sobota, 3 stycznia 2015

CBN: Comic Book News #13

 
Krótki przegląd newsów z końca 2014 i początku 2015 roku przed Wami. Miejmy nadzieję, że już w przyszłym tygodniu skończy się sezon posuchy ze strony DC i będziemy mieli okazję do zaprezentowania większej ilości materiału. A tymczasem odsyłamy do rozwinięcia tego posta.

*W styczniu staruje seria WONDER WOMAN ’77 pisana przez Marca Andreyko. Komiks ukazywać się będzie w ramach linii Digital First i nawiązywać będzie do serialu TV z lat 70-tych z Lyndą Carter w roli głównej. Scenarzysta nowej serii przyznaje, że jest zainspirowany pracą Jeffa Parkera piszącego BATMAN ’66 i wierzy, że w najbliższej przyszłości dojdzie do crossovera pomiędzy bohaterami obu serii.
Księżniczka Amazonek przybywa do USA jako Diana Prince i rozpoczyna pracę dla rządu amerykańskiego mając za zwierzchnika Steve’a Trevora. Pierwszy arc rozgrywa się w słynnym klubie Studio 52 w nowym Jorku. Zarówno Trevor jak i Diana są rysowani i zachowują się tak, jak aktorzy Lyle Waggoner oraz Lynda Carter.
*Geoff Johns ujawnił dwie gotowe już grafiki pochodzące z BATMAN: EARTH ONE VOL. 2, który ukaże się w maju, czyli niecałe trzy lata po premierze pierwszego tomu. Autorami rysunków są oczywiście Gary Frank, Jon Sibal oraz Brad Anderson. Jeden obrazek znajdziecie tutaj, zaś drugi poniżej:
*DC wystartowało z programem Essential Reads, a pierwszym zaproponowanym komiksem w jego ramach jest BATMAN HUSH #1. Co tydzień w sieci pojawi się nowy komiks, zupełnie za darmo, który będzie przedsmakiem mającym zachęcić nowego czytelnika do sięgnięcia po każde z 25 klasycznych wydań zbiorczych DC. 
*Na facebooku pojawiły się różne grafiki Neala Adamsa, w tym dwie, które pierwotnie miały stanowić okładki do serii BATMAN: ODYSSEY, ale nie zostały ostatecznie wykorzystane. Obie grafiki znajdziecie tutaj. Przy okazji złośliwi żartują, że szkoda, iż scenariusz Adamsa do tej serii nie ma dziś statusu „niewykorzystany”.
*Zmiany wśród twórców danych zeszytów - klik.
*100 najlepszych komiksów minionego roku wg CBR - klik.
*Wydawnictwo Komiksowe ma w planach na 2015 rok biografię Alana Moore'a.
*Mucha Comics w swych planach ma JUSTICE, THE WAKE i TALES OF BATMAN: TIM SALE - klik.

*Top listy 100 rysowników oraz artystów wg CBR - klik.

*Plansze z komiksów z tego tygodnia. 
*31 grudnia w USA ukazały się:
Batman Eternal #39,
Earth 2 World's End #13,
The New 52 Futures End #35.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz