sobota, 28 maja 2016

CBN: Comic Book News #94
Jak co tydzień, serwujemy Wam kolejną porcje komiksowych newsów, które tym razem, co nikogo nie powinno dziwić, zdominowane są tematyką związaną z REBIRTH. Po szczegóły odsyłamy poniżej, a tych, którzy nie mają za sobą lektury DCU: REBIRTH #1, czy SUPERMAN #52, przestrzegamy przed ewentualnymi spoilerami. Te związane z nową serią o Tytanach umieszczone są na samym dole dzisiejszej rubryki.

*Pierwsza historia w ramach serii SUPERMAN zatytułowana jest Son of Superman, gdzie dowiemy się głównie, jak Clark i jego rodzina odnajdują się w nowej roli. Od tej pory bowiem to Clark sprzed Flashpoint, czyli ten żonaty z Lois i wychowujący wspólnie z nią syna Jonathana, będzie pełnił rolę Człowieka ze Stali. Przygody całej trójki można było śledzić na łamach mini serii SUPERMAN: LOIS & CLARK. Superman z New 52 zginął podczas The Final Days of Superman. Scenarzysta, Peter Tomasi, chce zaprezentować nowego Supermana w nietypowy sposób, czyli oczami jego syna.


Więzi łączące Clarka z Jonathanem będą centralną osią pierwszych numerów. Jon musi dostosować się do nowej rzeczywistości i pogodzić z faktem, że jego ojciec posiada niezwykłe moce. Relacje ojciec-syn są tutaj zupełnie różne od tych, jakie ten sam duet twórców prezentował na łamach serii BATMAN AND ROBIN. Fakt posiadania rodziny z jednej strony może ułatwić nowemu Supermanowi odnaleźć się jako najważniejszy superbohater na całej planecie, zaś z drugiej sytuacja ta prowokuje pytania dotyczące takich kwestii, jak bezpieczeństwo, prywatność, stopień wtajemniczenia bliskich. Pierwszym złoczyńcą w serii będzie zmodyfikowany na potrzeby XXI wieku Eradicator. Więcej.

Dotychczasowy Superman, który zadebiutował na komiksowej scenie we wrześniu 2011, dokonał finalnego poświęcenia, aby powstrzymać Denny'ego Swana. Mężczyzna ten posiadł część mocy oraz wspomnień Kal-Ela i próbował udowodnić za wszelką cenę, że to on jest jedynym i prawdziwym Człowiekiem ze Stali, a nie oszustem. Superman wyniósł siebie oraz przeciwnika w przestrzeń kosmiczną, gdzie po raz ostatni użył mocy zwanej solar flame. Tym samym pokonał Denny'ego, ale i przekroczył pewną granicę, wyczerpał całkowicie swoje siły i... eksplodował. Część uwolnionej energii trafiła Lois oraz Lanę.


Więcej szczegółów na temat bohaterskiej śmierci Supermana z New 52, który odszedł otoczony najbliższymi osobami na łamach SUPERMAN #52, znajdziecie w tym miejscu, a także tutaj.

*Historia Rise of the Seven Seas była zapowiedziana jeszcze podczas runu Geoffa Johnsa w serii AQUAMAN z New 52. Zobaczymy ją wreszcie, a Johnsa w pisaniu wspomoże nowy scenarzysta AQUAMANA - Dan Abnett.


Abnett obiecuje, że wydarzenie z kart DC UNIVERSE: REBIRTH #1 związane z Aquamanem i Merą zaowocuje w drugiej historii jego runu. Sama Mera będzie integralną i istotną części komiksu. Podobnie jak Black Manta.

Garth/Tempest pojawi się w serii, a odpowiednio Aquaman zagości na kartach TITANS. W AQUAMANIE z czasem pojawi się nowy Aqualad, zasygnalizowany w one-shocie DC UNIVERSE: REBIRTH. Więcej.

*Komiks DC UNIVERSE: REBIRTH #1 doczeka się dodruku. Drugi printing ukaże się 8 czerwca, posiadać będzie zmodyfikowaną okładkę autorstwa Gary'ego Franka, a także sztywny grzbiet jak w wydaniach zbiorczych.  Cena wzrośnie z 2,99$ na 5,99$.

*Wywiad z nowymi twórcami serii WONDER WOMAN - zobacz.

*Frank Cho i jego wariant okładkowy do WONDER WOMAN #4:


*Przykładowe strony z BATMAN: REBIRTH #1 - zobacz.

*Więcej niż jeden Joker? Spoilery z JUSTICE LEAGUE #50 - zobacz.

*W finałowym zeszycie serii JUSTICE LEAGUE 3001, Flash oraz Batgirl opuszczają przyszłość i trafiają do teraźniejszego DCU. Czyżby w ramach REBIRTH miało znaleźć się miejsce również i dla tych dwóch bohaterek?


*Przykładowe plansze z GREEN ARROW: REBIRTH #1 – zobacz. Z kolei tutaj znajdziecie plansze z SUPERMAN: REBIRTH #1, na jednej z nich Lois spotyka Clarka..

*Dan Abnett (twórca nadchodzących serii AQUAMAN i TITANS) podpisał z DC kontrakt na wyłączność.

*Giffen, DeMatteis oraz Porter na temat procesu powstania SCOOBY APOCALYPSE, a także o przyszłych losach serii – zobacz, zobacz.

*Obsada postaci z REBIRTH:*Superman zleca zabójstwo Alfreda. Czy plan wypali? Brian Buccellato o zbliżającym się ku końcowi ostatnim rozdziale INJUSTICE: GODS AMONG US - uwaga, spoilery - zobacz.

*Zmiany wśród twórców części zeszytów, które miały premierę w tym tygodniu - zobacz.

*Alternatywna okładka do BATMAN: REBIRTH #1 autorstwa Eda Benesa:

*Szkice pięciu z sześciu kluczowych Tytanów, których zobaczymy w ramach REBIRTH. Autorami rysunków są Brett Booth, Andrew Dalhouse oraz Javi Fernandez – zobacz.

*Koncepty postaci wykonane przez Jonboya Meyersa, które pojawią się na łamach serii TEEN TITANS – zobacz.

*Olive oraz Maps (GOTHAM ACADEMY) zaliczyły gościnny występ w BATGIRL #52, czyli pożegnaniu z Burnside. Jedna z dziewczyn odnosi się do słynnych żółtych Martensów, które stały się jednym z charakterystycznych i kontrowersyjnych elementów ubioru Batgirl:


*Damian Wayne z ciemniejszym kolorem skóry?! Szczegóły.

*Członkowie serii SECRET SIX, która wraz z #14 zakończyła swój żywot, żegnają się z czytelnikami:


*Gerard Way zaprezentował kilka nowych grafik związanych z  seriami tworzonymi w ramach Young Animal – zobacz.

*Wywiad, w którym Johns opowiada o naturze REBIRTH - zobacz.

*Spoilerowe video z udziałem Johnsa do obejrzenia tutaj.

*Ben Affleck dzieli się krótko i treściwie swoimi wrażeniami związanymi z lekturą m.in. DCU: REBIRTH #1 Geoffa Johnsa, którego nazywa geniuszem:


Tymczasem sam Geoff Johns ogłosił, że jeśli ktokolwiek czuje się rozczarowany po lekturze DCU: REBIRTH #1, w który to komiks scenarzysta włożył naprawdę dużo serca i umiejętności, to autor zwróci takiej osobie wydane 2,99$. Wystarczy napisać na jego adres mailowy.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia – zobacz.

*DC stworzyło specjalną listę przebojów muzycznych, ułożoną przez znanych twórców wydawnictwa, których wysłuchanie ma jeszcze bardziej spotęgować niezwykłe doznania związane z lekturą DCU: REBIRTH #1. Kawałki do odsłuchania na kanale Spotify.
 
*Lipcowe okładki komiksów z Egmontu - zobacz.

*25 maja w USA ukazały się:

Adventures Of Supergirl #2,
Art Ops #8,
Batgirl #52,
Batman '66 Meets The Man From U.N.C.L.E. #6 (z 6),
Cyborg #11,
DC Comics Bombshells #13,
DC Universe Rebirth #1,
Deathstroke #18,
The Flash #52,
Grayson #20,
Green Lantern New Gods Godhead TP,
Justice League #50,
Justice League 3001 #12,
Omega Men #12,
Scooby Apocalypse #1,
Secret Six #14,
Smallville Season 11 Volume 8 Chaos TP,
Suicide Squad Most Wanted Deadshot And Katana #5 (z 6),
Suiciders Kings Of Hell.A. #3 (z 6),
Superman #52,
Superman Adventures Volume 2 TP,
Superman Lois And Clark #8,
Teen Titans #20,
Teen Titans Go Heroes On Patrol TP (New Edition),
We Are Robin #12.

*SPOILERY z serii TITANS, związane z DC UNIVERSE: REBIRTH #1.

Wally West sprzed FLASHPOINT powrócił. W nowym kostiumie, jako Flash dołączy do drużyny herosów (Bumblebee, Nightwing, Donna Troy, Gnarrk, Hawk, Dove, Arsenal, Tempest i Herald) w serii TITANS.

Komiks kontynuujący historię z miniserii TITANS HUNT (ale znajomość TH nie jest wymagana) będzie istotny dla dalszych losów DCU i odpowiedzi, co się stało/kto namieszał z czasem i ukradł 10 lat historii DCU.

*Ostateczna okładka do TITANS: REBIRTH #1


TITANS: REBIRTH #1 nie tylko będzie wprowadzeniem do nowej, regularnej serii. Zeszyt skupi się na Wallym i jego zjednoczeniu z przyjaciółmi. Zarówno one-shot, jak i nowy miesięcznik będą przystępne dla nowych czytelników i sprawią wiele radości długoletnim fanom. Więcej.

Dawid & Damian

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool, IGN

9 komentarzy:

 1. Dobrze że zakończyli Secret Six. To była porażka. Szóstka bez Deadshota nie istnieje

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobra, jeden Superman zginął, więc było ich dwóch. Wally'ch też jest dwóch. Czy to oznacza, że będzie np. dwóch Batmanów? :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież już trzy razy były 2 batmany wayne&azrael wayne&graison wayne&gordon

   Usuń
  2. Ale Wayne&Wayne jeszcze nie było...

   Usuń
  3. No tego jeszcze nie było ale tytuł batmana miało już 4 wayne'ów bruce damian thomas i bruce junior

   Usuń
  4. Mam wrażenie, że nie rozumiesz o co pytam. Skoro jest dwóch Supermanow, czy Westów to powinno też być dwoje Bruce Wayne'ów, Halów Jordanów itp. Po jednym z new 52 i pre-flashpoint.

   Usuń
  5. Mam wrażenie, że nie rozumiesz o co pytam. Skoro jest dwóch Supermanow, czy Westów to powinno też być dwoje Bruce Wayne'ów, Halów Jordanów itp. Po jednym z new 52 i pre-flashpoint.

   Usuń
  6. Hal jordan ostanio też chyba miał swój duplikat, zrozumiałem twoje pytanie ale chyba to nie zabrania troche pożartować

   Usuń
  7. Pożartować zawsze można.

   Usuń