sobota, 4 kwietnia 2015

CBN: Comic Book News #26


Ostatnia przed Świętami porcja komiksowych newsów jest już gotowa. W minionym tygodniu nie było wiele nowych i przełomowych informacji ze strony DC, ale mimo to poniżej znajdziecie sporo informacji różnej treści związanych z tym, co miało miejsce, i co wydawnictwo planuje w najbliższej przyszłości. zapraszamy do lektury!

*Czytacie GOTHAM ACADEMY? Jeśli nie, to zacznijcie. To jeden z tych komiksów, których nie wiecie, że potrzebujecie w swoim życiu, do momentu sięgnięcia po #1. Pierwsza historia dobiegła końca, gdy seria powróci w czerwcu, to prócz kontynuacji dotychczasowych tajemnic wzbogaci się o nowego ucznia - Damiana Wayne'a. Przed dwumiesięczną przerwą ukazał się one-shot GOTHAM ACADEMY: ENDGAME, w której uczniowie opowiadają sobie opowieści o duchach, z Jokerem w roli głównej.

Umiejętności Olive oraz jej matki, ich przeszłość i sekrety akademii dały czytelnikom kolejne wskazówki wielkiej tajemnicy. Twórcy zamierzają rozwijać ją powoli i zaskakiwać czytelników. Jednym z zaskoczeń był ojciec Terry'ego McGinnisa - choć autorzy nie potwierdzili definitywnie, czy to on.
Mingjue Helen gościnnie narysuje #7. Autorzy życzyliby sobie, by artystka jeszcze z nimi współpracowała. Karl Kerschl wróci w #8 i na pewno narysuje kolejne zeszyty aż do #12 włącznie. Gdy Kerschl będzie zajęty i jego miejsce zajmie inny rysownik, historia napisana przez scenarzystów ma być w zamierzeniu trochę inna, dopasowana do innego stylu rysowania. Więcej.

*W finałowym zeszycie ARKHAM MANOR, stanowiącym tie-in do historii Endgame przestępcy zostali owładnięci gazem Jokera. Zmieniło się status quo Wayne Manor oraz Jeremiasza Arkhama. Więcej.

*Przegląd wieści z minionego ECCC 2015:
-CONVERGENCE #0 płynnie przechodzi z wydarzeń z FUTURES END do mega eventu.

 -Finał BATMAN: ETERNAL położył podwaliny pod przyszłe historie w bat-uniwersum, np. duże plany są wobec postaci Spoiler.

-W BATMAN BEYOND zobaczymy wiele dawnych wizji przyszłości - w tym tę z serialu animowanego BATMAN BEYOND - zmiksowane w definitywną przyszłość DCU.

-Marguerite Bennett pracuje nad nową serią, która zadebiutuje w marcu. Za jakiś czas projekt zostanie oficjalnie ogłoszony.

-Cameron Stewart miał początkowo również rysować obecny run w BATGIRL. Z powodu zaangażowania w inne projekty wziął do pomocy ze scenariuszem swojego długoletniego przyjaciela Brendena Fletchera. Baba Tarr, która odpowiada w serii za rysunki została odkryta przez Stewarta na Tumblr. Klasyczny przeciwnik Batgirl pojawi się w 43 numerze serii.

-W najbliższych numerach GOTHAM ACADEMY zagłębimy się w wielowiekową historię miasta.

-Cullen Bunn uważa, że obecny Lobo jest wredniejszy niż jego stara wersja. Z kolei w kwestii designu postaci, to projekt powstał zanim zaoferowano mu posadę scenarzysty serii regularnej z tą postacią.

-Bane, Solomon Grundy,  Clayface i Poision Ivy wystąpią w serii BATMAN '66.

-Gail Simone o swojej nowej serii: CLEAN ROOM jest opowieścią o tajemniczej Astrid, która kieruje organizacją pomagającą ludziom i która wydaje specjalne poradniki. Gdy zafascynowany tymi poradnikami chłopak Chloe zostaje odnaleziony przez ukochaną z rozwaloną czaszką dziewczyna zaczyna własne śledztwo. Chloe spotyka się z Astrid i odkrywa, że głęboko pod jej biurem znajduje się tajemnicze pomieszczenie. Gdy raz wejdziesz do środka Astrid poznaje wszystkie twoje sekrety i ma nad tobą kontrolę.

-Bill Willingham obiecuje, że w przeciwieństwie do solowej serii z udziałem Jacka Hornera w FABLES #150 nie uśmierci wszystkich postaci. Pewne jest jednak, że wiele osób zginie podczas finałowego starcia Śnieżki oraz Róży Czerwonej.

-Shelly Bond zapewnia, że SANDMAN OVERTURE #5 na pewno ukaże się w maju.

Więcej: klik, klik, oraz klik.

*Podczas ECCC 2015 czterech rysowników DC wzięło udział w warsztatach poświęconych rysowaniu dzieląc się swoim doświadczeniem, wspominając własne początki oraz sugerując, jak najlepiej narysować uszy Batmana – klik.

*Ollie Masters inspiracje do napisania THE KITCHEN zaczerpnął czytając o irlandzkich gangach w Nowym Jorku z lat 70-tych. Raven to bohaterka, która najbardziej ewoluowała w stosunku do tego, co na samym początku nakreślił sobie scenarzysta. Komiks pokazuje jak kobiety, które do tej pory nie były aktywnie zaangażowane w mafijne interesy próbują dorównać swoim mężom, a może nawet ich w tym fachu prześcignąć.Seria wraz z numerem Ósmym tworzy zamkniętą całość, ale Masters chciałby w przyszłości stworzyć jakiś sequel pokazujący w tle przemianę NY z lat 70-tych na 80-te. Więcej.

*10 listopada ma się ukazać długo wyczekiwany komiks WONDER WOMAN: EARTH ONE autorstwa Granta Morrisona oraz Yanicka Paquette’a. Natomiast 8 września w ręce czytelników ma zostać oddana powieść graficzna WONDER WOMAN: THE VERY SELFISH PRINCESS napisana i zilustrowana przez Jill Thompson, która w zupełnie nowy i świeży sposób pokaże proces dorastania młodej Diany do roli Wojowniczej Amazonki.

*Krótki przewodnik kto jest kim i z jakiej serii, bądź okresu pochodzi, aby łatwiej można było przyswoić sobie bohaterów przewijających się na łamach CONVERGENCE – klik.

*Jeff King przyznaje, że najbardziej oczekuje na te mini serie w ramach CONVERGENCE, które piszą Tony Bedard oraz Dan Abnett:*Alternatywna okładka CONVERGENCE #2:


oraz do CONVERGENCE #3


*Z kolei w tym miejscu znajdziecie kolejne dwa warianty okładkowe do SUPERMAN #40.

*Bardzo prawdopodobne, że po zakończeniu CONVERGENCE John Stewart znajdzie się w szeregach Justice League.

*Gilbert Hernandez, Amy Chu, Marguerite Sauvage, Afua Richardson oraz Amy Mebberson o fenomenie postaci Wonder Woman – klik.

*Fabian Nicieza o sięgnięciu po postacie z tzw. ery Detroit (Vixen, Gypsy czy też Vibe) przy okazji CONVERGENCE: JLA – klik.

*Catwoman z początku lat 90-tych i we fioletowym stroju zmierzy się z Kingdom Come Batmanem w ramach mini serii CONVERGENCE: CATWOMAN. Głównej bohaterce nie będzie towarzyszyć żadna inna postać, a samo starcie będzie miało niespodziewany przebieg. Więcej.

*Zmiany wśród twórców kilku zeszytów.

*Roger Slifer, współtwórca Lobo nie żyje. Szczegóły.

*Omnibusy, Deluxe Edition i długo oczekiwane wydania zbiorcze, które ukażą się w tym roku - klik.

*Molly Mahan, wcześniej pracująca dla Dynamite Entertainment zasiliła szeregi nowej ekipy DC Comics w Burbank. Będzie pełniła funkcję asystenta edytora w ramach imprintu Vertigo, gdzie współpracować będzie z Jamie S Richem.

*Plansze z komiksów z tego tygodnia.

*1 kwietnia w USA ukazały się:

Absolute Green Arrow By Kevin Smith HC,
Arkham Manor Endgame #1 (One Shot),
Batman And Robin Annual #3,
Batman Eternal #52,
Batman Superman Annual #2,
Batwoman Annual #2
Convergence #0 (z 8),
DC Comics Zero Year TP,
Earth 2 World's End #26,
The Flash A Celebration Of 75 Years HC,
The Flash Season Zero #7,
Gotham Academy Endgame #1 (One Shot),
Harley Quinn #16,
Hinterkind #17,
The Names #8 (z 9),
The New 52 Futures End #48,
New Teen Titans Volume 2 TP,
Sinestro Annual #1,
Superman Wonder Woman #17,
Teen Titans Annual #1,
Wolf Moon #5 (z 6),
Wonder Woman #40,
Wonder Woman Volume 5 Flesh TP,
Wonder Woman Volume 6 Bones HC

Damian & Dawid

1 komentarz:

  1. "Bardzo prawdopodobne, że po zakończeniu CONVERGENCE John Stewart znajdzie się w szeregach Justice League". Oby nie. Lepiej, żeby Stewart trzymał się korpusu niż ligi. Ligę niech zostawią Jordanowi.

    OdpowiedzUsuń