sobota, 11 kwietnia 2015

Smaczki z ARROW #14

Nie rozpieszczają nas twórcy ARROW. Odcinek z długo wyczekiwanym powrotem Deathstroke'a okazał się nie tylko mizerny, ale dodatkowo nie zawierał właściwie żadnych ciekawych odniesień do komiksów. Coś jednak udało mi się wyłowić.

Andy Diggle
Tak właśnie nazywał się młodszy brat Johna Diggle, który jakis czas temu zginął z ręki Deadshoota. Trudno nie rozpoznać w nim imienia i nazwiska znanego scenarzysty komiksowego, który ma swoim koncie taki klasyk jak GREEN ARROW: YEAR ONE - bodajże jeden z najlepszych komiksów z udziałem Olivera Queena.
Matthew Shrieve
Wojskowy, który debiutuje w tym odcinku w retrospekcjach, w komiksach znany jest jako jeden z członków Creature Commando. W New 52 ekipę tę włączono do składu S.H.A.D.E. i przewijali się gdzieś na drugim planie serii FRANKENSTEIN: AGENT OF S.H.A.D.E., znacznie ważniejszą postacią Matthew był przed rebootem uniwersum, gdzie on i jego ekipa przez moment mieli nawet swój własny komiks.

Black Canary
Ostatnim już smaczkiem jest to, że Laurel po raz pierwszy oficjalnie zostaje nazwana pseudonimem Czarnego Kanarka. Sarah w poprzednim sezonie kilkukrotnie była określana "jedynie" jako Canary. Pytanie tylko czy tak będzie dalej czy też był to jednorazowy przypadek?

Na dziś to tyle, miejmy nadzieję że w kolejnych odcinkach będzie nieco więcej odniesień do komiksów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza