wtorek, 10 września 2019

Listopadowe nowości od Egmontu

Był już post o zaskakującej i zarazem fenomenalnej decyzji Egmontu, dotyczącej wariantów okładkowych wybranych wydań zbiorczych. Dzisiaj natomiast nadszedł czas, aby przyjrzeć się krótko albumom, jakie polski wydawca szykuje na listopad. Będzie to sześć pozycji z logo DC na okładce, z czego cztery według mnie warto mieć w swojej kolekcji, zaś zakup dwóch pozostałych nie jest obowiązkowy.

Wiele osób już od dłuższego czasu wypatrywało tej historii w naszym języku, teraz wreszcie się doczekali. Najczarniejsza Noc, czyli trzecia część latarniowej trylogii Geoffa Johnsa (po GL: REBIRTH oraz SINESTRO CORPS WAR) ukaże się w linii DC Deluxe. Nekron z pomocą Black Handa tworzy czarne pierścienie, które przywracają zmarłych do życia formując jednocześnie najliczniejszy z kolorowych Korpusów. Hal Jordan z pomocą ziemskich herosów oraz przedstawicieli różnych Korpusów muszą połączyć siły, aby powstrzymać Black Lanterns i zakończyć władanie Nekrona. Szeroki opis całego eventu znajdziecie tu oraz tutaj.W nowym cyklu DC Black Label wydany zostanie BATMAN: PRZEKLĘTY, czyli skierowana do dojrzalszego czytelnika pokręcona, trzyczęściowa powieść grozy przesiąknięta mrokiem oraz magią autorstwa Briana Azzarello i Lee Bermejo. Człowiek-Nietoperz zajmuje się zagadką śmierci Jokera, a John Constantine z jednej strony mu pomaga, zaś z drugiej przeszkadza. Batmana zaczynają otaczać różne demony z piekła rodem, a on sam przestaje rozróżniać, co jest prawdą, a co jedynie złudzeniem. PRZEKLĘTY zasłynął przede wszystkim z pierwszego numeru, w którym ukazano nagiego Bruce'a Wayne ze wszystkimi szczegółami anatomii. W Wydaniu zbiorczym scena ta jest zaciemniona. Warto sięgnąć po ten tytuł, chociażby dla genialnych ilustracji Bermejo.

Kolejny hicior listopada to premierowy tom LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI pisanej przez Scotta Snydera. METAL oraz BEZ SPRAWIEDLIWOŚCI stanowią przedsmak wielkich i przełomowych wydarzeń, jakie scenarzysta ten zaplanował dla drużyny kierowanej przez Martiana Manhuntera. Jest to początek wyścigu pomiędzy Ligą a Legionem Zagłady Luthora za uwolnioną ze Ściany Źródła mocą, jaka pozwala dowolnie modelować wszechświat. Mocna i wciągająca rzecz.

Fani BATMANA Toma Kinga, i raczej tylko oni, z pewnością wyczekują niecierpliwie na najnowszy tom tej serii, jaka ukazuje się w ramach Odrodzenia. Jest to dla głównego bohatera trudny okres, gdzie próbuje dojść do siebie po rozstaniu z Seliną. Na plus zaliczyć można wątek Mr. Freeze'a i dołączenia Bruce'a do ławy przysięgłych, zaś na minus część poświęconą KGBeastowi. Jak cały run, tak i tutaj poziom mocno faluje. 

Listę nowości uzupełniają drugi tom fenomenalnej PROMETHEI Alana Moore'a i J.H. Williamsa III, a także pierwsza odsłona DOMU SZEPTÓW z reaktywowanego Uniwersum Sandmana. Ta pierwsza pozycja z pewnością stanowi "musiszmieć" dla tych, którzy sięgnęli po inauguracyjny tom serii. Drugi tytuł skierowany jest jedynie dla wybrańców, którzy lubią klimaty voodoo i postanowili wejść w posiadanie wszystkiego, co posiada nazwę Sandman na okładce. Radzę się jednak dwa razy zastanowić, gdyż nie jest to lektura zbyt wysokich lotów i można się później rozczarować.  

Szczegóły techniczne oraz okładki tradycyjnie znajdziecie poniżej:

BATMAN: PRZEKLĘTY

Oprawa twarda, 176 stron, cena okładkowa 69,99 zł, premiera 20.11.2019

BLACKEST NIGHT

Oprawa twarda z obwolutą, 304 strony, cena okładkowa 99,99 zł, premiera 20.11.2019

LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI, TOM 1: TOTALNOŚĆ

Oprawa miękka ze skrzydełkami, 168 stron, cena okładkowa 49,99 zł, premiera 13.11.2019

Recenzja oryginalnego wydania - klik.

DOM SZEPTÓW, TOM 1: MOC PODZIELONA

Oprawa twarda, 160 stron, cena okładkowa 69,99 zł, premiera 13.11.2019

BATMAN, TOM 8: ZIMNE DNI

Oprawa miękka ze skrzydełkami, 156 stron, cena okładkowa 39,99 zł, premiera 13.11.2019

Recenzja oryginalnego wydania - klik.

PROMETHEA, KSIĘGA DRUGA

Oprawa twarda, 300 stron, cena okładkowa 99,99 zł, premiera 20.11.2019Na które z wymienionych wyżej pozycji zdecydujecie się wydać swoje pieniądze?

Źródło: Egmont

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz