sobota, 15 czerwca 2019

CBN: Comic Book News #263


Ostatnio komiksowych newsów pojawiało się w sieci troszkę mniej, ale jak się okazuje była to przysłowiowa cisza przed burzą. W tym tygodniu działo się naprawdę sporo ciekawego wokół DC Comics, z czego oczywiście na pierwszy plan wysuwają się zapowiedzi powrotu dwóch, długo wyczekiwanych przez fanów drużyn. Nie traćmy zatem czasu i przejdźmy do znajdujących się poniżej szczegółów.

*Długo niewidziany Legion of Super-Heroes powróci oficjalnie już  w sierpniu. Nowa wersja drużyny zadebiutuje gościnnie na łamach pisanej przez Bendisa serii SUPERMAN, aby trochę zamieszać w życiu Człowieka ze Stali. Będzie to miało miejsce w ramach zeszytów 14 i 15.


Scenarzysta zapowiada, że relacje pomiędzy rodziną Supermana i Legionem (w momencie przybycia do XXI wieku nie są jeszcze tak nazywani) będą bardzo zbliżone do tych klasycznych relacji sprzed kilku dekad.

Od początku swojego runu Bendis sprowadzał wszystko do tego momentu, który zobaczymy na ostatniej stronie #14. W zeszycie tym zadebiutuje również organizacja znana jako United Planets.

Zapowiedzi #15 mówią o pewnej propozycji złożonej przez Legion jednemu z członków eS rodziny. Pojawia się przy okazji teoria, jakoby postarzenie Superboya o kilka lat służyło temu, aby Jon mógł dołączyć do Legionu Superbohaterów w ramach nowej serii Bendisa. Pełen tytuł brzmiałby wtedy SUPERBOY AND LEGION OF SUPER-HEROES.

Po tym debiucie Legioniści przeniosą się już do własnej serii, której scenarzystą zostanie również Brian Michael Bendis. Chciał on powrotu tej grupy od początku pracy w DC, gdyż jest wielkim fanem Legionu, a nową serię określa jako największy projekt swojego życia. Więcej na temat tego projektu w wywiadzie z twórcą - klik.

Najpierw jednak otrzymamy składające się z dwóch części preludium - LOSH: MILLENNIUM #1-2. Pierwsza część ukaże się 18 września. zaraz po zakończeniu tego wstępu wystartuje natomiast seria ongoing autorstwa Bendisa oraz odpowiedzialnego za rysunki Ryana Sooka.


LOSH: MILLENNIUM ma posłużyć temu, aby powiązać ze sobą i scalić logicznie w jedno przyszłość, czyli linie czasu, w których egzystuje Legion, Kamandi, OMAC, Booster Gold, czy Tommy Tomorrow. Wszystko dokona się za sprawą znanej, kobiecej postaci ze świata DC. Nagle zyska ona nowe moce stając się nieśmiertelna i z niewiadomych dla niej przyczyn zostanie wybrana do odbycia tego niezwykłego zadania, przenosząc się w odległą o 1000 lat przyszłość.

Do pracy nad LOSH: MILLENNIUM zaproszona została grupa artystów, z czego każdy będzie odpowiadał za część poświęconą innemu bohaterowi: Jim Lee (rysuje przygody Supergirl), Dustin Nguyen (Batman Beyond), Andrea Sorrentino (Kamandi), Andre Lima Araujo (Tommy Tomorrow), Nicola Scott (Booster Gold), Jim Cheung (OMAC), Ryan Sook (Legion) oraz Jeff Dekal (pozostałe sceny).

Przykładowe plansze.

Projekty wybranych Legionistów autorstwa Ryana Sooka - klik.

Z okazji powrotu Legionu DC wyprodukuje specjalne, okazjonalne pierścienie z charakterystycznym logo tej drużyny. Nie wiadomo na razie, kiedy i w jaki sposób będzie można je nabyć.

*Batman próbował znaleźć w sobie siłę by walczyć z Banem, ale zamiast tego znalazł Catwoman. Bat i Cat spotkają się po 25 numerach (w BATMAN #75) i spróbują odbudować to, co mieli, by przeciwstawić się Bane'owi.

Czy Batman może być szczęśliwy? A jeśli tak, czy go to osłabi, a może będzie źródłem jego siły? Tom King zamierza wrócić do tych kwestii w "City of Bane".


Fakt, że king kończy swój run wcześniej i przechodzi do maksi serii BATMAN/CATWOMAN nie będzie miał wpływu na historię, którą zaplanował. Jedyną zmianą jest tytuł i numer na okładce.

King pracuje nad filmem NEW GODS i tajnym projektem dla telewizji.


*Phantasm – postać znana z animowanego filmu BATMAN: MASK OF THE PHANTASM (BATMAN: MASKA BATMANA) zadebiutuje w kontinuum DC, na kartach serii BATMAN/CATWOMAN.


To nie pierwsze pojawienie się Phantasm w komiksach. Wcześniej postać pojawiła się w jednej z poprzednich odsłon serii BATMAN BEYOND, osadzonej w animowanym uniwersum.

*JSA powróci jesienią na kartach JUSTICE LEAGUE by pomóc Lidze w historii "Justice: Doom War." I zostaną na dłużej.

Będzie to klasyczny skład drużyny z lat 40-tych, który odegra kluczową rolę w tej opowieści. Snyder planował wprowadzenie ich już od czasów METAL.


Natura mocy Willa Paytona/Starmana doprowadzi do połączenia z Tedem Knightem/Starmanem i Starmanem One Million. Może to być kluczem broni „sprawiedliwości”, będącej odpowiednikiem tego, co nosi przy sobie Luthor.

Nie ma to bezpośredniego połączenia z DOOMSDAY CLOCK, aczkolwiek Snyder rozmawiał z  Johnsem i istnieje drobne odniesienie, nie krzyżujące planów żadnego z autorów.

Aquaman powróci w zaskakujący sposób. Kyle Rayner był jednym z herosów DC, który był za Source Wall. Wydarzenia w JUSTICE LEAGUE DARK wpływają na Wonder Woman. The Terrifics będą obecni w wątku z Monitorem.

Sndyer użyje Hypertime i naprawdę zobaczymy niewyobrażalną ilość postaci z DC.

Więcej: 1, 2, 3

*Po wydarzeniach w HEROES IN CRISIS Wally West/Flash będzie szukał odkupienia w nowej serii. Nie będzie to wbrew plotkom nowe SUICIDE SQUAD pióra Briana Azzarello, a solowa seria FLASH FORWARD Scotta Lobdella.


Wally ma szukać odkupienia w kosmosie, który bardzo mocno próbował go zniszczyć.

Liczące 6 zeszytów FLASH FORWARD zilustrują Brett Booth i Norm Rapmund.

*We wrześniu DC zacznie wydawać przedruki wybranych zeszytów z minionych dekad, które kosztować będą symbolicznego dolara. Jest to nawiązanie do tzw. Dollar Comics sprzed 36 lat i coś na kształt marvelowego cyklu True Believers. Na pierwszy ogień idą DETECTIVE COMICS #854, BATMAN #608, HARLEY QUINN #1 oraz CRISIS ON INFINITE EARTHS #1.

*Tak wygląda odmieniony Lex Luthor:


We wrześniowym one-shocie LEX LUTHOR: YEAR OF THE VILLAIN #1 "Apex Lex" skonfrontuje się ze swoimi odpowiednikami z innych Ziem w multiwersum. Więcej.

*Elseworldowa mini seria DCEASED doczeka się we wrześniu specjalnego one-shotu DCEASED: A GOOD DAY TO DIE #1.


Taylor ma multum pomysłów i przy taki epickiej historii nie da się ich zmieścić w sześciu zeszytach.

Mr. Terrific zbiera drużynę, w której skład wchodzą Mister Miracle, Big Barda, John Constantine, Blue Beetle i Booster Gold. Ich misja: uratowanie świata.

*BATMAN/TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES III #3 ukaże się 3 lipca - dwa tygodnie wcześniej niż pierwotnie zapowiedziano. Żeby nie było tak różowo, to BATMAN SECRET FILES #2 ukaże się 31 lipca - obsuwa o trzy tygodnie.

Pozostałe opóźnienia:

BATGIRL#36 ukaże się  3 lipca. Tego samego dnia swą premierę będzie miał finałowy zeszyt NAOMI.
10 lipca do sprzedaży trafi YOUNG JUSTICE #7.
Kolejne opóźnienie serii SHAZAM!. #7 na tę chwilę został przesunięty na 24 lipca.
THE WILDSTORM VOL 4 zostanie zapowiedziane ponownie. Prawdopodobnie na wrzesień lub październik.

*Steve Orlando i Amancay Naheulpan pracują nad serią GOTHAM CITY MONSTERS.


Po zniszczeniu S.H.A.D.E. przez Leviathana, Frankenstein jest wolnym agentem. Postanawia wziąć na cel swojego złego mentora Melmotha. W tym celu zbierze drużynę, w której skład wejdą Killer Croc, Lady Clayface, Orca i wampir Andrew Bennett.


*W BATMAN: CURSE OF THE WHITE KNIGHT poznamy genezę symboli karo na kostiumie Harley Quinn. Pierwszy list miłosny jaki dał jej Joker był napisany na karcie do gry - trójce karo.*Wszelkie przesłanki świadczące o tym, że Jonathan i Martha Kent jednak żyją - klik.

*HARLEY QUINN AND POISON IVY to mini seria eksplorująca przyjaźń pomiędzy dwoma paniami, rozgrywająca się po wydarzeniach w HEROES IN CRISIS. Harley i Ivy wyruszą w podróż by poukładać na nowo swoje relacje i przepracować traumę (Harley była oskarżona o morderstwo, a Ivy zginęła i odrodziła się).


Autorkami komiksu są Jody Houser i Adriana Melo.


*I jeszcze raz Harley, tym razem w ramach nowego projektu autorstwa Stjepana Sejica, który ukaże się w ramach imprintu Black Label. Sejic będzie odpowiadał zarówno za scenariusz, jak i rysunki. Będzie to jeszcze jeden tytuł z tą bohaterką i logo BL na okładce, obok zapowiedzianego przez nas w poprzedniej odsłonie JOKER/HARLEY: CRIMINAL INSANITY.


Doktor Harleen Quinzel odkryje rewolucyjny lek, który wyleczy Gotham City z szaleństwa, i którego działanie trzeba jeszcze przetestować. To historia o drodze do piekła i powolnym procesie przemiany młodej pani psycholog o dobrych intencjach, w szaloną i zwariowaną Harley Quinn. Opowieść o zakazanej miłości, utracie duszy oraz upadku.

Pierwszy z trzech zeszytów ukaże się 25 września, a następne odsłony w odstępie dwóch miesięcy.

Przykładowe plansze z HARLEEN #1 - klik.

*Scott Snyder potwierdził, że po wakacjach rozpoczną się prace nad AMERICAN VAMPIRE: THIRD CYCLE, który to komiks miał się ukazać w 2020, w 10 rocznicę powstania serii. Najprawdopodobniej seria wydana zostanie z logo Black Label na okładce, co tylko potwierdzałoby krążące plotki o zakończeniu żywota imprintu Vertigo.

*Zazwyczaj słyszy się o skracaniu liczby zeszytów jakiejś serii, a tu taka niespodzianka: WONDER TWINS I DIAL H FOR HERO zostają przedłużone z 6 do 12 zeszytów.
*Brian Michael Bendis w skrócie na temat aktualnie trwającego crossover z udziałem serii SUPERMAN i SUPERGIRL, gdzie zgodnie z obietnicą poznamy wreszcie wszystkie odpowiedzi na temat destrukcji Kryptona, The Circle oraz Jor-Ela - szczegóły.

*Oficjalny trailer SUPERMAN: YEAR ONE


*W mediach społecznościowych bardzo aktywny był w minionych dniach Rob Liefeld, który wyraźnie sfrustrowany wyrzucił z siebie wszystko to, co naprawdę myśli o DC Comics. Liefeld przewiduje rychły upadek wydawnictwa widząc drogę, jaką DC aktualnie podąża pod aktualnym kierownictwem, a także jaki tam panuje bałagan i chaos. Jedyną postacią, która nadal utrzymuje DC na powierzchni, jest według niego Batman.

Przy okazji wyszło na jaw, że DC planuje na ten rok crossover z postaciami z Image Comics, które Liefeld wykreował i poproszono Roba o zgodę na ich użycie. Kontakt miał zostać jednak nagle urwany, podobno z winy Jima Lee.

*Mitch Gerads pojawił się w ramach DC Art Academy:


*Shazam będzie pierwszą ofiarą nowego planu Batmana Who Laughs, który zainfekował Billy'ego Batsona, tworząc z niego "zepsuty" odpowiednik tego bohatera z mrocznego muliwersum - klik. Szczegóły poznamy na łamach BATMAN/SUPERMAN.

Przykładowe plansze z #1 tej serii, gdzie Bruce i Clark poznają tożsamość jednego z Robina Who Laughs.

*12 czerwca w USA ukazały się:

Batman And The Outsiders #2,
Batman The Golden Age Omnibus Volume 7 HC
Batman Who Laughs #6 (z 7),
Catwoman #12,
DC Poster Portfolio Stanley Artgerm Lau TP,
Detective Comics #1000 Deluxe Edition HC,
Detective Comics #1005,
Event Leviathan #1 (z 6),
The Flash #72.
Hawkman #13,
Hawkman Volume 1 Awakening TP,
House Of Whispers #10,
Justice League Odyssey #10,
Red Hood Outlaw #35,
Supergirl #31,
Superman #12,
Superman Action Comics The Oz Effect TP,
Terrifics Volume 2 Tom Strong And The Terrifics TP,
United States Of Vs Murder Inc Volume 1 TP (New Edition),
Wonder Twins #5 (z 12),
Wonder Woman #72.

Autorzy: Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR, DCComics.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz