sobota, 18 lutego 2017

CBN: Comic Book News #133


W tej odsłonie komiksowego podsumowania tygodnia między innymi: nowa seria od rodziny Allredów w ramach Young Animal; Nolan i Dixon po latach znów stworzą komiks o Bane'ie; jeden crossover w świecie Tytanów, drugi pomiędzy DCU a Looney Tunes. Oprócz tego tradycyjnie kilka spojlerów, okładek oraz debiut dwóch długo wyczekiwanych serii. To wszystko znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury!

*Imprint Young Animal poszerzony zostanie w maju o kolejną, piątą już serię. Tym razem relaunchu doczeka się bohater stworzony przez Jacka Kirby'ego znany jako Forager.


BUG!: THE ADVENTURES OF FORAGER zadebiutuje 10 maja. Scenariusz tej mini serii napisze Lee Allred, zaś rysunkami zajmą się Mike oraz Laura Allred. Forager to jeden z mniej znanych Nowych Bogów zamieszkujących New Genesis, którego znany jest jako świetny tropiciel oraz łowca. Akcja komiksu osadzona będzie w Czwartym Świecie stworzonym przez Kirby'ego i będzie hołdem dla tego wielkiego twórcy, który w tym roku obchodziłby setne urodziny.

*Gotham to za mało. Bane chce więcej. Złoczyńca zbiera oryginalną ekipę (znanych z KNIGHTFALL: Birda, Trogga i Zombie) z zamiarem rozszerzenia swojego przestępczego imperium na skalę globalną.To wszystko i wiele więcej w BANE: CONQUEST, nowej, liczącej 12 numerów maksi serii, która wystartuje już w maju. Jej twórcami będą Graham Nolan i Chuck Dixon. Więcej.

*Ciekawe warianty okładkowe do marcowych numerów serii BATWOMAN, CAVE CARSON oraz SUPER SONS - zobacz.

*Jim Lee w ramach DC All Access zapowiedział, że planowane są cztery tytuły w ramach imprintu WildStorm. Wkrótce światło dzienne ujrzy seria MICHAEL CLAY, zaś kolejne dwa projekty nie zostały jeszcze ujawnione. Więcej informacji od Jima Lee na temat WS znajdziecie poniżej:
W rozmowie z VULTURE, scenarzysta Warren Ellis podkreślił, że THE WILD STORM jest kompletnym rebootem oryginalnego WS Universe z tym, że większa część bogatej historii pozostaje mimo wszystko nienaruszona. Dodaje, że reboot WS nie wpłynie na egzystujące aktualnie w ramach DCU postacie, jak Midnighter czy Apollo. W odnowionym imprincie nie zobaczymy z pewnością postaci znanych z kart serii PLANETARY. Będą natomiast odświeżone wersje klasycznych postaci, wchodzących w skład The Authority oraz WildC.A.T.S.

Wywiad z Warrenem Ellisem znajdziecie tutaj.

*Kilka spoilerów prosto z THE WILD STORM #1 - sprawdź.

*W maju dojdzie do crossovera 3 serii: DEATHSTROKE, TITANS i TEEN TITANS. Twórcami "Lazarus Contract" będą Dan Abnett, Benjamin Percy, Christopher Priest, Brett Booth, Khoi Pham, Carlo Pagulayan i Paul Pelletier.


W czteroczęściowym evencie, Slade będzie chciał ożywić swego syna Granta. By tego dokonać, potrzebuje pojmać Wally'ego Westa/Flasha z Titans.  Więcej.

*Tak oto prezentuje się finalna wersja trójwymiarowej okładki stworzonej przez Jasona Faboka do THE FLASH #21 - zobacz.

Natomiast w tym miejscu sprawdzicie, jak wygląda specjalna okładka do BATMAN #22.

Tom King przyznał, że o ile scenariusz do historii z udziałem Flasha oraz Mrocznego Rycerza napisał on oraz Joshua Williamson, o tyle głównym pomysłodawcą jest Geoff Johns.

*Star City, to istotna część mitologii Arrowa, a Percy'emu wydaje się, że znalazł sposób, jak pogodzić to z faktem, że od New 52 do teraz Ollie działa w Seattle. Właśnie dlatego, historia "The Rise of Star City"  może nie dotyczyć zupełnie nowego miasta, a być związana z Seattle.
Ostatnia strona najnowszego, 17 numeru sugeruje takie rozwiązanie. SPOILERY!

Widzimy tam stare dokumenty, plany wczesnego Seattle. Według nich Queen Industries zostało zbudowane w centrum gwiazdy.

W kolejnych miesiącach poznamy lepiej historię Seattle i rodziny Queenów. Jest coś starego, potencjalne zło, które czeka...

Queen Industries poczyni kroki, które sprawią, że bankrutujące miasto wejdzie w ich posiadanie, jednocześnie firma chce być "zbawcą" Seattle.

W serii zobaczyły oddział militarny inspirowany Wild Dogiem.

Więcej.

*Benjamin Percy zamierza pokazać "rok pierwszy" współpracy Olivera Queena z Royem Harperem. To kolejny krok w odświeżaniu relacji znanych sprzed FLASPOINTU.

Historia "Reunion" na nawiązywać do głośnego zeszytu serii GREEN LANTERN/GREEN ARROW, w  którym to Ollie odkrył, że jego podopieczny bierze narkotyki ("Snowbirds Don't Fly").
Ponowne włączenie Roya do mitologii GA było zaplanowane od początku, jako jeden z elementów, które pojawią się w REBIRTH.

Fabuła w "Reunion" będzie prowadzona dwutorowo - retrospekcja z młodym Royem plus to, co dzieje się z nim w teraźniejszości.


*Nie podano jeszcze daty, ale trwają prace nad crososverami pomiędzy postaci z DCU, a tymi z Looney Tunes. W ramach tego projektu dojdzie do ciekawie zapowiadających się konfrontacji:

Jonah Hex vs Yosemite Sam
Martian Manhunter vs Marvin the Martian
Lobo vs The Road Runner
Batman vs Elmer Fudd


*DC ogłosiło, że 3 czerwca będzie w tym roku obchodzony jako Dzień Wonder Woman.

*Wraz z siódmym zeszytem (a nie jak wcześniej zapowiadano od #8) Cullen Bunn przejmie obowiązki scenarzysty serii TRINITY. Strona graficzną zajmą się Clay Mann oraz Miguel Mendonca. W pisanej przez Bunna historii zobaczymy powstanie mrocznej trójcy pomiędzy Circe, Ra's Al Ghulem oraz Leksem Luthorem.Pierwotnie w #7 miała rozpocząć się trzyczęściowa historia autorstwa Manapula opisująca starcie z nowym przeciwnikiem, który miał zasiać jeszcze większy chaos pośród i tak podzielonego już na pół amerykańskiego społeczeństwa. Historia ta jednak nigdy się nie ukaże, a prawdopodobną przyczyną są "względy polityczne".

Francis Manapul uspokoił fanów i potwierdził za pośrednictwem Instagramu, że powróci do tworzenia serii od #9. Artysta aktualnie zaangażowany jest między innymi w tworzenie powieści graficznej AQUAMAN: EARTH ONE.

*Kilka spojlerów, głównie dotyczących przyszłych wydarzeń, zawartych w BATWOMAN: REBIRTH #1 oraz JUSTICE LEAGUE #15 - zobacz.

*Artysta Jorge Jimenez na temat nowej serii SUPER SONS:


*Druga część wywiadu ze Stevem Orlando, w którym cieszący się aktualnie dużą popularnością scenarzysta opowiada między innymi o swoim największym komiksowym wyzwaniu, rzeczach które stara się pokazać w swoich pracach, a także planach na przyszłość - przeczytaj.

*W kwietniu nakładem Vault Comics ukaże się pierwszy zeszyt serii FAILSAFE. Jest to dokładnie ta sama sześcioczęściowa mini seria stworzona przez F.J. Desanto oraz Todda Farmera, którą w roku 2013 wypuściło DC pod nazwą INSURGENT. Projekt został skasowany po zaledwie trzech zeszytach, a fani chcący poznać całość mogą teraz to zrobić dzięki wydawnictwu Vault.

*Spoilery z BATMAN #17!

Trzy wiszące w batcave postacie to żadni przebierańcy, tylko prawdziwi Dick Grayson, Jason Todd oraz Damian Wayne. Całej trójce udało się przeżyć, a ich ciała Bruce z pomocą Clarka umieścił w specjalnych kapsułach wewnątrz Fortecy Samotności. Superman ma dbać o to, aby znajdujący się w fazie uśpienia członkowie bat-rodziny znów nie próbowali na własną rękę stawić czoła Bane'owi.
Pomocnicy Bane'a (Zombie, Bird i Trogg) schwytali Jamesa Gordona, Duke'a, Bronze Tigera oraz Catwoman. Dwoje ostatnich zostało wcześniej postrzelonych, ale jak się okazuje pod koniec zeszytu rany nie były tak poważne, na jakie wyglądały.

Alfred wykorzystuje swoje umiejętności aktorskie, aby dostać się wspólnie z Claire do więzienia, gdzie grożąc bronią Psycho-Pirate'owi zmusza go do odbycia kolejnej sesji z Gotham Girl.
*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - zobacz.

*15 lutego w USA ukazały się:

Aquaman #17,
Batgirl A Celebration Of 50 Years HC,
Batman #17,
Batman And The Outsiders Volume 1 HC,
Batman The Golden Age Volume 2 TP,
Batwoman Rebirth #1,
Cave Carson Has A Cybernetic Eye #5,
Future Quest Volume 1 TP,
Green Arrow #17,
Green Lantern Volume 8 Reflections TP,
Green Lanterns #17,
Harley Quinn #14,
He-Man Thundercats #5 (z 6),
Injustice Ground Zero #6,
Justice League #15,
Lucifer #15,
Mother Panic #3,
Nightwing #15,
Odyssey Of The Amazons #2 (z 6),
Raven #6 (z 6),
Red Thorn Volume 2 Mad Gods And Scotsmen TP,
Super Sons #1,
Superman #17,
Superman Action Comics Volume 1 Path Of Doom TP,
Teen Titans Go #20,
Trinity #6,
Unfollow #16,
The Wild Storm #1,
Wonder Woman '77 Volume 2 TP.

Warte uwagi są zwłaszcza pierwsze numery długo wyczekiwanych serii SUPER SONS oraz THE WILD STORM.Dawid Scheibe & Damian "Damex" Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz