sobota, 4 lutego 2017

CBN: Comic Book News #131


Wybiła godzina dwunasta w sobotę, tak że nadszedł czas na tradycyjny przegląd komiksowych newsów z minionego tygodnia. Wszystkie warte uwagi ciekawostki, wywiady, nowe okładki oraz spoilery znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

*BOOM! Studios i DC Comics połączyło siły przy kolejnym crossoverze. PLANET OF THE APES/GREEN LANTERN #1 ukazał się w tym tygodniu. Scenariusz napisał Justin Jordan, do historii autorstwa Robbiego Thompsona, rysownikiem miniserii jest Barnaby Bagenda.
Czas i miejsce akcji to świat znany z oryginalnej PLANETY MAŁP, a przed jej sequelem. Cornelius szukając Taylora znajduje dziwny pierścień - potężną broń z innego wymiaru. Strażnicy Wszechświata niechętnie podzielą się wiedzą na temat tego pierścienia z Korpusem. Jednak to w Zielonych Latarniach leży ostatnia nadzieja na odzyskanie broni, nim ta wpadnie w niepowołane ręce. Sinestro chce zdobyć tę broń, a GL Corps musi zrobić to przed nim. Pierścień pokaże nam jak poszczególne postacie zostają skorumpowane jego potęgą.

Universal Ring - owa potężna broń - to próba stworzenia odpowiedzi na moc Białej Latarni. Efekty uboczne sprawiły jednak, że Strażnicy chcieli pozbyć się pierścienia w zamkniętej linii czasu Planety Małp.

W komiksie zobaczymy wiele znajomych postaci z oryginalnej PLANETY MAŁP, prócz Cezara, który jeszcze (podróże w czasie...) się wtedy nie urodził.

W #2 dowiemy się, co stało się z Taylorem. Ci, którzy widzieli filmy, wiedzą już teraz.

Więcej: 1, 2.

*Rysownicy Javier Fernández i Jorge Jiménez podpisali z DC kontrakty na wyłączność.

*Spoilery z SUPERMAN #16, w którym to zeszycie pojawiają się nawiązania do Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach oraz słynnej sceny narysowanej pierwotnie przez George'a Pereza - klik.

*Scenarzysta Mark Russell zdradził, że po zakończeniu serii THE FLINTSTONES zajmie się pisaniem przygód kolejnej postaci ze świata H-B, Snagglepussa. Przedsmak tego, co zobaczymy jesienią, można będzie sprawdzić na łamach annuala SUICIDE SQUAD/BANANA SPLITS #1 (29 marca). Dale Eaglesham zilustruję tę ośmiostronicową historię, której akcja rozgrywa się jeszcze przed powstaniem komisji ds. działalności antyamerykańskiej (HUAC). pojawi się tam również Augie Dogie. Przykładowa plansza - klik.Już w ramach własnej serii, Snagglepuss oraz jego towarzysz Hucklebery Hound trafią do Nowego Jorku, a akcja umiejscowiona będzie w latach 50-tych. Russell chce pokazać między innymi, jak główny bohater odnajdzie się ze swoim homoseksualizmem na Broadwayu, gdzie zjawisko to jest powszechne, ale jednocześnie nikt o swojej seksualności głośno nie mówi. Scenarzysta określa swoją wersję słynnego różowego kota, jako homoseksualnego dramaturga, wyjętego żywcem z  amerykańskiej literatury gotyckiej. W komiksie zobaczymy takie postacie, jak Marlon Brando, czy Dorothy Parker.

Seria THE FLINTSTONES ma się zakończyć wraz z #12. Ongoing ze Snagglepussem w roli głównej  wystartuje we wrześniu lub w październiku. Nazwisko rysownika nie jest jeszcze znane.

*Spoilery z BATMAN #16!

Bronze Tiger nadal współpracuje z Batmanem i czuwa nad tym, aby żaden ze współpracowników Bane'a nie uwolnił zamkniętego w Arkham Psycho Pirate'a.

Bruce spotyka się z Dickiem, Damianem, Jasonem oraz Duke'iem w fastfoodzie o nazwie Batburger, gdzie serwowane są między innymi takie przysmaki, jak Night-Wings, Robin Nuggets, czy też jokerowe frytki. Bruce (który je batburgera z użyciem sztućców) nakazuje swoim podopiecznym opuścić miasto, gdyż sam zamierza stawić czoła zbliżającemu się Bane'owi. Damian, Jason oraz Dick zamierzają jednak bez wiedzy i zgody Batmana wspomóc go w zbliżającej batalii.
Bruce zamierza trwale zniszczyć maskę Psycho Pirate'a, ale dopiero, gdy zakończy się proces przywracania do zdrowia Gotham Girl. Terapia z użyciem maski ma trwać jeszcze przez pięć dni.

Catwoman inicjuje spotkanie z Batmanem na dachu GCPD. Kobieta oferuje swoją pomoc, po czym ucieka przez gordonem i jego ludźmi. Mroczny Rycerz, ku zaskoczeniu policji nie zamierza tym razem pomóc w schwytaniu Kobiety Kota.
Kiedy Bruce, Alfred oraz Claire wchodzą do jaskini, aby rozpocząć kolejną terapię dziewczyny, zastają szokujący widok. Przed nimi wiszą martwe ciała trzech osób, które przypominają Dicka, Damiana oraz Jasona. Na zwłokach widnieje czerwony napis "I Am Bane" - klik.

*Kilka marcowych wariantów okładkowych możecie podziwiać w tym miejscu.

*Planowane wydania zbiorcze JUSTICE LEAGUE BREAKDOWNS VOL. 1 oraz GREEN LANTERN HAL JORDAN VOL. 2, które zawierają zeszyty napisane przez Gerarda Jonesa, posiadają aktualnie status "niedostępne do sprzedaży". Sprawa ma związek z zarzutami o posiadanie dziecięcej pornografii i niedawnym aresztowaniem Jonesa, który czeka na proces. Dobra informacja jest taka, że oba te tytuły nie zostały skasowane i prędzej czy później zapewne ujrzą światło dzienne. DC asekuracyjnie czeka na wyrok sądu obawiając się ewentualnych protestów.

*Bernie Wrightson przechodzi na komiksową emeryturę. Nic już nie naszkicuje, ani też nie pojawi się na żadnym z konwentów. Artysta znany głównie z ilustrowania serii SWAMP THING pisanej przez Lena Weina, zyskał uznanie tworząc przez 38 lat wiele różnych komiksów, zwłaszcza z gatunku horroru. Wrightson ze względu na pogłębiające się od pewnego czasu problemy ze zdrowiem, stracił w dużym stopniu możliwości między innymi chodzenia oraz poruszania lewą ręką. Wspólnie z żoną Liz mają nadzieję, że po trwającej aktualnie rehabilitacji, stan zdrowia Berniego ulegnie pewnemu polepszeniu. Dzięki za to wszystko, czego dokonałeś Bernie, dużo zdrowia i przyjemnej, zasłużonej emerytury!

*Kilka zmian wśród twórców najnowszych zeszytów:

- Rodney Buchemi pomógł Aaronowi Lopresti zilustrować DEATH OF HAWKMAN #5.
- Chad Hardin oraz Bret Blevins pomogli Johnowi Timmsowi narysować zeszyt HARLEY QUINN #13.
- Tony Daniel oraz Clay Mann, a nie zapowiadany Doug Mahnke, stworzyli rysunki do SUPERMAN #16.

*Tom King krótko o najnowszym numerze BATMANA oraz o zbliżającej się konfrontacji z Bane'em:


Z kolei na Twitterze scenarzysta udostępnił grafikę pochodzącą z kolejnego numeru. Ma ona pokazać, na jak dużą skalę zakrojona jest historia I Am Bane - zobacz.

*Przykładowe plansze z komiksów, które 15 lutego ukażą się nakładem Egmontu - zobacz.

*Przykładowe plansze z komiksów, który ukazały się w minioną środę - zobacz.

*1 lutego w USA ukazały się:

Absolute Wonder Woman By Brian Azzarello And Cliff Chiang Volume 1 HC,
Aquaman #16,
Batman #16,
Batman Detective Comics Volume 1 Rise Of The Batmen TP,
Cyborg #9,
DC Comics Bombshells #22,
Death Of Hawkman #5 (x 6),
Everafter From The Pages Of Fables #6,
Fall And Rise Of Captain Atom #2 (z 6),
The Flintstones #8,
Green Arrow #16,
Green Lanterns #16,
Harley Quinn #13,
Harley Quinn And Her Gang Of Harleys TP,
Injustice Gods Among Us Ground Zero #5,
Justice League #14,
Kid Eternity Volume 1 TP,
Midnighter And Apollo #5 (z 6),
Nightwing #14,
Robin Son Of Batman Volume 2 Dawn Of The Demons TP,
Scooby Apocalypse Volume 1 TP,
Shade The Changing Girl #5,
Sheriff Of Babylon Volume 2 Pow Pow Pow TP,
Super Powers #4 (z 6),
Superman #16,
Teen Titans Volume 4 When Titans Fall TP,
Wonder Woman Volume 9 Resurrection TP.

Dawid Scheibe & Damian "Damex" Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool,

2 komentarze:

  1. Komiksy kołem się toczą. Znowu Batman vs Bane - jeeeeeeeeeeeeee.

    A "tak że" w sensie "więc" piszę się rozłącznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, że Robini mają swój rozum. Skończyły się czasy gdzie Bruce mógł coś kazać :)

    OdpowiedzUsuń