraz autorskie projekty Bendisa.
W ujawnionym komunikacie Dan DiDio oraz Jim Lee podkreślili, że od stycznia przyszłego roku najważniejszym czynnikiem tego do której części wydawnictwa DC trafi dany komiks będzie wiek grupy docelowej.

Od siebie dodam tylko, że masakrowanie Vertigo, jakie DC konsekwentnie uprawiało od 2014 roku, sprawia obecnie, iż z pewnym zadowoleniem przyjmuję informację o zamknięciu tego zasłużonego imprintu.

Źródło: 1

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza