piątek, 7 czerwca 2019

SWAMP THING skasowany! Co dalej z DC UNIVERSE?

Smutne wieści doszły do nas w dniu wczorajszym z USA. Po emisji zaledwie jednego, ciepło przyjętego odcinka, podjęto decyzję o skasowaniu serialu SWAMP THING. Jednakże powody tej decyzji nie są aż tak oczywiste.
Wiadomo już, że platforma DC UNIVERSE wyemituje wszystkie nakręcone dotąd odcinki odcinki pierwszego i niestety ostatniego sezonu. W sumie ma ich być dziesięć. Nie wiadomo czy kończą się one cliffhangerem, lecz można śmiało założyć, że tak.

Ciekawe wydają się być powody skasowania serialu. Winą obarczono władze stanu Północna Kalifornia, który to miał zwrócić Warnerowi 40 milionów dolarów nadpłaconego podatku. Kwota ta miała pokryć połowę budżetu przewidzianego na produkcję serialu. Niestety, popełniono błąd w wyniki którego na konto Warnera wpłynęło raptem 13 milionów dolarów, co sprawiło iż produkcja w jednej chwili znalazła się grubo pod kreską. Uznano, że nie opłaca się dokładać tak dużej ilości pieniędzy dla produkcji, która w hierarchii Warnera została uznana za niezbyt istotną i podjęto decyzję o zakończeniu produkcji na pierwszym sezonie.

Jednocześnie powróciły plotki o ponownym przyjrzeniu się przyszłości platformy DC UNIVERSE. Warner od jakiegoś czasu przygotowuje się do uruchomienia swojego własnego, dużego serwisu streamingowego i cały czas zastanawia się nad tym, jak wpasować w niego istniejące już, niewielkie platformy uruchomione wcześniej. Należą do nich HBO Go, Crunchy Roll, Boomerang oraz właśnie DC UNIVERSE.

Źródła: 1, 2 i 3

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza