sobota, 21 maja 2016

CBN: Comic Book News #93Zapraszamy na ostatnie przed nastaniem epoki zwanej REBIRTH komiksowe wieści dotyczące wydawnictwa DC. Za tydzień w CBN z pewnością pojawi się dużo nowych informacji odnośnie samego REBIRTH, a dziś taka mieszanka różnych newsów lżejszego gatunku.

*Dziedzictwo, generacje herosów, młodzi pomocnicy wrócą do uniwersum DC wraz z REBIRTH. Elementy ze starego DCU w połączeniu z New 52 sprawią, że wieloletni fani będą mogli zarówno "mieć ciastko i zjeść ciastko". To będzie niemal jak reset i powrót do źródeł.

Finał CONVERGENCE wymazał z historii KRYZYS NA NIESKOŃCZONYCH ZIEMIACH i pozwolił na dostęp do różnych wersji postaci. REBIRTH skorzysta z tego, wykorzystując esencję postaci z DCU. Wszystko to, co zobaczymy, będzie koordynowane przez Geoffa Johnsa. Johns będzie odbywał regularne spotkania i konsultował się z edytorami i scenarzystami. Jednocześnie, z powodu ilości obowiązków związanych z tym oraz z filmami/serialami, nie będzie scenarzystą żadnej regularnej serii po REBIRTH.


Wyeliminowano z oferty gorzej sprzedające się serie, z jednoczesnym zamiarem przeniesienia postaci i pomysłów do głównych, dobrze sprzedających się tytułów. Formuła dwutygodnika ma w tym pomóc. Dla przykładu - seria GOTHAM BY MIDNIGHT była dobra, ale nie miała takiej liczby odbiorców jak inne tytuły z Batmanem. W sytuacji, gdyby historia z GBM ukazywała się na łamach serii BATMAN, prawdopodobnie większa liczba czytelników zareagowałaby na nią pozytywnie i związała się z występującymi w niej postaciami. To pozwoliłoby na kontynuowanie przygód tej paranormalnej jednostki. Formuła dwutygodnika ma umożliwić dłuższe istnienie tego typu pomysłów.

Jeśli dwutygodniki się nie przyjmą, wydawnictwo nie zamierza ciągnąć ich na siłę i jest otwarte na zmianę częstotliwości wydawania komiksów.

DC zamierza przystopować z alternatywnymi okładkami. Wydawnictwo nie chce budować na nich biznesu, ważniejsze są historie. Najlepiej sprzedające się serie otrzymają warianty, za które będą odpowiadać artyści przypisani do tworzenia ich do danego tytułu.

W kwestii multiwersum: seria z Ziemią-2 będzie kontynuowana.

Wywiad z Danem DiDio i Jimem Lee - zobacz.

*Zawierające spoilery przykładowe plansze z DC UNIVERSE REBIRTH #1 – zobacz.

*GREEN LANTERNS: Po śmierci avatara gniewu Czerwoni Latarnicy zaczynają umierać. Ich siła związana z emocją gniewu słabnie i jedyną nadzieją jest odwrócenie tego procesu. W planie, by to zrobić, znajduje się Ziemia, której będą bronić ziemscy Zieloni Latarnicy - Simon Baz i Jessica Cruz. Seria ma być mieszanką ZABÓJCZEJ BRONI z kosmiczną technologią. Więcej.

*W TITANS HUNT #8 wspomniano o tajemniczym, dziesiątym Tytanie. Mógł nim być Wally West, ten o białym kolorze skóry, który według różnych teorii może nie tylko pojawić się wraz z nastaniem REBIRTH, ale też odegrać istotną rolę w całej historii. Za namową Nightwinga grupa zmienia nazwę z Teen Titans na Titans – zobacz.

*WONDER WOMAN: REBIRTH #1 miał zostać zilustrowany przez duet Liam Sharp oraz Paulo Siqueira, ale ostatecznie warstwą graficzną zajmie się Matthew Clark.

*Nowe wersje znanych bohaterów, nowy złoczyńca – Omnicron, a także nigdy nie opowiedziany origin Space Ghosta. Te sprawy porusza Jeff Parker przy okazji premiery FUTURE QUEST #1:*Zmiany wśród twórców kilku zeszytów - zobacz.

*Nowe warianty okładkowe do inauguracyjnych zeszytów różnych serii w ramach REBIRTH – zobacz.

*Nowy wygląd Jokera na wariancie do BATMAN #1 autorstwa Rafaela Albuquerque:*Jonboy Meyers i jego wariant okładkowy do BATMAN ADVENTURES #12, czyli zeszytu, w którym swój debiut zaliczyła Harley Quinn – zobacz.

*W tym tygodniu na łamach komiksów DC Comics twórcy BATMANA, DETECTIVE COMICS oraz ALL-STAR BATMANA wypowiadają się krótko na temat swoich serii – zobacz.

*Renae De Liz poinformowała, że dostała od DC oficjalną zgodę na stworzenie kontynuacji serii LEGENDS OF WONDER WOMAN.

*Seria THE DARK & BLOODY wydawana przez Vertigo to z jednej strony typowy amerykański horror, zaś z drugiej ukazuje ona dosłownie i w przenośni horror związany z wojną. Gdy weteran z Iraku, nazwiskiem Iris Gentry, powraca do domu, okazuje się, że niektóre demony nigdy nie dadzą mu spokoju. W #4 jeden z nich, rządny zemsty za wydarzenia z Iraku, pojawia się w jego rodzinnym Kentucky. Atakuje żonę Gentry’ego, zaś syn żołnierza – Shiloh - znika bez śladu.


Trzeci numer był przełomowym w całej serii, zaś w czwartym dostajemy przedsmak tego, co nastąpi w ostatnich dwóch odsłonach komiksu. Będą one wypełnione sporą ilością akcji, Iris przestanie być bierny i zmuszony podjąć drastyczne decyzje stanie się niezwykle agresywny. Zakończenie zdecydowanie nie będzie takie, jak w klasycznych horrorach.

*Jim Lee wyjaśnia, że w nowym logo DC Comics zawarte są elementy nawiązujące do symboli Superman, Wonder Woman oraz Batmana. Powinno się na to patrzeć jak na połączony symbol „S” oraz „WW” ułożone na wzór symbolu Mrocznego Rycerza.

*Neal Adams oraz Tony Bedard i ich specyficzny komiks będący tie-inem do BVS: DAWN OF JUSTICE – zobacz.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia – zobacz.

*18 maja w USA ukazały się:

Aquaman #52,
Astro City #35,
Batman The Dark Knight Returns Frank Miller Gallery Edition HC,
Batman War Games Volume 2 TP,
Clean Room #8,
Doctor Fate #12,
Fables Deluxe Edition Volume 12 HC,
Flash By Geoff Johns Volume 2 TP,
Future Quest #1,
Harley Quinn #28,
Injustice Gods Among Us Year Five #10,
Joker Endgame TP,
Legend Of Wonder Woman #6 (z 9),
Lucifer #6,
Martian Manhunter #12,
Poison Ivy Cycle Of Life And Death #5 (z 6),
Red Thorn #7,
Robin Son Of Batman #12,
Sinestro #23,
Superman American Alien #7 (z 7),
Superman/Wonder Woman #29,
Titans Hunt #8 (z 8),
Unfollow Volume 1 TP,
Wonder Woman #52,
Wonder Woman Volume 7 War-Torn TP,
Wonder Woman Volume 8 A Twist Of Fate HC.Dawid & Damian

Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz