sobota, 4 czerwca 2016

CBN: Comic Book News #95Wszystko, co najważniejsze z komiksowego światka DC w jednym miejscu, czyli najnowsza odsłona CBN jest już gotowa do wglądu. Oczywiście wszystkich tych, którzy z różnych przyczyn nie śledzą na bieżąco komiksów spod szyldu DC REBIRTH, ostrzegamy przed umieszczonymi w poniższym tekście spojlerami. Zapraszamy do lektury.

*Peter Tomasi uśmiercił dwóch Supermanów za jednym zamachem, a tym samym zrobił miejsce dla tego trzeciego, aby bez przeszkód przejął rolę jedynego i najwłaściwszego Człowieka ze Stali. Scenarzysta wyjaśnia, że Kal-El z New 52 jedynie przyspieszył nieuniknione, gdyż Denny Swan i tak prędzej czy później, z powodu braku kontroli nad narastającymi mocami, sam by eksplodował.Przez ostatnie tygodnie, miesiące Superman z New 52 pokazywany był przez Tomasiego celowo, jako ten mniej doświadczony, ze zbyt gorącą głową, który najpierw uderza, a potem myśli. Wszystko po to, aby jak najbardziej to możliwe wytworzyć różnicę pomiędzy tym dotychczasowym, a tym przyszłym Supermanem.

Pisząc scenariusz do historii The Final Days of Superman Tomasi nie wiedział, jakie jest zakończenie filmu BATMAN V SUPERMAN. Scena śmierci komiksowego Supermana była wielokrotnie zmieniana, aby wszystko wyglądało przekonująco i nie powielało schematów widzianych w filmie, czy też historii sprzed lat napisanej przez Dana Jurgensa.


Tomasi oraz Gleason od początku wiedzieli, że w ich nowej serii nie ma miejsca dla dwóch Supermanów jednocześnie. Obaj twórcy wspólnie pracują nad scenariuszem do każdego zeszytu SUPERMANA.

SUPERMAN: REBIRTH #1 stanowi idealny pomost pomiędzy ostatnim zeszytem starej, a pierwszym zeszytem nowej serii. Jest to przypomnienie, co spotkało Supermana z New 52, a jednocześnie okazja do przypomnienia losów eSa sprzed Flashpoint tak, aby stał się bliski czytelnikowi.

SUPERMAN: REBIRTH  #1 odpowiada na pytanie, czy Superman z New 52 rzeczywiście umarł. Jak się okazuje, w Fortecy Samotności zmarłego nie ma tej samej matrycy regeneracyjnej, która pomogła przywrócić do życia Supermana sprzed Flashpoint, czyli po walce z Doomsdayem. Brak tego urządzenia sprawia, że eS z New 52 pozostanie martwy.


Pat Gleason zaprojektował dla Supermana nowy strój tak, aby łączył w sobie elementy klasyczne z tymi nowoczesnymi, a trochę ciemniejszy kolor nawiązuje do wersji filmowej tego bohatera. Zmiany są niewielkie, ale z pewnością zauważalne.


*W BATMAN: REBIRTH #1 Duke Thomas dowiaduje się, że Bruce ma dla niego przeznaczoną inną rolę niż Robin i z zupełnie nowym kostiumem:


Obaj będą partnerami w walce z przestępczością w Gotham City, a ich pierwszym sukcesem jest powstrzymanie Calendar Mana. Ten ostatni zostaje przedstawiony w bardzo oryginalny sposób, jako osoba, której ciało zmienia się i starzeje wraz z kolejnym sezonem. Na końcu odradza się i z martwego ciała, niczym z kokonu wyłania się nowa wersja Calendar Mana, który posiada wspomnienia ze swojego poprzedniego wcielenia.


*Z okazji zbliżającej się dużymi krokami premiery filmu z udziałem Suicide Squad, DC wypuściło na rynek specjalny mini komiks. Jest to historia z udziałem Harley Quinn oraz Jokera zatytułowana SUICIDE BLOND. Tony Bedard oraz Tom Derenick pokazują moment, w którym Amanda Waller werbuje Harley, a następnie przenoszą czytelników w przeszłość, aby nakreślić relacje pomiędzy Harley a Jokerem. Relacje, które bardzo przypominają te z serialu BATMAN: TAS. Wspomniany mini komiks można przeczytać tutaj.

*Renae De Liz na temat kontynuacji serii LEGENDS OF WONDER WOMAN, planów związanych z poszerzeniem uniwersum o kolejnych superbohaterów, a także nadziei i oczekiwań związanych z dalszymi przygodami Diany – kliknij.

*DC UNIVERSE: REBIRTH #1 doczeka się kolejnego dodruku, tym razem z nową okładką w wykonaniu Gary’ego Franka, na której widnieje Wally West:


Komiks ukaże się 6 lipca ze sztywnym grzbietem oraz ceną okładkową 5,99$.

*Alternatywna okładka w wykonaniu Rafaela Grampy do BATMAN #1 – kliknij.

*Stało się to, czego od dawna można było się spodziewać. Pięć ostatnich zeszytów serii JUSTICE LEAGUE AMERICA (#9 – #12 oraz annual) pisanej i rysowanej przez Bryana Hitcha zostało usuniętych z zapowiedzi. DC podkreśliło jednak, że komiksy te powrócą do preorderów w bliżej nieokreślonej przyszłości.

*Tom King krótko na temat tego, co zobaczymy w premierowym numerze serii BATMAN, o nowych sojusznikach Mrocznego Rycerza, a także planowanej na przyszłość „najbardziej epickiej bitwy z udziałem Batmana”:


*DiDio i Lee o kontrowersjach i sukcesie DC UNIVERSE: REBIRTH #1 - kliknij.

*Współtwórcy serii WATCHMEN, Alan Moore oraz Dave Gibbons, odmawiają jakichkolwiek komentarzy odnośnie DC UNIVERSE: REBIRTH #1. Ten drugi przyznał jedynie, że nikt z wydawnictwa DC wcześniej nie powiadomił go, iż Geoff Johns zamierza sięgnąć po postacie z WATCHMEN.

*Rzut oka na kilka projektów postaci, które pojawią się w ramach REBIRTH. W tym miejscu znajdziecie m.in. Bizarro, czy New Super-Mana.


Natomiast tutaj możecie zobaczyć, jak prezentują się bohaterowie serii SUPER SONS. DC zdementowało informację, jakoby za tytuł ten mieli odpowiadać Chris Burns, Dennis Culver (scenariusz) oraz Jorge Jimenez (rysunki). Rzeczywisty zespół twórców nie został jeszcze ujawniony.

*Dziesięć najlepszych momentów według Jasona Faboka, podczas jego runu w ramach serii JUSTICE LEAGUE – kliknij.

*Top 10 najistotniejszych scen z DC UNIVERSE: REBIRTH #1:*Tom Brevoort z Marvela jest podekscytowany faktem, że DC zdecydowało się sięgnąć po postacie z WATCHMEN i połączyć je z głównym uniwersum. To „bardzo DC-owski komiks”. Takiej dobrej rzeczy już bardzo dawno nie miał okazji przeczytać od tego wydawcy. Dodaje, że gdyby Marvel miał prawa do Watchmenów, to z pewnością  wykonałby podobny krok, tylko że jeszcze szybciej.

*Zmiany wśród twórców kilku zeszytów:

- Ed Benes pomógł Ethanowi Van Sciverowi w zilustrowaniu GREEN LANTERNS: REBIRTH #1.

- Peter Tomasi oraz Patrick Gleason wspólnie odpowiadają za scenariusz do SUPERMAN: REBIRTH #1.

- Xermanico wspomógł Bruno Redondo oraz Juana Albarrana w narysowaniu INJUSTICE: GODS AMONG US - YEAR FIVE #11.

*Wariant okładkowy do BATMAN: REBIRTH #1 autorstwa Michaela Turnera:


*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia – kliknij.

*Krótka polecanka najnowszych komiksów od DC, a także informacja o nowym kanale wydawnictwa na Spotify:*1 czerwca ukazały się:

Art Ops Volume 1 TP,
Batman Beyond #13,
Batman Rebirth #1,
Bloodlines #3 (z 6),
DC Comics Bombshells #14,
Doctor Fate #13,
Green Arrow Rebirth #1,
Green Lanterns Rebirth #1,
Injustice Gods Among Us Year Five #11,
Jacked TP,
Last Gang In Town #6 (z 6),
Legends 30th Anniversary Edition TP,
Prez The First Teenage President TP,
Superman Rebirth #1,
Superman The Coming Of The Supermen #5 (z 6),
Survivors' Club #9,
Teen Titans Go #16
Unfollow #8,
Wonder Woman '77 Volume 1 TP.Dawid & Damian

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool, IGN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz