piątek, 10 kwietnia 2015

Smaczki z ARROW #13

Powiedziało się A, czas powiedzieć i B. Krzysiek resztki swojego wolnego czasu postanowił poświęcić na nadrobienie tego, czym powinien zajmować się na bieżąco :D Dziś wkraczamy już do odcinków z lutego, by przekonać się, jak niewiele twórcy ukryli ciekawostek w trzynastym epizodzie obecnego sezonu ARROW.

Logo S.T.A.R. Labs
Co prawda wspominanie nazwy tej firmy to nie pierwszyzna w ARROW, to jednak dopiero odcinek "Canaries" dał nam okazję przyjrzeć się logo S.T.A.R. Labs. Gdzie go szukać? W jedynej scenie epizodu, która mamy okazję widzieć dwukrotnie. Poszukacie? :)
Vicky Vale
O Corto Maltese w ARROW już kilkukrotnie się wspominało, lecz pierwszy raz przy okazji pada nazwisko znanej z Batmanowego zakątka uniwersum DC dziennikarki Vicky Vale. Już ostatnio wspominałem, że twórcy jak tylko mogą obchodzą zakaz używania postaci znanych z Gotham City.

Dinah i Speedy
Gdy Black Canary mierzy się z Vertigo ten zwraca się do niej per "Dinah Laurel Lance". Czyżbyśmy więc otrzymali potwierdzenie tego, że pani prokurator na pierwsze imię ma jednak tak, jak nazywa się ją w komiksach?

Także i nazywanie Thei pseudonimem "Speedy" nie jest czymś nowym w ARROW, lecz fani zwracają uwagę na to, że w epizodzie tym pierwszy raz tak odezwał się do dziewczyny Roy, czyli komiksowy heros o tym pseudonimie.
Fight Club
To co widzicie na powyższym zdjęciu podobno jest nawiązaniem do filmu "Fight Club". Nie oglądałem, nie wypowiem się, jeśli macie na ten temat jakieś informacje, dajcie znać w komentarzach.

Na dziś to tyle, zajrzyjcie na DCManiaka jutro i szukajcie kolejnej odsłony tego cyklu.

3 komentarze:

 1. "The first rule of fight club is – you don’t talk about fight club."
  Obejrzyj film. Naprawdę warto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Również polecam "Fight club". Świetny film :-D

  OdpowiedzUsuń
 3. W pierwszym odcinku pierwszego sezonu Arrow Tommy zwraca się do Laurel "Dinah Laurel Lance", więc potwierdzone juz było ;)

  OdpowiedzUsuń