środa, 4 września 2019

Polscy artyści rysują bohaterów DC Comics - informacja prasowa

Batman w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu, Catwoman w Krakowie, Flash w Poznaniu, Superman w Lublinie, Aquaman i Green Lantern w Gdańsku. Najsłynniejsi superbohaterowie uniwersum DC zagościli w polskich miastach.

Znani i cenieni polscy rysownicy zostali poproszeni przez wydawnictwo Egmont o stworzenie alternatywnych okładek do kilku regularnie ukazujących się serii ze świata DC Comics, takich jak: Batman Detective Comics, Superman Action Comics, Harley Quinn, Liga Sprawiedliwości, Flash.

Zaproszenie do udziału w projekcie przyjęli wybitni artyści: Piotr Cieśliński, Zbigniew Kasprzak, Jakub Kijuc, Adam Kmiołek, Piotr Kowalski, Tomasz Larek, Katarzyna Niemczyk, Marek Oleksicki, Grzegorz Przybyś, Marianna Strychowska, Przemysław Truściński.

Prace prezentują różne style artystyczne i różne wizje znanych postaci, ale wszystkie łączy miłość do komiksów. Albumy z alternatywnymi okładkami będą ukazywać się od października 2019 r. do stycznia 2020 r. Prezentacja wszystkich okładek w wielkim formacie odbędzie się podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, gdzie jednym z wydarzeń będzie otwarcie wystawy „Sztuka DC. Świt Superbohaterów”. To właśnie obok niej pojawi się ekspozycja okładek i szkice powstałe podczas prac nad nimi. Większość autorów okładek odwiedzi MFKiG i spotka się z festiwalową publicznością.
Przemysław Truściński

 Jakub Kijuc

Adam Kmiołek

Zbigniew Kasprzak

Adam Kmiołek

Grzegorz Przybyś

Tomasz Larek

Katarzyna Niemczyk

Piotr Kowalski

Piotr Cieśliński

Marek Oleksicki

Marianna Strychowska

Źródło: Egmont

1 komentarz:

  1. Ah shit, Egmont zaczyna baitować kolekcjonerów xD #RIPMyWallet

    OdpowiedzUsuń