sobota, 25 czerwca 2016

CBN: Comic Book News #98


Pierwsza z wakacyjnych odsłon CBN jest już gotowa. Sezon ogórkowy oznacza, że tym razem będzie trochę mniej materiału do przeczytania, ale jak zwykle zachęcamy do zapoznania się z tym, co dla Was przygotowaliśmy. Miłej lektury!

*David Finch czuje się teraz dużo pewniej rysując Mrocznego Rycerza w BATMANIE niż w przeszłości.

Batman według Kinga jest zdeterminowany, w całości poddany swojej misji. Nie waha się ani przez chwilę, jeśli na szali jest życie mieszkańców Gotham City.Nowi bohaterowie - Gotham i Gotham Girl sprawią, że zrodzi się pytanie, czy miasto nie potrzebuje czegoś więcej, kogoś lepszego i potężniejszego niż Batman. Duet herosów, który zawitał do miasta, posiada supermoce, a Batman jest tylko śmiertelnym człowiekiem z gadżetami.

Trzech Jokerów i zegar z DC UNIVERSE: REBIRTH #1 będą czymś naprawdę dużym. Wątki te będą poruszone na kartach BATMANA.

Więcej.

*We wrześniu powraca w pewnym sensie seria BAŚNIE,  a konkretnie dostaniemy nowy ongoing osadzony w tym samym uniwersum – EVERAFTER: FROM THE PAGES OF FABLES. Twórcami serii są znani z WOLF AMONG US Matthew Sturges, Dave Justus oraz Travis Moore.Komiks skupiać się będzie na organizacji o charakterze stróżów prawa, The Shadow Players, którzy niczym policja do spraw magii strzec będą przestrzegania zasad w świecie, który ostatni raz widzieliśmy na łamach FABLES #150. Świecie, w którym docześniacy właśnie dowiedzieli się, że żyją pośród nich dysponujące magią istoty.

Bill Willingham w pełni popiera pracę swoich kolegów i jest podekscytowany tematami, jakie poruszane będą w spin-offie jego BAŚNI.

*Nowy wizerunek klasycznego przeciwnika, czyli debiut Cheetah na łamach WONDER WOMAN #1:W tym samym zeszycie zobaczyć można także odmienionych na potrzeby REBIRTH Ettę Candy oraz Steve’a Trevora – sprawdź.

*DC REBIRTH dopiero się rozpoczęło, a już (niestety) pojawiły się zmiany, jeśli chodzi o rysowników serii, a konkretnie tych ukazujących się co dwa tygodnie. I tak oto SUPERMAN #3 zilustrowany zostanie przez Jorge Jimeneza (Gleason oraz Mahnke mają zatem chwilowo wolne), zaś przy GREEN LANTERNS #3 Robson Rocha oraz Jay Leisten dostaną wsparcie ze strony Jacka Herberta, Keitha Champagne’a, Neila Edwardsa, Toma Derenicka oraz Toma Palmera.

Dodatkowo kilka zeszytów spoza REBIRTH zaliczy małe opóźnienie, jeśli chodzi o datę wydania:

- HARLEY QUINN #29 oraz SUICIDE SQUAD MOST WANTED: DEADSHOT/KATANA #6 z 15 czerwca na 22 czerwca.
- HARLEY’S LITTLE BLACK BOOK #4 z 22 czerwca na 13 lipca
- HARLEY QUINN AND HER GANG OF HARLEYS #4 oraz LEGENDS OF TOMORROW #5 z 13 lipca na 20 lipca
-FUTURE QUEST #2 z 29 czerwca na 6 lipca

*Nowa siedziba zespołu oraz nowy przeciwnik Batmana, Batwoman oraz ich podopiecznych, czyli spoilery z DETECTIVE COMICS #935 znajdziecie tutaj.

*Cecil Castellucci zamierza w swojej serii SHADE, THE CHANGING GIRL połączyć elementy zarówno z runu Steve’a Ditko, jak i Petera Milligana. Shade jest kosmitą z planety Meta, który posiadł ciało 16-letniej Amerykanki. Od tej chwili życie nastolatki, które samo w sobie i tak jest bardzo skomplikowane, nabiera zupełnie nowego znaczenia, a także odkrywa przed główną bohaterką nowe, często nieoczekiwane możliwości.


Cesil podkreśla świetną współpracę z Gerardem Wayem, który dał jej wolną rękę i zachęcił scenarzystkę do dania upustu swojej wyobraźni. Więcej.

*Artysta Liam Sharp opowiada krótko o swojej pracy nad serią WONDER WOMAN:*Kolejna porcja "odrodzonych" szkiców - zobacz.

*Alternatywna okładka do JUSTICE LEAGUE #1 wykonana przez Michaela Turnera – zobacz.

*Zmiany wśród twórców kilku zeszytów, które ukazały się w minionym tygodniu - sprawdź.

*Bill Sienkiewicz pierwotnie miał pomóc w nakładaniu tuszu do DARK KNIGHT RETURNS: THE LAST CRUSADE, ale ostatecznie nie brał udziału w pracy nad tym komiksem. Niestety DC zapomniało poinformować o tym ostatnim fakcie, który wyszedł na jaw dopiero w momencie premiery one-shota – szczegóły.

*Okładki, opisy i plansze czerwcowych komiksów z Egmontu - zobacz.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia – zobacz.

*22 czerwca w USA ukazały się:

Action Comics #958,
Adventures Of Supergirl #4,
Aquaman #1,
Batman Arkham Killer Croc TP,
Cyborg #12,
DC The New Frontier TP,
Deathstroke #19
Detective Comics #935,
The Flash #1,
Harley Quinn #29,
Harley Quinn Volume 3 Kiss Kiss Bang Stab TP,
Harley Quinn Volume 4 A Call To Arms HC,
Justice League #52,
Northlanders Volume 1 The Anglo-Saxon Saga TP,
Red Thorn #8,
Robin Son Of Batman #13,
Suicide Squad Most Wanted Deadshot And Katana #6 (z 6),
Superman Panic In The Sky TP (New Edition),
Teen Titans #21
Wonder Woman #1.Dawid & Damian

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool, Aleja Komiksu
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz