sobota, 10 września 2016

CBN: Comic Book News #109


Skoro dziś sobota, to nadszedł czas na dawkę najciekawszych komiksowych newsów, jakie pojawiły się na przestrzeni minionego tygodnia. Poniżej znajdziecie masę przeróżnych wywiadów, alternatywnych okładek oraz spoilerów dotyczących komiksów z linii Rebirth. To i kilka innych ciekawostek do przeczytania w rozwinięciu posta. Miłej lektury!

*TEEN TITANS dostaje świeży start. Damian Wayne/Robin zbiera drużynę, by walczyć ze swym dziadkiem, Ra's Al Ghulem.

Scenarzysta, Benjamin Percy, za kamienie milowe w historii Nastoletnich Tytanów uważa runy Wolfmana/Pereza oraz Johnsa. Chce się na nich wzorować, ale jednocześnie odcisnąć swoje piętno na nastoletniej drużynie.

Tematy przewodnie serii to przyjaźń i rodzina.


Zupełnym żółtodziobem w TT będzie Wally West (ten z New 52) w roli Kid Flasha. Nie kontroluje jeszcze w pełni swoich mocy, ale chce przetestować własne możliwości. Dochodzi też kwestia Reverse Flasha - Wally myśli, że to jego wujek, a w rzeczywistości to jego ojciec.

Prócz niego i Robina, w serii są: Beast Boy, Raven, Starfire i jeszcze jedna postać - autor nie chce zdradzić kto. Można obstawiać, że chodzi o nowego Aqualada (zapowiedzianego w DC UNIVERSE REBIRTH #1).

Damian skończył 13 lat. Nadal jest tyranem, "młodym Napoleonem". Rekrutuje członków do swojej drużyny wbrew ich woli (porywa ich) i z góry zakłada, że muszą go słuchać. Damian znowu stanie przed wyborem - czy jest Waynem, czy też Al Ghulem.

Poszczególne historie skupiać się będą na postaciach. W pierwszej na Robinie. Druga na nieogłoszonym jeszcze członku TT. Kolejna na Raven, potem na Starfire.

Dynamika między Starfire i Robinem będzie interesująca.

Więcej na ten temat – klik, klik.

*Jonboy Meyers zaprojektował wygląd postaci z nowego runu w TEEN TITANS. Artysta zajął się zarówno kostiumami, jak i cywilnymi ciuchami bohaterów, zaprojektował też Titans Tower i środek transportu drużyny. Projekty znajdziecie tutaj.

*Prowadzący DC All-Access zachęcają m.in. do sięgnięcia po komiksowe nowości:
*Wally West z New 52 będzie Kid Flashem w TEEN TITANS, ale jego transformację zobaczymy na kartach THE FLASH. Motywacje do tej przemiany mają zaskoczyć czytelników. Więcej.

*Przykra wiadomość dla tych, którzy zbierają serię LOBO w formie wydań zbiorczych. Trzeci i zarazem ostatni tom został anulowany i wycofany z preorderów.

*W grudniu wystartuje nowa mini seria zatytułowana SUPERGIRL: BEING SUPER.


Mariko Tamaki (scenariusz) oraz Joelle Jones (rysunki) ukażą na nowo origin Dziewczyny ze Stali. Komiks inspirowany będzie filmem Johna Hughesa. Będzie to napakowana akcją i zapierająca dech w piersi historia, w której 16-letnia Kara Danvers będzie starała się pogodzić rolę nastolatki oraz superbohaterki.

Pierwszy z czterech zeszytów mini serii ukaże się 28 grudnia.

*Batman ma za zadanie inspirować. Jego misja jest niemożliwa dla śmiertelnika bez supermocy, a mimo to Batman wygrywa. W tym tkwi fenomen tej postaci.

Prawdziwą siłą BATMAN #5 jest wspólna scena Bruce'a i Gotham Girl. Współczujący Bats to strona postaci, którą rzadko mamy okazję oglądać.

Alfred uważa, że zawiódł Bruce'a jako mentor. Dowodem na to jest to, że panicz Wayne został Mrocznym Rycerzem.

Więcej.

*Spoilery z BATMAN #6 – zobacz.

*Frank Miller oraz jego wieloletni współpracownik odpowiedzialny za nakładanie tuszu – Klaus Janson - wspólnie narysują back-up do DK III: THE MASTER RACE #6.


Ta seria mimo potężnych opóźnień nadal jest wydawana (kolejne numery miały ukazywać się co miesiąc), a premiera #6 planowana jest na 19 października. W grudniu natomiast ma ukazać się część siódma.

*Mini seria HAWKMAN AND ADAM STRANGE: OUT OF TIME zmieniła tytuł na DEATH OF HAWKMAN. Pierwszy z sześciu numerów ukaże się 5 października. Adam Strange wspólnie z Hawkmanem zajmą się krwawym atakiem wojsk Thanagaru na pokojowo nastawioną do tej pory ludność Rann. Głównym złoczyńcą będzie Despero.

*Kilka wariantów okładkowych – zobacz.

*John Semper w kilku słowach o swojej wersji przygód Cyborga:


Znacznie więcej rozważań na temat tego, co scenarzysta już pokazał i dopiero pokaże na łamach serii CYBORG do przeczytania tutaj oraz w tym miejscu.

*Superboy oraz Krypto oficjalnie dołączają do eS-rodziny. Spoilery z SUPERMAN #6 – zobacz.

*Top 5 momentów z udziałem Cyborga:


*THE SANDMAN: OVERTURE najlepszą powieścią graficzną - statuetkę w tej kategorii komiks zgarnął podczas ceremonii Dragon Awards.

*EVERAFTER to kontynuacja BAŚNI Willinghama, który to scenarzysta sam powierzył to zadanie twórcom komiksu FABLES: THE WOLF AMONG US, gdy już wiedział, że jego dzieło zmierza ku końcowi. Justus, Sturges oraz Moore mieli otwartą drogę i mnóstwo możliwości, a wybrali tematykę związaną z zespołem black-ops działającym w świecie BAŚNI. W ostatnim zeszycie pisanym przez Willinghama, docześniacy dowiadują się, że wśród nich przebywają istoty posługujące się magią, co jest istotnym punktem wyjściowym dla EVERAFTER. Seria jest od początku mroczna, obfituje w dużą dawkę przemocy i odbiega pod tym względem od klimatu, jaki towarzyszył BAŚNIOM.


Wiele sekretów ujrzało światło dzienne, ale z pewnych powodów Shadow Players nadal działają w tajemnicy przed docześniakami. W drugim arcu zobaczymy nową osobę w zespole, a priorytetem drużyny nie będzie już tylko działanie dla dobra baśniowców. Pod koniec pierwszego roku trwania serii zobaczymy kilka ważnych postaci drugoplanowych, jak Tom Swift czy Ayesha. Więcej.

*Premiera szóstego zeszytu serii GREEN LANTERNS została przesunięta z 7 na 14 września. Wszystko przez błędny „dymek”, który przypadkowo znalazł się na okładce i sprawił, że trzeba cały nakład jeszcze raz wydrukować.

*Gotowe okładki do wybranych zeszytów DC, jakie ukażą się w październiku – zobacz.

*Zmiany wśród twórców części zeszytów – sprawdź.

*8-godzinne video DC All Access All-Day poświęcone grom:*Larry Hama będzie pomagał w rysowaniu serii DEATHSTROKE.

*Wywiad z inkerem Randym Elliotem – przeczytaj.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia – zobacz.

*Brad Walker w ramach DC Art Academy:*Rozdano nagrody Harveya. Klaus Janson zdobył statuetkę za tuszowanie DARK KNIGHT III: THE MASTER RACE. Pełna lista zwycięzców w tym miejscu.

*7 września w USA ukazały się:

Aquaman #6,
Batman #6,
Batman '66 Meets The Man From U.N.C.L.E. HC,
Batman Arkham Knight Genesis TP,
Batman Arkham Poison Ivy TP,
Batman Beyond #16,
Batman By Scott Snyder And Greg Capullo Box Set,
Batman Volume 8 Superheavy TP,
Batman Volume 9 Bloom HC,
Bloodlines #6 (z 6),
Cyborg Rebirth #1,
Everafter From The Pages Of Fables #1,
The Flintstones #3,
Green Arrow #6,
Harley Quinn #3,
Justice League #4,
Nightwing #4,
Poison Ivy Cycle Of Life And Death TP,
Robin Son Of Batman Volume 1 Year Of Blood TP,
Robin Son Of Batman Volume 2 Dawn Of The Demons HC,
Sheriff Of Babylon #10 (z 12),
Supergirl #1,
Supergirl Bizarrogirl TP (New Edition),
Supergirl Friends And Fugitives TP (New Edition),
Supergirl Who Is Superwoman TP (New Edition),
Superman #6,
Unfollow #11.Dawid & Damian

Źródło: Comicbook, Newsarama, CBR, Bleeding Cool
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz