sobota, 10 stycznia 2015

CBN: Comic Book News #14

 
Przed Wami kolejna porcja komiksowych newsów ze świata DC przygotowana przez niezmordowanych newsmanów Dawida oraz Damiana. Zapraszamy do lektury.

*Andrew Kreisberg i Ben Sokolowski od października są scenarzystami komiksu GREEN ARROW. Jako, że odpowiadają też za ARROW to czerpią nie tylko z dorobku komiksowego Strzały, ale też z serialu. W uniwersum DC mamy zatem Felicty Smoak (Diggle zadebiutował wcześniej, w runie Jeffa Lemire'a).Jeśli chodzi zaś o komiksowe inspiracje, to ostatnio doszło do pierwszego w nowym uniwersum DC team-upu Green Arrowa i Green Lanterna (Hala Jordana). Ollie zaznajomił się też z Mią Dearden, która w starym DCU była jedną z postaci, które przez lata nosiły przydomek Speedy.

Łucznik Merlyn, którym w obecnym runie jest Tommy Merlyn ma wspólną historię z Olliem, co daje potencjał na przyszłe historie. A jak już jesteśmy przy przyszłości, to autorzy chcą uwypuklić aspekt Robin Hooda u Strzały.Tymczasem w marcowym numerze gościnnie wystąpi Batman. Więcej.

*Kto tak naprawdę odpowiada za ilustracje w THE MULTIVERSITY GUIDEBOOK? Różne źródła różnie podają, ale wedle ostatnich informacjo są to Giuseppe Camuncoli, Jae Lee, Jon Bogdanove, Gary Frank, Todd Nauck, Chris Sprouse, Andrew Robinson, Duncan Rouleau, Cameron Stewart, Pete Woods, Ben Oliver, Nicola Scott, Marcus To, Joe Prado, Dan Jurgens, Kelley Jones, Paulo Siqueira, Chris Burnham, Emanuela Lupacchino, Declan Shalvey, Darwyn Cooke, Gene Ha, Doc Shaner oraz Jed Dougherty. Mrcus To potwierdził swój udział, co do reszty może być różnie.

*Geoff Johns opublikował zdjęcie mające mieć związek ze zbliżającym się wydarzeniem o nazwie The Darkseid War. Na zdjęciu widać trzy komiksy z Mr. Miracle z sugestią scenarzysty, aby je przeczytać. Postać ta albo będzie odgrywała kluczową rolę w bitwie przeciwko władcy Apokalips, albo też zobaczymy inną nową historię z udziałem króla ucieczek, który - jak podejrzewa serwis Newsarama - zasili wkrótce szeregi Ligi Sprawiedliwości.

*Bill Willingham określa Złotowłosą jako najbardziej uroczą ze wszystkich złoczyńców, jacy zawitali do świata BAŚNI. Jest to jedna z jego ulubionych postaci dlatego też sięgnął po nią w ostatniej odsłonie zakończonej właśnie serii FAIREST.


Bill uważa, że to idealny moment do zakończenia jego długiej opowieści i chyba tylko Kathy Bates (MISERY Kinga) nakłoniłaby go do napisania kolejnych 150 odsłon BAŚNI. Scenarzysta po raz kolejny nie mówi stanowczego „nie”, jeśli chodzi o ewentualny powrót do świata BAŚNI  w dalszej przyszłości. Teraz jednak skupia się nad dwoma projektami dla konkurencyjnego wydawnictwa oraz jednej serii, która będzie ukazywała się w wersji cyfrowej, być może w ramach DC Digital.

*DC planuje uśmiercić Terry’ego McGinnisa, który według nie potwierdzonych informacji zginie na łamach tygodnika THE NEW 52 – FUTURES END. Nie oznaczać to będzie jednak końca postaci Batmana Beyond, w którego rolę ma wcielić się były sidekick Batmana i dotychczasowy Red Robin – Tim Drake.

*Tomasi i Kubert o powrocie Robina - klik.

*Już za niecały miesiąc startuje seria SUICIDERS autorstwa Lee Bermejo. Przypominamy, że akcja dzieje się w New Angeles, które ucierpiało w wyniku kataklizmu sprzed 30 lat. Część społeczeństwa od tego czasu rozwinęła się i poszła do przodu, zaś druga została pod wieloma względami daleko w tyle. Główną rozrywką mas stał się krwawy show będący chorym połączeniem „The Hunger Games” „Americal Idol” oraz UFC. Komiks składać się będzie z kilku historii. Oprócz postapokaliptycznego oraz science fiction charakteru będzie to jednocześnie historia z elementami noir oraz zawierająca sporo lżejszych, intymnych momentów.


