piątek, 10 stycznia 2020

DC Movieverse News #140

Czas najwyższy na pierwszą odsłonę naszej rubryki skupiającej w jednym miejscu najważniejsze wieści dotyczące filmów z postaciami z DC Comics. Osobno informowaliśmy o kolejnych już nagrodach oraz nominacjach dla filmu JOKER. Dziś zaczynamy od najnowszego zwiastuna PTAKÓW NOCY, który możecie obejrzeć poniżej.
Im bliżej premiery PTAKÓW NOCY, tym więcej Margott Robbie udziela wywiadów na temat tego filmu. Zdradziła ona, że temat ratingu R dla obrazu pojawił się już podczas pierwszych rozmów na jego temat, lecz Warner nie był wcale szczególnie przekonany. Kluczowe okazały się jednak olbrzymie sukcesy filmów "Logan", "Deadpool", a zwłaszcza JOKER. Aktorka ujawniła również, że mając okazję przedstawić Harley znacznie bardziej wyeksponowaną niż w LEGIONIE SAMOBÓJCÓW, zaczęła ona czytać publikacje na temat schizofrenii oraz toksycznych związków. Bardzo mocno wkręciła się ona także w czytanie komiksów i jak twierdzi, zaczęła namawiać do tego także innych aktorów. Robbie stwierdziła, że jej zdaniem wszyscy biorący udział w adaptacjach komiksów powinni doskonale znać materiał źródłowy, by w pełni zrozumieć wysokie oczekiwania ich fanów wobec filmowych i serialowych ekranizacji.

Powyższy trailer potwierdził także pojawiające się wcześniej doniesienia, że jedna z hien należących do Harley będzie mieć na imię Bruce.

Źródła: 1, 2, 3, 4 i 5
-----------------------------------------------------------------------------
Nowa fotka z WONDER WOMAN 1984
Jak donosi CBR, przeprowadzono ankietę wśród 2000 tak zwanych "millenialsów" i wypytano ich o najbardziej wyczekiwane premiery kinowe 2020 roku. Na czele znalazły się dwa superbohaterskie filmy z paniami w rolach głównych, czyli właśnie WONDER WOMAN 1984 oraz "Black Widow" z Marvela.

Źródła: 1 i 2
-----------------------------------------------------------------------------
Nowa reklama sieci Burger King nawiązuje do filmu JOKER
Todd Phillips stwierdził, że z chęcią zobaczyłby film o Batmanie, który jest osadzony w świecie Arthura Flecka. Dodał jednak od razu, że sam nie ma zamiaru się takim zajmować i nie chce, by tak odczytywano jego słowa. Reżyser zaryzykował także stwierdzenie, że JOKER odniósł kasowy sukces nie z powodu tego, że jest w jakimś stopniu powiązany z postacią Mrocznego Rycerza. Phillips uważa, że tematyka jaką porusza JOKER jest na tyle uniwersalna i aktualna, że przyciągnął do kin znacznie więcej osób niż tylko fanów komiksowych ekranizacji.

Swego czasu rodziny ofiar strzelaniny w kinie Aurora, gdzie podczas emisji filmu MROCZNY RYCERZ POWSTAJE zginęło 12 osób, domagało się zaprzestania promocji filmu JOKER. Niedawno Phillips powiedział w wywiadzie, że jego zdaniem osoby te przede wszystkim "szukają kolejnych powodów, by móc być na kogoś złym", co oczywiście spotkało się z krytyką ze strony wspomnianych rodzin. Wydano specjalne oświadczenie i wydaje się, że jeśli któraś ze stron się nie zatrzyma, sprawa może zakończyć się w sądzie.

Tymczasem Joaquin Phoenix w jednym z wywiadów powiedział, że z filmu JOKER została usunięta jego zdaniem "kluczowa dla niego scena". Nie zdradził co się w niej stało, lecz to po jej nakręceniu aktor tak naprawdę poczuł jak chce pokazać Arthura Flecka widzom.

Źródła: 1, 2, 3, 4 i 5
-----------------------------------------------------------------------------
Rozpoczęły się prace na planie filmu THE BATMAN i pojawiły się pierwsze zdjęcia. Na jednym z nich widać Roberta Pattinsona w stroju bardzo podobnym do tego, w jakim widzieliśmy Bruce'a Wayne'a w komiksie ROK ZEROWY. Na kolejnym z kolei widać Colina Farrella.
Więcej fotek pod pierwszym i drugim linkiem źródłowym. Niemniej za wiele ciekawych rzeczy to tam nie ma ;)

Ze zdjęć wynika także, że wbrew wcześniejszym pogłoskom, film nie będzie przedstawiał wydarzeń osadzonych w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

Przy okazji: co prawda wiedzieliśmy już o tym od jakiegoś czasu, ale dopiero kilka dni temu Matt Reeves oficjalnie potwierdził, że Colin Farrell w THE BATMAN zagra rolę Oswalda Cobblepota.

Źródła: 1, 2, 3 i 4
-----------------------------------------------------------------------------
James Gunn potwierdził, że oprócz THE SUICIDE SQUAD miał jeszcze propozycję zrealizowania cytujemy, "pewnego rodzaju filmu z udziałem Supermana", lecz odmówił.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Andy Muschietti, aktualny (hehe) reżyser filmu THE FLASH, powiedział iż niezmiennie fabuła opierać będzie się na komiksie FLASHPOINT, aczkolwiek jak zostało podkreślone, fanów czeka sporo zmian względem pierwowzoru. DCManiak jakoś szczególnie się tym doniesieniom nie dziwi i wciąż nie dowierza, że film kiedykolwiek powstanie.

Źródło: 1
---
Zebrał i uporządkował
Krzysztof Tymczyński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz