sobota, 18 stycznia 2020

CBN: Comic Book News #296


W tym tygodniu możecie przeczytać o kilku nowościach szykowanych przez DC na kwiecień, czy też poznać oficjalne stanowisko Dana DiDio w kwestii niedawnych plotek, jakie dotyczą przyszłości DCU. Oprócz tego standardowo kilka opóźnień, a także zachęta do sięgnięcia po najnowszą pozycję w ramach DC Kids. Z najciekawszymi newsami minionego tygodnia możecie zapoznać się poniżej, do czego oczywiście zachęcamy.

*Przypadające na kwiecień 80 urodziny Kobiety-Kota, będą przez DC świętowane tak samo, jak te obchodzone w marcu przez Robina. 15 kwietnia ukaże się 100 stronicowa antologia CATWOMAN: 80 ANNIVERSARY SUPER SPECTACULAR #1 zawierająca historie różnych, mniej lub bardziej związanych z tą postacią twórców.


Główna historia składać się będzie z 12 stron napisanych przez Eda Brubakera i zilustrowanych przez Camerona Stewarta. Akcja rozgrywać się będzie jeszcze przed New 52, w realiach stworzonych na potrzeby runu Brubakera (lata 2001-2004). Jedną z historii napisze również Paul Dini, a inną Tom King (zatytułowaną "Helena"), o czym wspomniał na swoim twitterze.


Joëlle Jones wykona główną okładkę, a oprócz tego ukaże się 8 tzw. legacy variants, nawiązujących do poszczególnych dekad.


*Kwiecień będzie w świecie DC niezwykle głośny, a wszystko przez to, że okazję do świętowania 80-tki dostał również Błazeński Książę Zbrodni. JOKER: 80 ANNIVERSARY 100-PAGE SUPER SPECTACULAR #1 będzie miał premierę 29 kwietnia, czyli dokładnie 80 lat i cztery dni po tym, jak postać ta zadebiutowała za sprawą Billa Fingera, Boba Kane'a oraz Jerry'ego Robinsona.


Swój wkład w tą antologię będą mieli tacy twórcy, jak: Brian Azzarello, Lee Bermejo, Paul Dini, Denny O'Neil, Scott Snyder, Tom Taylor, Jock, Riley Rossmo, czy Mikel Janin.

Warianty okładkowe inspirowane poszczególnymi dekadami (od lat 40 ubiegłego, do lat 10 tego wieku) wykonają kolejno: Arthur Adams, David Finch, Francesco Mattina, Jim Lee, Bill Sienkiewicz, Gabriele Dell'Otto, Lee Bermejo oraz Jock. Autorem głównej okładki jest Greg Capullo.

*W kwietniu Brian Michael Bendis oraz Alex Maleev przedstawią kolejny rozdział, dotyczący organizacji Leviathan i jej nowego przywódcy, którym okazał się na kartach EVENT LEVIATHAN Mark Shaw.


EVENT LEVIATHAN: CHECKMATE składać się będzie z 6 numerów i jak wskazuje tytuł, przywróci do świata DC organizację szpiegowską, znaną jako Checkmate. Tworzyć ją będą tym razem m.in. Lois Lane, Green Arrow, Talia Al Ghul oraz Question, a ich zadaniem będzie potajemne rozpracowanie Leviathana.

#1 ukaże się 22 kwietnia.

Więcej szczegółów na temat ogłoszonych przez DC kwietniowych nowości, znajdziecie jutro w ramach rubryki "3 Months Later".

*W zeszłym tygodniu były plotki, zaś w tym porcja już potwierdzonych info od Dana DiDio:


Wydawnictwo chce zbudować serię komiksów, które na nowo opowiedzą historię DCU tworząc swego rodzaju biblię uniwersum. Pierwszym takim komiksem, związanym z nową linią czasu będzie WONDER WOMAN #750. Zawarta w nim historia Scotta Snydera i Bryana Hitcha ustanowi WW jako pierwszą superbohaterkę DC. Coś podobnego wydarzy się w jubileuszowym zeszycie THE FLASH #750.

Numeracja jubileuszowych zeszytów THH FLASH i WONDER WOMAN nie jest jednorazowa i kolejne odsłony będą miały na okładce numer #751. DiDio obiecuje, że nie otrzymamy w najbliższej przyszłości nowych jedynek tych serii i także kilka innych kluczowych tytułów otrzyma numerację honorującą dziedzictwo oraz historię ikon DC.

Jedną rzeczą jest zrobić event, a inną historię, która ma znaczenie.

Black Label okazał się sporym sukcesem, większym niż się spodziewano. DC nie będzie zapowiadać nowych tytułów z tego imprintu bez pewności, że dany komiks ukaże się w terminie.

Opóźnienia DOOMSDAY CLOCK sprawiły, że trudno zsynchronizować go z resztą DCU. Zobaczymy efekty D-Clock w nowej linii czasowej.

DiDio nie odniósł się do plotek związanych z 5G, ale pierwsze informacje odnośnie przyszłości komiksów DC mają być ujawnione prawdopodobnie w połowie kwietnia.

Dobrze sprzedają się komiksy dla młodych czytelników i młodzieży. Komiks z Raven okazał się wielkim hitem i będą jeszcze dwa tomy. Obecnie ukazują się trzy komiksy miesięcznie, prawdopodobnie w połowie roku liczba ta zmniejszy się do dwóch. Wynika to z potrzeby czasu na odpowiednie wypromowanie kolejnych tytułów.

Przedruki starych zeszytów (mających promować aktualne wydarzenia w DCU) w cenie dolara cieszą sie dużą popularnością i bywają punktem wejścia dla nowych czytelników. Wydawnictwo rozważa związany z tym cykliczny program, ale czeka na odpowiedź sprzedawców na ten pomysł. DC myśli o włączeniu do „dolarówek” komiksów all-ages (SCOOBY-DOO, TEEN TITANS GO!).Fascimile Editon – komiksy przedrukowywane w oryginalnej formie (ze starymi reklamami i wyglądem papieru) będą dalej wydawane. DC chce jak najwierniej oddawać ducha oryginalnych zeszytówek i wybierać naprawdę wyjątkowe numery.

Kontynuowane będą również zbiory DC Giant, przeznaczone do masowych odbiorców, dostępne poza sklepami komiksowymi, mające na celu przyciągnąć nowych czytelników.

DiDio wyjaśnia równie, jakie czynniki decydują o tym, że część wcześniej zapowiedzianych wydań zbiorczych ostatecznie nie trafia w ogóle do sprzedaży lub w zmienionej formie - klik.

*Nawiązując do plotek z zeszłego tygodnia, jeśli 5G rzeczywiście postarzy herosów DC to fakt, że Alfred jakimś cudem żyje w DOOMSDAY CLOCK, a Ma i Pa Kent wrócili nie będzie miał żadnego znaczenia... Będą oni za starzy by mimo wszystko być obecni w DCU – jak podaje serwis Bleeding Cool.

*Ujawniono opis, a także obie okładki do komiksu STRANGE ADVENTURES #2 - klik. Ta autorstwa Mitcha Geradsa jest wskazówką odnośnie tego, kto oprócz Adama Strange będzie głównym bohaterem serii:


Udział Mr. Terrifica potwierdził zresztą sam Tom King, który wrzucił na swojego twittera inną grafikę z tym bohaterem:


Obaj herosi stworzą nietypowy duet i rozpoczną poszukiwanie prawdy 4 marca.

*Przykładowe plansze z BATMAN: CURSE OF THE WHITE KNIGHT #6.

*Kilka zeszytów złapało opóźnienia. Co ciekawe, jest wśród nich FLASH #123 FASCIMILE EDITION, który zamiast 12 lutego ukaże się dwa tygodnie później. W tym wypadku twórców trudno obwiniać o niewyrobienie się na czas ;) Pozostałe zmiany:

SUPERMAN: HEROES #1 przesunięte z 29 stycznia na 5 lutego, a w konsekwencji tej decyzji, SUPERMAN: VILLAINS #1 przełożono z 12 na 19 lutego.


DOOM PATROL: THE WEIGHTS OF THE WORLDS #7 z 26 stycznia na 26 lutego, a co za tym idzie wydanie zbiorcze przesunięte zostało z 8 kwietnia na 6 maja.

INFERIOR FIVE #5 z 1 stycznia na 12 lutego, zaś finalny #6 z 5 na 26 lutego.

Ta ostatnia data zapewne jeszcze ulegnie korekcie. W tym wypadku akurat Keith Giffen wydaje się być usprawiedliwiony, gdyż ze względu na skrócenie w trakcie ukazywania się serii o połowę (z 12 do 6 zeszytów)musi na nowo i w miarę logicznie poukładać całość.

*Zawartość oraz twórcy WONDER WOMAN: 100 PAGE GIANT #3, który premierę będzie miał 19 lutego - klik.

*Trailer powieści graficznej GREEN LANTERN: LEGACY, docelowo skierowanej do młodszych odbiorców:


*GL: LEGACY to dla Minh Lê debiut w roli twórcy powieści graficznej, ale ma już za to doświadczenie w pisaniu książek dla dzieci. Scenarzysta sięga w swojej historii po znanych Zielonych Latarników, ale przedstawia czytelnikowi także zupełnie nowe, bogate środowisko skupione wokół rodziny Tai Pham. Inspiracją przy kreacji tego bohatera była babcia Minha, nosząca zawsze na placu charakterystyczny, zielony pierścionek. Tai Pham stając się Zielonym Latarnikiem poznaje nie tylko historię oraz tradycje Korpusu, ale również dowiaduje się nowych rzeczy na temat własnej babci.


Tai lubi rysować, ma silną wole oraz szczególne poczucie sprawiedliwości. Mentorem nowego GL będzie John Stewart. W historii pojawią się w roli złoczyńców Sinestro i jego Korpus Strachu.


*John Romita jr. o swojej współpracy z Bendisem, przy okazji tworzenia ACTION COMICS - klik.

*100 najlepszych komiksów minionej dekady zdaniem serwisu CBR - klik.

*Styczniowy Egmont z opisami, okładkami i planszami. Szczegóły.

*14 stycznia w USA ukazały się:

Aquaman #56,
Batman The Golden Age Volume 6 TP,
Batman's Grave #4 (z 12),
Birds Of Prey Black Canary TP,
Crisis On Infinite Earths Giant #1,
Detective Comics #359 (Facsimile Edition),
Dollar Comics Batman Adventures #12,
The Flash #86,
Flash Forward #5 (z 6),
Freedom Fighters #12 (z 12),
Green Lantern Legacy GN,
Hellblazer Volume 22 Regeneration TP,
He-Man And The Masters Of The Multiverse #3 (z 6),
Justice League Odyssey #17,
Legion Of Super-Heroes #3,
Low Low Woods #2 (z 6),
Lucifer #16,
Nightwing #68,
Nightwing By Peter J. Tomasi TP,
Question The Deaths Of Vic Sage #2 (z 4),
RWBY #4 (z 7),
Scooby Apocalypse Volume 6 TP,
Superman's Pal Jimmy Olsen #7 (z 12),
Teen Titans #38.

Dawid Scheibe & Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz