wtorek, 24 maja 2016

ABeCadło filmowe #7

Siódma odsłona "ABeCadła filmowego" jest mocno odmienna względem poprzednich z dwóch powodów. Po pierwsze: mamy wreszcie logo, którego autorem jest niezawodny Sebastian Żarnowski i przy okazji zmieniliśmy lekko nazwę. Po drugie zaś, wszystkie trzy zaprezentowane dziś hasła dotyczą, wbrew nazwie rubryki, seriali. Jakich? To możecie sprawdzić w rozwinięciu posta.
IZOMBIE
Serial telewizyjny zaadaptowany przez Roba Thomasa oraz Diane Ruggiero-Wright dla stacji CW. Jego emisja rozpoczęła się 8 maja 2014 roku i w chwili pisania tych słów, produkcja zaliczyła dwa sezony, zaś w produkcji znajduje się trzeci. Jest to naprawdę bardzo luźna adaptacja komiksu o tej samej nazwie, który publikowało DC Vertigo, zaś jego autorami byli Chris Robertson oraz Mike Allred. Śledzimy tutaj losy Liv Moore oraz jej przyjaciół. Niech Was jednak nie zwiedzie to zdanie. Główna bohaterka jest bowiem zombie i musi jeść mózgi. Dlatego też zatrudniła się jako asystentka koronera, gdzie może stale się dożywiać. Jest jednak pewien problem - wraz ze spożytym mózgiem, Liv przejmuje część wspomnień oraz cechy charakteru osoby, do której ów narząd należał. Chociaż przysparza jej to wielu problemów, okazuje się być też całkiem pomocne przy rozwiązywaniu policyjnych dochodzeń. W roli głównej Rose McIver.
LUCIFER
Produkcja FOX, która na małym ekranie zadebiutowała w styczniu 2016 roku. Podobnie jak IZOMBIE, także i ten serial nie ma zbyt wiele wspólnego z komiksowym oryginałem, a jest w o tyle trudniejszej pozycji, że dzieło Mike'a Carey'a ma status legendy. Fabuła skupia się na tytułowym Lucyferze, który znudzony władaniem Piekła i wściekły na Boga, postanawia udać się do świata żywych. Tam spędza czas jako właściciel luksusowego klubu, aż któregoś dnia poznaje detektyw Chloe Decker. Ta fascynuje go na tyle mocno, że postanawia on spędzać z nią więcej czasu i koniec końców zostaje cywilnym konsultantem policji. To jednak tylko jeden z wielu wątków serialu, który spotkał się z mieszanym przyjęciem. Faktem jest jednak, że w chwili obecnej wyemitowano cały pierwszy i zamówiono drugi sezon. W rolach głównych Tom Ellis oraz Lauren German.
PREACHER
Świeżynka w tym zestawieniu. Debiutujący w maju 2016 roku serial produkcji stacji AMC. W rolach głównych Dominic Cooper, Joe Gilgun oraz Ruth Negga. Za sterami serialu między innymi Seth Rogen. PREACHER oparty jest na komiksie Gartha Ennisa oraz Steve'a Dillona i chociaż w chwili obecnej nie można jeszcze powiedzieć jak mocno, wiadomo już, iż różnić będzie się od komiksowego oryginału. Ten zaś opowiada o tytułowym kaznodziei, który chce znaleźć Boga. Pomaga mu jego dziewczyna Tulip, irlandzki wampir Cassidy oraz byt o imieniu Genesis - zrodzony ze związku anioła i demona, dzięki któremu Jesse Custer może w pewien sposób wpływać na inne osoby. Czas pokaże, jak mocno serial różnić się będzie od komiksu. Obecnie emitowany jest pierwszy sezon, który liczyć ma łącznie dziesięć odcinków.

To tyle na dziś. Jak zwykle pełną rozpiskę haseł znajdziecie TUTAJ, zaś kolejne "ABCadło filmowe" już niebawem.

Notki oparto na wiadomościach z IMDB oraz Wikipedii. Grafiki pochodzą z IMDB.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz