sobota, 25 lutego 2017

CBN: Comic Book News #134


Miniony tydzień nie dostarczył nam zbyt wielu ekscytujących komiksowych newsów, stad też ta odsłona CBN jest szczuplejsza, niż zazwyczaj. Kilka najnowszych doniesień związanych z serią DETECTIVE COMICS, crossoverem "The Button", czy też tajemniczym projektem Neila Gaimana znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

*Budując swą drużynę na kartach DETECTIVE COMICS, Batman szukał w postaciach jakiegoś aspektu samego siebie. Każdy z członków tej grupy doświadczył w swoim życiu tragedii. W ich obliczu można się załamać lub - tak jak Bats - spróbować stać się perfekcyjną istotą. Każda z tych postaci jest na innym etapie tej ścieżki.Przed Rebirth Shiva była matką Cassandry Cain. W najnowszej historii dowiemy się, czy jest to wciąż aktualne.

League of Shadows to nie mit. Ten tajemniczy odłam League of Assassins istnieje naprawdę. Ra's Al Ghul odegra istotną rolę w historii z ich udziałem.

Mimo globalnego miejsca akcji w BATWOMAN, Kate Kane nadal będzie częścią gothamskiej drużyny herosów w DETECTIVE.

Wątek Spoiler powróci po historii z Ligą Cieni. Tym bardziej, gdy zostanie poruszony prawdziwy los Tima Drake'a.

Historia "The Button" będzie mieć znaczący wpływ na całe DCU. W tym także na tę serię.

Więcej.

*Na najnowszej okładce do THE FLASH #22 autorstwa Jasona Faboka widnieje postać Jaya Garricka. Jest to lekko unowocześniony, klasyczny wizerunek tego pierwszego Speedstera w historii DC.Jaką rolę odegra Garrick w "The Button" nie wiadomo (podobnie jak zaprezentowany na wcześniejszej okładce Reverse-Flash), jednak ze względu na kasację serii EARTH 2 SOCIETY w marcu, tworzy się wolne miejsce w DCU dla powrotu nie tylko Garricka, ale i całego składu oryginalnej JSA, która zniknęła wraz ze startem New 52.

*Tom King wrzucił grafikę z BATMAN #21, stanowiącego część crossovera z serią THE FLASH, zatytułowanego "The Button".Prócz rysunku, scenarzysta przytoczył wypowiedź Rorschacha ze STRAŻNIKÓW: "None of you understand. I'm not locked up in here with you. You're locked up in here with me".

*Tom King przedstawił własną listę członków bat-rodziny, których uszeregował pod względem szans w walce jeden na jednego. Scenarzysta zdecydowanie najwyżej ceni umiejętności Cassandry Cain/Orphan.

1.Cassandra Cain
2.Dick Grayson
3.Bruce Wayne
4.Damian Wayne
5.Kate Kane
6.Helena Bertinelli
7.Jason Todd
8.Duke Thomas
9.Stephanie Brown
10.Tim Drake

Swoje wybory scenarzysta komentuje krótko w tym miejscu.

*Jak już jesteśmy cały czas przy Tomie Kingu, to twórca ten ogłosił, że to jemu przypadło napisanie scenariusza do zeszytu BATMAN/ELMER FUDD, będącego częścią crossover pomiędzy DC i Looney Tunes. Nazwisko rysownika nie jest jeszcze znane.

*Spoilery z HAL JORDAN & GLC #15.

W najnowszym numerze serii, Guy Gardner udaje się na solową misję. Decyzją liderów obu Korpusów - Soranik Natu oraz Johna Stewarta, od tej pory każdy z sektorów będzie patrolowany przez duet składający się z jednego Zielonego oraz jednego Żółtego Latarnika. Guy ma za zadanie odnaleźć Arkillo i dać mu wybór: współpraca albo więzienie. Co ciekawe Gardner pojawia się bez swojego pierścienia, ubrany w koszulkę z logo "W" oraz kurtkę z równie charakterystycznym logo "G".Jest to nawiązanie do początku lat 90-tych, gdy postać ta po wyrzuceniu z GLC zdobyła żółty pierścień mocy, a jakiś czas później zyskała nowe moce i przyjęła pseudonim Warrior. Czy jest to jedynie nawiązanie do solowej serii Guya Gardnera, czy też zapowiedź kolejnych zmian w życiu tego barwnego i kontrowersyjnego bohatera?

*W związku z postawieniem zarzutów Gerardowi Jonesowi odnośnie rozpowszechniania dziecięcej pornografii (pisaliśmy o tym w jednej z wcześniejszych odsłon CBN), DC Comics zdecydowało się wycofać ze swojego preordera dwóch komiksów współtworzonych przez tego scenarzystę. Są to JUSTICE LEAGUE: BREAKDOWNS VOL. 1  oraz GREEN LANTERN: HAL JORDAN VOL. 2. Nie wiadomo, czy podobny los nie podzieli również THE FLASH BY MARK WAID VOL. 2, w którym swój mały udział ma również Gerard Jones.

*Przykładowe plansze z ALL-STAR BATMAN #8, który to zeszyt będzie miał premierę 15 marca - zobacz.

*Neil Gaiman od 28 lat miał w głowie pomysł na pewną historię z Batmanem w roli głównej, a teraz wszystko jest na dobrej drodze, aby historia ta wreszcie ujrzała światło dzienne. Gaiman dodaje, że potrzebuje jeszcze trochę czasu. Jak pokazał chociażby SANDMAN: UWERTURA zdecydowanie warto poczekać, nawet jeśli realizacja tego projektu zajmie jeszcze kilka miesięcy, czy też lat.

*Spoilery z JUSTICE LEAGUE #15 - sprawdź.

*Tom Taylor na temat tego, czego możemy się spodziewąć w serii INJUSTICE 2, która zadebiutuje w kwietniu:*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - klik.

*22 lutego w USA ukazały się:

Action Comics #974,
Astro City #41,
Batgirl #8,
Batgirl An Adult Coloring Book TP,
Batman '66 Meets Wonder Woman '77 #2 (z 6),
Batman Beyond #5,
Batman Beyond Volume 3 Wired For Death TP,
Batman Night Of The Monster Men HC,
Blue Beetle #6,
Clean Room #16,
Cosmic Odyssey The Deluxe Edition HC
Deathstroke #13,
Detective Comics #951,
The Flash #17,
Frostbite #6 (z 6),
Future Quest #10,
Green Lantern The Silver Age Omnibus Volume 1 HC,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #15,
The Hellblazer #7,
Injustice Gods Among Us Year Five Volume 1 TP,
Injustice Gods Among Us Year Five Volume 2 HC,
Justice League Of America #1,
Kamandi Challenge #2 (z 12),
Scooby-Doo Team-Up #23,
Suicide Squad #12,
Supergirl Being Super #2 (z 4),
Superman Batman Volume 5 TP,
Teen Titans #5,
Wonder Woman #17,
Wonder Woman Volume 1 The Lies TP.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool,

1 komentarz:

  1. Jason Todd na siódmym miejscu w tym rankingu...Fanboys Attack !!! A tak na serio to tenże ranking jest dość logicznie ułożony. Gdyż nawet jakiś czas temu ujawniono, że jeśliby patrzeć pod względem samej siły fizycznej Nightwing jest jednym z najsilniejszych LUDZI w DC. Bez żadnych mocy, zbroi, gadżetów czy wstrzykiwanych chemikaliów.

    OdpowiedzUsuń