Głównymi bohaterami serii są gladiatorzy, atleci biorący udział w transmitowanych przez telewizję Suicide Games. Uczestnicy są odpowiednio zmodyfikowani i ulepszeni zarówno biologicznie, jak i technologicznie. Podobnie jak rzymscy gladiatorzy walczący w Koloseum zdają sobie sprawę, że mogą polec na arenie. Widzowie tymczasem żądają jak największej dramaturgii oraz sporej ilości przelanej krwi. The Saint to jedna z głównych postaci, najlepszy z najlepszych uczestników. Gdy komiks startuje jest on na samym szczycie, ale z czasem jego sytuacja się pogarsza. Z drugiej strony mamy imigranta, który startuje od zera, i który chce stać się kimś takim, jak The Saint. Wraz z kolejnymi numerami dowiemy się więcej o New Angeles, panującym wewnątrz niego zasad oraz dlaczego miasto zostało otoczone murami i odcięło się od reszty świata.

*Mark Doyle potwierdził to, o czym pisaliśmy w jednej z poprzednich odsłon CBN. Edytor odpowiedzialny za komiksy z rodziny Batmana przenosi się wraz z małżonką do nowej siedziby DC w Burbank.

*Zmiany wśród twórców kilku zeszytów - klik.

*Marcowe zapowiedzi Egmontu - klik.

*Najważniejsze 5 wydarzeń minionego roku w uniwersum DC wg Newsaramy - klik. Zgadzacie się?

*Diamond Comics Distributors przyznało własne coroczne wyróżnienia dla wydawców oraz konkretnych komiksów. Zwycięzców we wszystkich kategoriach znajdziecie tutaj.

*Plansze z komiksów z tego tygodnia.

*7 stycznia w USA ukazały się:

Absolute Batman Incorporated HC,
Action Comics #38,
Aquaman And The Others #9,
Batman Eternal #40,
Deathblow Deluxe Edition TP,
Detective Comics #38,
Earth 2 #30,
Earth 2 World's End #14,
Fairest #33 (ostatni numer),
The Flash Season Zero #4,
Green Arrow #38,
Green Lantern #38,
Hinterkind #14,
Injustice Gods Among Us Volume 2 TP,
Justice League 3000 #13,
Legends Of The Dark Knight 100-Page Super-Spectacular #5,
Lobo #4,
The Names #5 (z 9),
The New 52 Futures End #36,
Showcase Presents The Unknown Soldier Volume 2 TP,
Sinestro Volume 1 The Demon Within TP,
Superboy Volume 5 Paradox TP,
Superman The Power Within TP,
Swamp Thing #38,
Wolf Moon #2 (z 6).

7 komentarzy:

 1. Hej, a nie łaska byłoby podać zapowiedzi Egmontu ze strony Egmontu? Musieliście po kilku dniach podać zapowiedź z Alei Komiksu Z BŁĘDEM?
  Konkretnie rozchodzi się o to, że w pierwotnej zapowiedzi (do której wasz alejowy link prowadzi) Batman Tom 5 jest podany jako miękka oprawa. Egmont poprawił błąd po kilku godzinach ale na stronie Aleii wciąż jest ten stara, myląca tabelka.
  Zatem Batek wciąż w TWARDEJ, spoko - jednak przydałby się link do POPRAWNYCH zapowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty tak serio? Taki ból dupska o taką błahostkę.

   Usuń
 2. A ja popieram Anonima (ale rodziną nie jesteśmy ;) ). Może i jego reakcja lekko przesadzona, to jednak powinniście się odwoływać do strony Egmontu jeżeli macie możliwość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Link poprawiony, nie trzeba było histeryzować :P

   Usuń
 3. A jak już kolega Anonimowy nr.1 chce być tak dokładny, to zdanie "na stronie ALEII wciąż jest TEN stara, myląca tabelka" też nadaje się do małej aktualizacji :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Można się spodziewać jakiejś recenzji Superman: Doomed?

  OdpowiedzUsuń