sobota, 3 września 2016

CBN: Comic Book News #108


Jak zwykle w sobotę dostarczamy Wam solidną dawkę najciekawszych komiksowych newsów, jakie pojawiły się na przestrzeni minionego tygodnia. Poniżej znajdziecie masę przeróżnych wywiadów, alternatywnych okładek oraz spoilerów dotyczących komiksów z linii Rebirth. To i kilka innych ciekawostek do przeczytania w rozwinięciu posta. Miłej lektury!


*JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD - mini seria pod tym właśnie tytułem wystartuje w grudniu. Scenariusz Joshua Williamson i Jason Fabok, rysunki Fabok. Seria będzie składać się z 6 zeszytów, które ukazywać się będą w formie tygodnika. Serie JUSTICE LEAGUE #12 i #13 oraz SUICIDE SQUAD #9 i #10 będą pełnić funkcję tie-inów do głównej mini serii.

Batman będzie chciał zamknąć Squad. Potem obie drużyny połączą siły przeciwko wspólnemu zagrożeniu. W serii wystąpi Killer Frost. Wydarzenia w komiksie wpłyną na resztę DCU. W ich efekcie otrzymamy kilka spin-offów. Jednym z nich będzie nowa seria JUSTICE LEAGUE OF AMERICA.

W komiksie powróci od dawna niewidziany superzłoczyńca.
Fabooka w rysowaniu głównej miniserii wspomoże Tony S. Daniel.
Tie-in w SUICIDE SQUAD wspólnie z Robem Williamsem napisze Tim Seeley.
JL VS SUICIDE SQUAD ma podsycić zainteresowanie REBIRTH, być fazą numer 2. W 1. zapoczątkowano powroty bohaterów, teraz pora na złoczyńców.
Scenarzystą serii JLA będzie Steve Orlando.
Szczegóły na temat tego projektu - klik, klik.

*Najbliższe dwa numery ACTION COMICS skupią się na próbie odkrycia prawdy o Clarku Kencie. Bardzo możliwe, że jest to ktoś powiązany z przeszłością obecnego Supermana. Lois wraca do Daily Palnet i próbuje pracować z Clarkiem, o którym wie, że nie może być tym, za kogo się podaje. Godslayer, który zadebiutuje w listopadzie, to zupełnie nowa postać zainteresowana Supermanem.


Prawda na temat Mr. Oza ujawniana będzie stopniowo i według słów Dana Jurgensa nie tak szybko dowiemy się konkretnych informacji o nim. Wszelkie nawiązania do Śmierci Supermana na łamach eSowych serii nie są przypadkowe.


*THE JETSONS to nowa seria, która właśnie została zapowiedziana w ramach linii Hanna-Barbera. Żadne szczegóły tego projektu nie są jeszcze znane. Nad projektami postaci (zdjęcie w słabej jakości – klik) pracuje Amanda Conner i być może to ona wspólnie z mężem, Jimmym Palmiottim, zajmie się też scenariuszem.

*W BATMAN #6 Gotham Girl będzie pełna gniewu po śmierci brata. Batman przeżył w życiu niejedną stratę i rozumie jej ból. Wie też, że można się z tego pozbierać i znów być dobrym.By uleczyć dziewczynę, potrzebny jest Psycho Pirate. Druga historia Kinga w BATMANIE - I Am Suicide, będzie poświęcona temu tematowi.

Tytuł trzeciej historii to I Am Bane. Gotham Girl jest postacią, która spaja wszystkie części.

*Rysownik Rafa Sandoval (HAL JORDAN AND THE GREEN LANTERN CORPS) podpisał z DC Comics kontrakt na wyłączność. Podobne umowy podpisali niedawno również inni artyści – Robson Rocha (GREEN LANTERNS) oraz Otto Schmidt (GREEN ARROW).

*W grudniu ukaże się pierwszy numer mini serii WONDER WOMAN ’77 MEETS THE BIONIC WOMAN. Scenariusz napisze Andy Mangels, zaś rysunkami zajmie się Judit Tondora.


Agentki rządowe Jamie Sommers oraz Diana Prince połączą swoje siły we wspólnej walce w obronie bezpieczeństwa kraju. Ich groźny przeciwnik sieje spustoszenie i kradnie śmiercionośną broń. Czy uda im się powstrzymać organizację CASTRA, zanim ta ujawni swoje prawdziwe zamiary, zaś wiele ludzkich istnień poniesie śmierć? Super moce, bioniczne udoskonalenia, niewidzialny samolot, zaskakujący złoczyńcy – to wszystko i jeszcze więcej obiecują twórcy komiksu. Okładki do poszczególnych zeszytów wykonają Alex Ross, Cat Staggs oraz Judit Tondora.

*Tim Drake nagle zniknął z okładki DETECTIVE COMICS #940 – szczegóły.


Zgodnie z opisem tego zeszytu, życie Batmana i jego rodziny ma się od tej pory poważnie zmienić. Czyżby zapowiadało się na kolejną śmierć w rodzinie i to kolejnego Robina? A może Tim zniknął z okładki, ze względu na decyzję ogłoszoną w #939? Zdecydował się zakończyć karierę zamaskowanego bohatera i zacząć naukę w college’u, przez co nie będzie go już może na łamach serii. Wszystko okaże się 14 września.

Scenarzysta James Tynion IV, odnosząc się do tej sprawy, prosi, aby po prostu mu zaufać.

*Mała zapowiedź finałowego starcia pomiędzy Supermanem, jego synem oraz Eradicatorem:*Spoilery z GOTHAM ACADEMY ANNUAL #1 – zobacz, w tym powiązania z serią BATMAN BEYOND.

*Akcja serii FROSTBITE, która wystartuje pod szyldem Vertigo pod koniec miesiąca, rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. W momencie poznania głównych bohaterów – transporterki o imieniu Keaton oraz doktor Victorii Hawthorne - są oni w 57. roku trwania Nowej Epoki Lodowcowej. Seria określana jest przez jej twórcę jako Western połączony z Epoką Lodowcową. Poruszony zostanie temat Zimnej Fuzji, która pośrednio doprowadza do narodzin choroby znanej jako frostbite. Ciało ludzkie powoli zamienia się w kostkę lodu, tyle że od środka, czemu towarzyszy ból. Los świata leży w rękach Keaton, która ma za zadanie przetransportować dwójkę naukowców z Meksyku do laboratorium w Alcatraz.

Keaton oraz Vic to dwie kompletnie różne postacie. Pierwsza wychowała się i przystosowała do życia w nowym świecie, do panujących w nim trudnych warunków. Druga z kolei to optymistka, która przez cały czas zamknięta była w laboratorium i owładnięta misją znalezienia lekarstwa. Szokujące będzie dla Victorii zderzenie z realiami, jakie panują na zewnątrz.


Głównym antagonistą w komiksie jest Boss Burns, który nie pojawia się w pierwszych odsłonach. Jest on bogaty, przez co jako jeden z niewielu ma dostęp do tak upragnionego przez wszystkich ciepła. Boss choruje na frostbite, ale stara się hamować rozwój choroby żyjąc w zamkniętym pomieszczeniu przypominającym saunę, z włączonymi cały czas lampami.


*Kilka nowych wariantów okładkowych, w tym pierwsza alternatywna okładka wykonana przez Jenny Frison do serii WONDER WOMAN – zobacz.

*Declan Shalvey zilustruje back-up w SUICIDE SQUAD #3, który będzie poświęcony genezie Katany.

*DC Art Academy, tym razem w roli głównej Ivan Reis:*DC Comics raz na kwartał wydawać będzie specjalny katalog DC Previews, podobny do tego, jaki ukazał się z okazji DC Rebirth. Nad magazynem pracować będzie ta sama ekipa, czyli byli już twórcy Wizard Magazine (McCallum, Cotton, Cunningham).

*Fani Poison Ivy czują się oszukani przez DC i domagają się obiecanej serii ongoing, która będzie kontynuowała wątki z niedawno zakończonej mini serii.

*Scenarzysta Jeff Parker umieszcza w serii FUTURE QUEST stopniowo originy poszczególnych postaci. W #4 jest to Mightor, czyli jaskiniowy superbohater ze świata Hanna-Barbera, którego wątek i znaczenie zostały umiejętnie wkomponowane w aktualnie trwającą opowieść. Wszystkich łączy zagrożenie w postaci Kreatury, która atakuje Ziemię w jej różnych punktach historycznych. Twórcy mają dzięki temu okazję pokazać walkę ze złem z perspektywy różnych bohaterów, całość jest zatem zakrojona na potężną skalę i otwiera nowe możliwości przed Parkerem i jego współpracownikami.


Występ Dino Boya nie był planowany, ale nalegał na to rysownik Evan Shaner. Sekcję poświęconą Dr. Zinowi oraz F.E.A.R. osobiście zilustrował Parker, który od dawna nic nie narysował.

Więcej na temat ostatniego numeru, a także całej serii FUTURE QUEST znajdziecie tutaj.

*Specjalna linia garniturów inspirowana postaciami ze świata DC Comics – zobacz.

*Ostatnia (przynajmniej na jakiś czas) praca Franka Cho z Wonder Woman w roli głównej. Nieukończona jeszcze okładka do TRINITY #2:
*Blue Beetle, Deathstroke oraz Supergirl to postacie komiksowe, które doczekały się specjalnych muzycznych składanek, jakie mają umilić czytanie ich przygód – klik.

*Gościem tegorocznej odsłony festiwalu MFKiG (1 – 2 październik 2016) będzie Scott McCloud. W Polsce znany przede wszystkim z rewelacyjnego, przełomowego dzieła ZROZUMIEĆ KOMIKS, a także z powieści graficznej STWÓRCA.


*Dzień Batmana w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu – szczegóły.

*Damian „spłodził” godny uwagi tekst poświęcony Jokerowi na łamach NOWEJ FANTASTYKI – klik.

*Zmiany wśród twórców kilku zeszytów – zobacz.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia – zobacz.

*31 sierpnia w USA ukazały się:

Arrow The Dark Archer TP,
Art Ops #11,
DC Comics Bombshells Annual #1,
Earth 2 Society Annual #1,
Future Quest #4,
Gotham Academy Annual #1,
Harley Quinn And Her Gang Of Harleys #5 (z 6),
Justice League Of America #9,
Legend Of Wonder Woman #9 (z 9),
Scalped Deluxe Edition Volume 5 HC,
Suicide Squad War Crimes Special #1,
Superman And The Justice League Of America Volume 2 TP,
Superman/Batman Volume 4 TP,
Superman Lois And Clark TP,
Telos TP.


Dawid & Damian

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz