sobota, 24 września 2016

CBN: Comic Book News #111


Co nowego wydarzyło się w komiksowym świecie DC na przestrzeni ostatniego tygodnia? Sprawdźcie w naszym krótkim podsumowaniu, które znajdziecie poniżej. Dzisiaj między innymi kilka słów na temat pierwszego crossovera w ramach Rebirth, wspólna inicjatywa DC i IDW w szczytnym celu, a także debiut nowej serii tworzonej przez Francisa Manpula.

*"Batman biegnie po dachu obok Godzilli" - tym zdaniem Mark Doyle (edytor bat-komiksów) opisał pomysł na bat-crossover MONSTER MEN.

Historia rozegra się w trakcie jednej nocy. Świeżo po "śmierci" Tima Drake'a, huragan stwarzający duże zagrożenie (porównywalne z tym z ROKU ZEROWEGO) zbliża się do miasta, a Batman i jego sprzymierzeńcy będą musieli walczyć z kaiju stworzonymi przez Hugo Strange'a.

Steve Orlando będzie odpowiedzialny za całokształt wizji MONSTER MEN. Napisze lub będzie współscenarzystą większości zeszytów, które stworzą NIGHT OF THE MONSTER MEN.


To, co spotkało Tima, otwiera wiele możliwości. Członkowie bat-rodziny są przekonani, że nie żyje. Atak gigantycznych potworów powoduje, że ta okropna noc staje się jeszcze gorsza.

Batman dopiero co dowiedział się, że istnieje powiązanie pomiędzy Psycho Piratem (który - wg słów Toma Kinga - pamięta poprzednie kontinuum), Banem i Strangem. Strange wymienił Pirate'a na jad Bane'a, którego użył przy kreacji swoich monstrów.

King jest pewien, że nie dorówna Tomasiemu i Gleasonowi w tym, jak pokazali reakcję Batmana na śmierć Damiana Wayne'a. Dlatego nie zamierza rozpisywać tego typu scen, bo czytelnicy już je znają.

Więcej.

Krótki opis tego, co wydarzyło się w dwóch pierwszych częściach batmanowego crossovera, znajdziecie tutaj.

*Cave Carson był pierwszą postacią, po którą sięgnął Gerard Way planując imprint Young Animal. Way był zdziwiony, jak mało jest informacji na temat grotołaza z lat 60., który jest całkiem niezły w walce wręcz. Fakt, że posiadał on cybernetyczne oko sprawił, iż zainspirowany scenarzysta postanowił skupić się właśnie na tej kwestii, gdyż temat ten nie był nigdy wcześniej poruszony.


MOTHER PANIC to komiks, w którym najpierw powstał pseudonim głównej postaci, a dopiero później stopniowo budowano jej wizerunek.

Oprócz młodych talentów Way ma pod swoimi skrzydłami również weteranów branży komiksowej. Jednym z nich jest Tom Scioli, który tworzy back-up do serii CAVE CARSON HAS A CYBERNETIC EYE.

Gerard Way tworzy w całości lub w części scenariusz do trzech komiksów, ale tak naprawdę sprawuje on pieczę nad każdym tytułem, jaki powstaje w ramach Young Animal. Jest on kuratorem, edytorem.

Według Waya postacie ze świata DC mają największy potencjał, jeśli chodzi o ukazanie psychologii danych bohaterów. Pokazały to komiksy z imprintu Vertigo z lat 80./90., a teraz podobny sukces chce osiągnąć Gerard Way ze swoim Young Animal.

*Spoilery z RAVEN #1 – sprawdź.

*Sześcioczęściowa mini seria STAR TREK/GREEN LANTERN vol. 2: STRANGER WORLDS rusza w grudniu. Komiks będzie ukazywał się nakładem IDW Publishing. Załoga U.S.S. Enterprise oraz Korpus Zielonych Latarni ponownie połączą swoje siły w obliczu wspólnego niebezpieczeństwa.

*W tym tygodniu zakończyło się komiksowe INJUSTICE: GODS AMONG US.


W październiku rusza INJUSTICE: GODS AMONG US - GROUND ZERO. Autorami są: Christopher Sebela, Pop Mhan i Tom Derenick. Seria ma być pomostem pomiędzy INJUSTICE: GODS AMONG US - YEAR FIVE a nadchodzącym sequelem gry (INJUSTICE 2). Komiks pokaże historię znaną z pierwszej gry, do której dotychczasowe serie komiksowe były prequelem. Fabuła z pierwszej części gry zostanie przedstawiona z małym twistem - z perspektywy Harley Quinn.

Z kolei w 2017, Tom Taylor wraca do świata INJUSTICE. To właśnie Taylor był pierwszym scenarzystą tych komiksów, potem przejął je Brian Buccellato. Taylor napisze komiksowy prequel do INJUSTICE 2.

*Gene Luen Yang na temat serii NEW SUPER-MAN – przeczytaj (uwaga na spoilery!).

Komiks pokazuje stopniową przemianę obdarowanego mocami Supermana Kenana Konga, który z aroganckiego i pysznego głupka przybliżać się będzie coraz bardziej do swojego moralnego wzoru – Clarka Kenta.

*Spoilery z TRINITY #1:

Lois Lane zaprasza Dianę oraz Bruce’a na kolację. To pierwsze spotkanie Wonder Woman i Batmana z „nowym” Supermanem w cywilnych ciuchach.

Podczas posiłku wspomniany zostaje okres, gdy Mroczny Rycerz użył swojego tęczowego kostiumu w celu uratowania Robina. Scena ta nawiązuje do DETECTIVE COMICS vol. 1 #241.


Bruce nie pamięta tego faktu, gdyż to prawdopodobnie nie ten Batman brał w nim udział.

Lois szybko znajduje wspólny język z Dianą. Dla obu dawne życie przepadło i muszą dostosować się do nowego otoczenia. Z kolei Bruce jest pełen podejrzeń w stosunku do Supermana, z którego poprzednikiem łączyła go przyjaźń.

Tajemnicze, świecące na zielono rośliny oplatają posiadłość rodziny Smith. Podążając za tajemniczym głosem Clark prowadzi Bruce’a oraz Dianę do stodoły. Tam znajdują ogromne lustro, na którym widać młodego Clarka i jego przybranego ojca, Jonathana.

Scenarzysta/rysownik Francis Manapul krótko na temat #1:


*Stjepan Sejic w wolnym czasie zabawił się w scenarzystę i stworzył krótki komiks z udziałem Harley Quinn, Jokera oraz Poison Ivy – zobacz. Kto wie, być może DC zdecyduje się wydać tę autorską historię?

*Kolejna aktualizacja, jeśli chodzi o październikowe okładki, zarówno te standardowe, jak i alternatywne – zobacz.

*DC Comics oraz IDW Publishing ponownie łączą siły, tym razem jednak w czysto charytatywnym celu. Zyski ze sprzedaży antologii LOVE IS LOVE mają pomóc ofiarom strzelaniny w klubie nocnym w Orlando. Komiks ma składać się ze 144 stron i zawierać ponad sto krótkich historii autorstwa różnych znanych twórców. Pieczę nad projektem sprawuje główny pomysłodawca - Marc Andreyko.


Wiadomo już, że wśród twórców komiksów znajdują się Phil Jimenez, Steve Sadowski, Paul Jenkins, Mike Carey, Matt Wagner, Marguerite Bennett, Aneke, Damon Lindelof, Patton Oswalt, Steven Orlando, Rafael Albuquerque, Jason Aaron, Jason Latour, James Asmus, Ming Doyle, James Tynion IV, Cecil Castellucci, Brandon Peterson, Jesus Saiz, Olivier Coipel, Leinil Yu oraz Elsa Charretier. Pozostałe nazwiska nie są jeszcze znane.

Oprócz DC i IDW, w komiksie tym pojawią się gościnnie reprezentacje z innych wydawnictw. Na dzień dzisiejszy wiadomo już, że zobaczymy nową historyjkę ze świata SOUTHERN BASTARDS stworzoną przez Jasona Aarona i Jasona Latoura.

Premiera komiksu planowana jest na grudzień. Cena 9,99$.

*Jonboy Meyers krok po kroku omawia proces tworzenia okładki do TEEN TITANS #1 – sprawdź.

*Mike Oeming pokazuje próbkę tego, czego możemy się spodziewać w ramach serii CAVE CARSON HAS A CYBERNETIC EYE:*Spoilery z GREEN ARROW #7 – zobacz.

*Znany jest już szczegółowy program New York Comic Con, który odbędzie się w dniach 6 – 9 października. Możecie się z nim zapoznać tutaj.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę – zobacz.

*21 września w USA ukazały się:

Absolute Y The Last Man Volume 2 HC,
Adventures Of Supergirl TP,
Aquaman #7,
Batman #7,
Batman Teenage Mutant Ninja Turtles #1 (zf 6, Director's Cut),
Coloring DC Supergirl TP,
Constantine The Hellblazer Volume 2 The Art Of The Deal TP,
Cyborg #1,
Doctor Fate #16,
Fables The Deluxe Edition Volume 13 HC,
Green Arrow #7,
Green Lanterns #7,
Harley Quinn #4,
Injustice Gods Among Us Year Five #18,
Justice League #5,
Justice League Volume 7 Darkseid War Part 1 TP,
Justice League Volume 8 Darkseid War Part 2 HC,
Lucifer #10,
Nightwing #5,
Raven #1 (z 6),
Red Thorn #11,
Suicide Squad Most Wanted El Diablo And Boomerang #2 (z 6),
Superman #7,
Survivors' Club TP,
Trinity #1,
Wonder Woman '77 Special #4.Dawid Scheibe i  Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz