poniedziałek, 10 czerwca 2019

DC TV Series News #106

Gdyby nie informacja o kasacji serialu SWAMP THING, o której pisaliśmy już TUTAJ, można byłoby uznać miniony tydzień za kolejny z gatunku tych typowych dla sezonu ogórkowego. Udało mi się bowiem dokopać do wieści z planów raptem trzech innych seriali. Niemniej zacznę oczywiście od wieści z bagienka, o których dotąd nie pisaliśmy.
Według wieści płynących z USA, głównym powodem skasowania SWAMP THINGA był błąd stanu Karolina Północna, który najpierw zadeklarował zwrot z podatku w wysokości 40 milionów dolarów, co miało stanowić połowę budżetu pierwszego sezonu, zaś potem w wyniku błędu na konto Warnera wpłynęło jedynie 13 baniek. Postawiło to produkcję pod dużą kreską, a w restrukturyzowanym studiu nikt nie zamierzał dopłacać do tego serialu i szybko go skasowano.

Tymczasem Guy Gaster - przedstawiciel stanu Karolina Północna odparł te zarzuty twierdząc, że do żadnego błędu nie doszło i Warner już na wstępie wiedział, że nie ma najmniejszych szans na uzyskanie takiego zwrotu, jakiego studio oczekiwało, ponieważ nie pozwalają na to obowiązujące przepisy stanowe. Gaster twierdzi, że 12 milionów dolarów zwrotu za produkcję całego sezonu oraz dodatkowe 4,9 miliona zwrotu za nakręcenie pilota na terenie Karoliny Północnej to ustanowione prawnie maksimum na jakie mogli liczyć w Warnerze, taka właśnie kwota trafiła na konta wytwórni i do żadnego błędu nie doszło.

Do informacji o kasacji serialu odniósł się także James Wan, który poprosił widzów o obejrzenie wszystkich dziesięciu nakręconych odcinków i zapisanie ich sobie w pamięci, ponieważ postać Swamp Thinga oraz cała ekipa tworząca serial dała z siebie wszystko i z pewnością zasłużyła na uznanie.

Źródło: 1 i 2
-----------------------------------------------------------------------------
W zamieszaniu wokół SWAMP THINGA mogła uciec niektórym informacja o tym, że inny serial (luźno) oparty na komiksach z Vertigo doczeka się kolejnego sezonu. Netflix poinformował, że zdecydował się dać zielone światło na produkcję piątej serii LUCIFERA. Jednocześnie zaznaczono, że będzie to finał serialu.

W chwili obecnej nie wiadomo nic więcej na ten temat, lecz spekuluje się iż finałowa odsłona serialu liczyć będzie ponownie 10 odcinków i pojawi się na początku przyszłego roku.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Na Instagramowym koncie serialu WATCHMEN pojawiło się kilka nowych, jak zwykle dziwacznych teaserów. Skupiają się one na kimś, kto trochę przypomina Rorschacha, ale z pewnością nim nie jest. Wszystkie do obejrzenia TUTAJ.
-----------------------------------------------------------------------------
Twórcy serialu ARROW ogłosili, że Joseph David-Jones w ósmym i finałowym sezonie produkcji dołączy do regularnej obsady. Przypomnę, że aktor wciela się w Connora Hawke'a w osadzonych w 2040 roku futurospekcjach.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
W obecnym tygodniu wyemitowane zostaną:

- TEEN TITANS: GO! 5x36
- KRYPTON 2x01
- IZOMBIE 5x07
- SWAMP THING 1x03
-----------------------------------------------------------------------------
Na koniec jak zwykle wyniki oglądalności:
    
TEEN TITANS: GO! 5x35 - około 570 000 widzów (spadek o 23,71%)
    
IZOMBIE 5x06 - około 674 000 widzów (wzrost o 0,75%)
Przy okazji dowiedzieliśmy się, że podane wcześniej wyniki odcinka piątego były błędne i nie wynosiły około 912 tysięcy widzów, a jedynie około 670 tysięcy.
     
SWAMP THING 1x02 - podobnie jak w przypadku innych serwisów streamingowych, także i DC UNIVERSE nie ujawnia wyników oglądalności. Nie żeby obecnie miało to jeszcze jakieś znaczenie.
---
Uporządkował i zebrał
Krzysztof Tymczyński

2 komentarze:

  1. "SWAMP THING 1x02 - podobnie jak w przypadku innych serwisów streamingowych, także i DC UNIVERSE nie ujawnia wyników oglądalności. Nie żeby obecnie miało to jeszcze jakieś znaczenie." - po ostatnim zdaniu PADŁEM :) Pozdrawiam redakcję DC Maniaka (odwiedzanego przeze mnie regularnie!)

    OdpowiedzUsuń