czwartek, 2 stycznia 2020

Top 10: nadzieje na rok 2020

Wczoraj pojawiło się na blogu moje małe podsumowanie minionych dwunastu miesięcy, oczywiście pod kątem tego, co dotyczyło DC. Dziś pozwolę sobie wymienić swoje oczekiwania na rok 2020 i podobnie jak wczoraj, podkreślam że to moja osobista opinia, a nie całej ekipy. Zatem na najbliższych dwanaście miesięcy, życzę sobie tego, że...
EGMONT ZAPOWIE COŚ Z INK/ZOOM
Wczoraj powiedziałem A, dziś czas powiedzieć B. Komiksy z imprintów Ink oraz Zoom zawładnęły moim serduchem i bardzo, bardzo mocno trzymam kciuki za to, by w biurze wydawnictwa Egmont także to zauważono. Skoro tytułami z Black Label zainteresowano się natychmiast, to nie widzę żadnego powodu, by omijać tytuły skierowane dla młodszych czytelników. Zwłaszcza, że tych w Egmoncie ostatnio tylko przybywa (patrz: linia "Komiksy są super").

EGMONT ZAPOWIE COŚ STARSZEGO I NIE WRZUCI TEGO DO DC DELUXE
Pamiętacie jeszcze czasy, gdy wydawnictwo Egmontu publikowało nieco starsze komiksy z oferty DC, takie jak GOTHAM CENTRAL, BATMAN/SUPERMAN, JLA czy JONAH HEX i nie wrzucało ich do linii DC Deluxe? Ja też już prawie nie! Tymczasem w ofercie DC jest masa tytułów mających więcej niż jeden tom, którym po prostu należy się opublikowanie ich w naszym kraju. Przykłady? Proszę bardzo: całość runu Geoffa Johnsa w GREEN LANTERN, SECRET SIX od Gail Simone czy ANIMAL MAN Jeffa Lemire. I to tylko tytuły z XXI wieku.

WYSTARTUJE WKKB (?)
WKKDC się zakończyło już jakiś czas temu i nie miałbym nic przeciwko temu, by znaleźć kolekcji tej jakieś zastępstwo. Brytyjski oddział Eaglemoss od jakiegoś czasu publikuje coś w sam raz - roboczo nazwę to Wielką Kolekcją Komiksów Batmana. Możemy sobie kręcić nosem, ale fakty są proste - Mroczny Rycerz się znakomicie sprzedaje. Tymczasem w kolekcji tej jest sporo ciekawych rzeczy, których dotąd w Polsce nie dostaliśmy. Chociażby kilka tomów BATMAN & ROBIN Petera Tomasiego czy BATMAN: DETECTIVE w wykonaniu niesamowitego Paula Diniego. Chociażby dla tych dwóch tytułów warto puścić tę kolekcję w Polsce.

BĘDZIE KOLEJNA AKCJA Z OKŁADKAMI I/LUB NOIR
Egmont w poprzednim roku dowalił do pieca z ciekawymi akcjami związanymi z DC Comics. Dostaliśmy więc pakiet BATMAN NOIR, alternatywne okładki komiksów autorstwa rodzimych twórców czy premierę gry karcianej POJEDYNEK SUPERBOHATERÓW DC. Dorzućmy jeszcze do tego wystawę ŚWIT SUPERBOHATERÓW DC, którą można nadal oglądać w Łodzi i wyjdzie nam na to, że dla fanów DC działo się sporo. Chciałbym, by w roku 2020 też jakaś tego typu akcja miała miejsce. Nie wątpię, że nie dostaniemy znowu aż tyle dobroci, ale miło byłoby otrzymać coś, zamiast niczego.

YOUNG ANIMAL BĘDZIE TRWAĆ
Cały czas nie umiem zrozumieć, że tak świetny pomysł spotkał się z tak mizerną reakcją fanów w USA. DC jednak pozytywnie mnie zaskoczyło i dało imprintowi Gerarda Waya drugą szansę. W jej ramach na sklepowe półki trafiło najpierw DOOM PATROL: WEIGHT OF THE WORLDS oraz COLLAPSER, a obecnie ukazuje się FAR SECTOR. I wszystkie są rewelacyjne. Tymczasem pierwszy z wymienionych, dość nieoczekiwanie, został skasowany na zaledwie siódmym numerze. Zaś sprzedaż pozostałych dwóch nie była lub nie jest, delikatnie mówiąc, za dobra. Trzymam kciuki za to, by Young Animal nie zostało w najbliższych miesiącach pogrzebane.

KRYZYS ZAKOŃCZY SIĘ SATYSFAKCJONUJĄCO
Nigdy nie wierzyłem w to, że serialowy CRISIS ON INFINITE EARTHS będzie czymkolwiek więcej, niż seryjnym dostarczycielem fan-service'u. No i nie jest ;) Ale lata doświadczeń pokazały, że nawet i to CW może spieprzyć. Po trzech odcinkach jest nieźle, przy kolejnych cameo bawię się przednio. I mam nadzieję, że tak też ta zabawa się skończy. I przy okazji...

ARROW ZAKOŃCZY SIĘ SATYSFAKCJONUJĄCO
Ósmy i finałowy sezon przygód Olivera Queena jest jak dotąd zaskakująco udany. Mnóstwo występów gościnnych, brak Felicity oraz dobre tempo prowadzenia historii (co zawdzięczamy ilości odcinków), czego zatem chcieć więcej? No tylko odpowiedniego zakończenia. Nie takiego jakie spotkało serial TAJEMNICE SMALLVILLE, tylko porządnego. Można mieć naprawdę różne opinie o samym serialu ARROW, ale jego dokonania są niepodważalne i odpowiedni finał należy mu się jak psu buda.

LUCIFER ZAKOŃCZY SIĘ SATYSFAKCJONUJĄCO
Bo dobre zakończenie zawsze w cenie. Tak po prostu :)

TO BEDZIE DOBRY FILMOWO ROK
W 2020 roku czekają na nas dwa filmy z paniami w roli głównej i są to oczywiście PTAKI NOCY oraz WONDER WOMAN 1984. Naturalnie wybieram się na oba i jedyne czego od nich chcę, to tego bym nie żałował pieniędzy wydanych na bilety. Pierwszy sprawdzian już w lutym.

MINIFIGURKI Z LEGO BĘDĄ ZARĄBISTE
Istnieje duża szansa na to, że gdy Wy czytacie te słowa, ja szukam tych minifigurek w pobliskim centrum handlowym. Wygląd poszczególnych postaci już od jakiegoś czasu jest znany, ale co innego zdjęcie, a co innego rzeczywistość. Moim celem numer jeden są minifigurki Simona Baza, Mister Miracle oraz Jaya Garricka, ale nie obrażę się i na inne. Stargirl też wygląda nieźle. Tak samo Aquaman i klasyczna Wonder Woman. AAAAA!!! No dobra, chcę je wszystkie ;)

Krzysztof Tymczyński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz