poniedziałek, 16 maja 2016

W hołdzie dla Darwyna Cooke'a - wspólna akcja DCManiaka i BatCave

Darwyn Cooke był niesamowitym artystą, który swoją twórczością odcisnął wielki ślad w historii komiksu nie tylko w USA, ale także na świecie. Jego śmierć jest ogromną stratą i wraz z serwisem BatCave uważamy, że trzeba ją odpowiednio upamiętnić. Dlatego też zdecydowaliśmy się ogłosić wspólną akcję.

Chcielibyśmy, aby każdy fan lub fanka komiksu w Polsce, którzy posiadają w swojej kolekcji chociaż jeden komiks autorstwa Darwyna Cooke'a, dali się sfotografować podczas jego lektury. Następnie owe zdjęcie wysłali wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem na adres mailowy dcmaniak1@gmail.com

Krzysiek Tymczyński z DCManiaka

Jeśli uzbiera nam się odpowiednia ilość zdjęć, którą wstępnie oszacowaliśmy na minimum 20-25, za kilkanaście dni utworzymy z nich galerię, którą zaprezentujemy na łamach DCManiaka oraz BatCave oraz przede wszystkim - wraz z wyrazami współczucia - wyślemy rodzinie zmarłego. Jako że prosili oni o uszanowanie prywatności w tych trudnych chwilach, myślimy, iż nastąpi to dopiero za 2-3 tygodnie. Dzięki temu mamy dość dużo czasu, by zebrać naprawdę potężną galerię! Zdjęcia prosimy wysyłać do 25 maja. Oczywiście będziemy o tym przypominać.
 
Wojciech Nelec z BatCave

Żeby nie było żadnych wątpliwości. Chcemy pokazać, że Darwyn Cooke był twórcą docenianym także w naszym kraju oraz w pewnym sensie okazać wsparcie rodzinie zmarłego. Nie liczymy na żaden rozgłos związany z akcją (chyba, że zachęcający do wzięcia w niej udziału), ani nawet nie wiemy, czy wysłana galeria dotrze do najbliższych artysty. Niemniej i tak zachęcamy do wzięcia udziału. Liczymy na to, że do nas dołączycie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz