czwartek, 26 maja 2016

Flashowe fakty 2 #23

The Race of His Life - ostatni odcinek 2. sezonu miał zaskakujący finał, zwłaszcza dla fanów komiksów. Zapraszam do lektury smaczków.

1. Flashowy fakt:
Nie wygląda na to, by Zoom umarł. Fizyczna przemiana, jaką przeszedł, upodobniła go do Black Flasha - śmierci speedsterów.:
2. Flashowy fakt:
Prawdziwy Jay Garrick - wielki powrót aktora do kostiumu Flasha. John Wesley Shipp ostatnio był speedsterem w serialu THE FLASH z 1990 roku. Grał tam Barry'ego Allena/Flasha:

Jako Jay wygląda jak komiksowa, starsza wersja tej postaci:

Garrick był członkiem JSA (Justice Society of America). Ten fakt powinien zaowocować w crossoverze superbohaterskich seriali stacji CW w następnych sezonach. 
W końcu w ostatnim odcinku DC'S LEGENDS OF TOMORROW pojawił się Hourman, członek JSA.

3. Flashowy fakt:
3. sezon = FLASHPOINT?
W komiksie, pod wyżej wymienionym tytułem, Barry cofnął się w czasie i uratował swoją matkę. W rezultacie cała rzeczywistość przeszła drastyczne zmiany i to wcale nie na lepsze. Można przypuszczać, że teraźniejszość w 3. serii serialu również będzie się różnić od tej, jaką znamy. Swym aktem Barry zmienił bieg historii i niejako zresetował obydwa sezony...

Komiksowy event doczekał się też animowanej adaptacji (FLASHPOINT PARADOX).

Bonusowy Flashowy fakt:
Zgodnie z sugestią z komentarza, Barry ratujący multiwersum i rozpadający się w trakcie (w serialu jego "kopia") nawiązuje do KRYZYSU NA NISKOŃCZONYCH ZIEMIACH.


Kolumna wraz z serialem powróci jesienią.

Damex

4 komentarze:

  1. ustrojstwo zooma to zdaniem amerykańskich gości od komiksu pomniejszona wersja działa Anty Monitora a cały wyścig w nim to nawiązanie do crisis of infinity earth gdy flash poświęca życie by go zniszczyć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe jak ten odcinek wpłynie na Arrow

    OdpowiedzUsuń
  3. dwa fajne cytaty Cisco nawiązujące do filmowego Władcy Pierścieni i serialu Herosi :)

    OdpowiedzUsuń