sobota, 25 kwietnia 2015

CBN: Comic Book News #29


Kolejne porcja wieści z komiksowego świata DC, które pojawiły się w sieci na przestrzeni ostatniego tygodnia, jest już dostępna poniżej. Wkrótce kolejna specjalna odsłona rubryki poświęcona odbywającemu się w Chicago konwentowi C2E2. Zapraszamy do lektury!

*David Walker w nowej serii CYBORG chce pokazać przede wszystkim Vica Stone’a jako 18-stolatka, który próbuje sobie poradzić z nową rzeczywistością, czyli byciem uwięzionym do końca życia w mechanicznym ciele. Ważne będą relacje ojciec-syn, gdzie ten pierwszy patrzy na Vica bardziej jako stworzoną przez siebie maszynę, a nie jak na bliską osobę, na której powinno mu zależeć. 
Superman czy Batman sami wybrali rolę obrońców ludzkości, Vic nie miał możliwości wyboru, niejako zostało mu to narzucone. Walker chce poruszyć ten temat i podkreślić, że trafiając na inne otoczenie Cyborg równie dobrze mógł stać się superzłoczyńcą. Metal Men odegrają ważna rolę w tym komiksie, ale zadebiutują również inne wspierające Vica postacie, ktoś na kształt takiego Jimmy’ego Olsena czy Lois Lane dla Supermana. Scenarzysta ma plany dotyczące występu kilku postaci, ale nie wiadomo jeszcze tak do końca, które osoby będą „dostępne” po zakończeniu CONVERGENCE. Walker odpowie na pytanie jak dokładnie funkcjonuje technologia, która posiada Cyborg i skąd ona tak naprawdę pochodzi? Czy i jak Vic Stone korzysta z toalety? To właśnie tego typu zwyczajne problemy będą też poruszane w serii, która wystartuje 22 lipca.

*W czerwcu na łamach własnej mini serii Bat-Mite, czyli zagorzały fan Batmana przybywa z piątego wymiaru z misją „naprawy” zepsutych herosów z uniwersum DC. Coś w roli osobistego trenera, który wytknie wszelkie wady i nakłoni do doskonalenia własnych umiejętności.Najlepiej, gdyby każdy był jego zdaniem jak Batman, ale nawet u tego ostatniego zauważy jakieś niedoskonałości, co doprowadzi do kilku zabawnych sytuacji. Bat-Mite stanie się prawdziwym utrapieniem dla osób, które spotka na swojej drodze. Więcej.

*CONVERGENCE: WONDER WOMAN – Diana, którą widzimy w tym komiksie jest wścibska, zdecydowana i nie zastanawia się dwa razy, nim przystąpi do akcji. Cywilnym strojem bohaterki jest charakterystyczny biały kombinezon. Najlepszą przyjaciółką Diany jest dziwaczna Etta, który zapoznaje ją z kultem związanym z aniołami oraz kopułą, przez co Wonder Woman popada w duże tarapaty i spotyka m.in. Jokera ze świata Draculi.

*Marv Wolfman dostał okazję powrotu do świata Młodych Tytanów przy okazji CONVERGENCE, i mógł m.in. umieścić w komiksie postać Kole, której wcześniej nie było w pisanym przez niego zespole. Scenarzysta mógł przy okazji otrzymać odpowiedź na pytanie dotyczące związku dwoje ludzi, które padło z ust tej samej osoby i bez odpowiedzi w latach 80-tych. Podobnie jak za dawnych czasów, tak i teraz jest to komiks opisujący bardziej poszczególne charaktery, relacje pomiędzy członkami zespołu, a nie nastawiony na ciągłą akcję.  Wolfman miał także możliwość pokazania relacji Supergirl oraz Supermana na kilka miesięcy przed startem Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach. Dwoje pozbawionych mocy bohaterów udaje się do Phantom Zone, gdzie ograniczenia Telosa nie obowiązują, i gdzie Kara dowiaduje się prawdy o swoim przeznaczeniu, w tym śmierci z rąk Anty-Monitora. Dziewczyna staje się przez to jeszcze silniejsza, pewniejsza i w pełni pogodzona z losem.

Więcej na temat obu serii w wywiadzie z Marvem Wolfmanem, który znajdziecie tutaj.

*DC Entertainment wspólnie z Warner Bros., Lego, Mattel oraz Random House ogłosili powstanie wspólnej gałęzi o nazwie DC Super Hero Girls. Jest to nowe uniwersum skierowane do żeńskiej części odbiorców w wieku 6-12 lat, którego start zaplanowano na jesień. Nowe gry, zestawy klocków, figurki oraz komiksy z Wonder Woman, Supergirl, Harley Quinn, Bumble Bee, Kataną czy Poison Ivy w wieku początkujących nastolatek już wkrótce!


*JUSTICE LEAGUE #40, czyli pierwszy akt Darkseid War wspólnie z Jasonem Fabokiem zilustrują legendy w branży, czyli Phil Jimenez, Dan Jurgens, Scott Kolins, Jime Lee, Kevin Maguire oraz Jerry Ordway.

*Tym razem Dan Jurgens dołącza do Dana DiDio w cotygodniowej dyskusji na temat wybranej dekady DC Comics. W tym tygodniu lata 90-te i skupienie się na takich klasykach, jak Zero Hour czy Death of Superman klik

*Trzeci rzut ośmiostronicowych zapowiedzi tego, co czeka nas w czerwcu. Gdzie pośród mini serii CONVERGENCE szukać preview takich serii, jak MARTIAN MANHUNTER, czy BATMAN BEYOND? Odpowiedzi znajdziecie tutaj.

*Jill Thompson wyraźnie podkreśla, że Wonder Woman w powieści THE SELFISH PRINCESS to całkowicie jej autorski projekt, który jest oryginalną, zamkniętą całością nie nawiązującą w żaden sposób do innych wersji tej postaci. Thompson napisze i sama namaluje komiks, zaś literami zajmie się Jason Arthur.

*Nominacje do nagród Eisnera - klik.

*Video zapowiedź Egmontowej linii "DC Deluxe" - klik.

*Wśród gości Komiksowej Warszawy znaleźli się rysownik Dave Johnson (SUPERMAN: CZERWONY SYN) i scenarzysta John Layman (DETECTIVE COMICS).

*Przypominamy, że w lipcu nakładem IDW Publishing ukaże się 1 z 6 numerów komiksu STAR TREK/GREEN LANTERN.

*Alternatywna okładka 5 numeru SANDMAN: OVERTURE.


*Nowa książka Neila Gaimana już w sprzedaży – szczegóły.

*Plansze z komiksów z tego tygodnia.

*22 kwietnia w USA ukazały się:

Batman '66 #22,
Batman '66 Volume 2 TP,
Batman '66 Volume 3 HC,
Batman Arkham Knight #3,
Convergence #3 (z 8),
Convergence Adventures Of Superman #1 (z 2),
Convergence Batman And The Outsiders #1 (z 2),
Convergence Green Lantern Corps #1 (z 2),
Convergence Hawkman #1 (z 2),
Convergence Justice League America #1 (z 2),
Convergence New Teen Titans #1 (z 2),
Convergence Superboy And The Legion Of Super-Heroes #1 (z 2),
Convergence Swamp Thing #1 (z 2),
Convergence The Flash #1 (z 2),
Convergence Wonder Woman #1 (z 2),
Effigy #4,
Justice League 3000 Volume 2 The Camelot War TP,
Suiciders #3.

Dawid & DamianI na koniec informacja prasowa:

DC DELUXE – Najwybitniejsze komiksy DC w ramach Wydawnictwa Egmont już w Polsce


Ekskluzywna kolekcja najsłynniejszych komiksów z Uniwersum DC w eleganckiej edycji, twardej oprawie i powiększonym formacie od 22. kwietnia br. dostępna już w księgarniach. Kanoniczne, nigdy wcześniej niepublikowane w Polsce opowieści z Batmanem, Supermanem, Ligą Sprawiedliwości i wieloma innymi herosami, a także wznowienia najbardziej poszukiwanych przez fanów tytułów to gratka nie tylko dla nich.

Wspaniała powieść lub film mogą przenieść czytelnika, bądź widza do nowej rzeczywistości, ale cel, jaki chcą osiągnąć autorzy albumów takich jak Kryzys tożsamości jest o wiele bardziej złożony. Ich komiksy mają sprawić, by poczuli coś nowego, nie niszcząc tego, co znajome. Nie uśmiercają Supermana. Nie ujawniają, że wszystko, o czym czytali od 1972 roku, było tylko snem. Rzucają za to trochę światła na herosów i pokazują to, co powinno się widzieć w nich od samego początku. Człowieczeństwo.

Od kwietnia br. co miesiąc będzie ukazywał się co najmniej jeden tytuł. Premierowy cykl rozpoczynają dwa znakomite albumy: Kryzys tożsamości oraz Batman. Ziemia Jeden.

Albumy w kolekcji:

KRYZYS TOŻSAMOŚCI
Scenariusz: 
Brad Meltzer
Rysunki: Rags Morales
Kolory: Alex Sinclair
Cena: 89,99
Premiera: 22.04.2015

Czy bohaterowie w kostiumach mają się czego bać?
Czy ich bliscy są bezpieczni?
Jak daleko można posunąć się w ich obronie?
Popularny autor thrillerów prawniczych Brad Meltzer jako scenarzysta tego komiksu pokazał "superbohaterstwo" od zupełnie innej strony.

BATMAN. ZIEMIA JEDEN
Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Gary Frank
Cena: 69,99
Premiera: 22.04.2015

Oto Batman, jakiego jeszcze nie widzieliście.
Sfrustrowany, przepełniony gniewem nastolatek, który szkoli się do walki ze złem.
Początkujący bohater, popełniający mnóstwo błędów.
Album Ziemia Jeden to opowiedziane na nowo początki Batmana - uwiarygodnione i uwspółcześnione.SUPERMAN. CZERWONY SYN
Scenariusz: Mark Millar
Rysunki: Dave Johnson, Kilian Plunkett
Kolory: Paul Mounts
Premiera: 13.05.2015

Jak wyglądałby świat, gdyby Superman, jako niemowlę, wylądował nie w USA, a w ZSRR?
Gdyby stał się komunistycznym superbohaterem?
Jeden z najsłynniejszych tytułów pokazujący alternatywną wersję komiksowych herosów.

BATMAN. MROCZNE ODBICIE
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Francesco Francavilla, Jock
Kolory: David Baron, Francesco Francavilla, Jock
Premiera: 17.06.2015

Gotham – jedno z najmroczniejszych miejsc na świecie.
Batman i współpracujący z nim komisarz policji Jim Gordon robią wszystko, by walczyć ze złem, ale czasem nawet oni tracą siły.
I wtedy wszystko spowija mrok.
Jeden z najciekawszych komiksów ostatniej dekady.

LOBO. PORTRET BĘKARTA
Scenariusz: Alan Grant, Keith Giffen
Rysunki: Sam Kieth, Simon Bisley, Christian Alamy
Premiera:  lipiec 2015

Słynny kosmiczny łowca nagród i morderca do wynajęcia powraca w klasycznej odsłonie. Popularny brytyjski rysownik Simon Bisley mistrzowsko łączy w tym albumie ekspresję, humor i absurdalne przedstawienie przemocy.
Klasyk, na którym wychowali się także polscy fani superbohaterów.

BATMAN. AZYL ARKHAM
Scenariusz:
 Grant Morrison
Rysunki: Dave McKean
Premiera: sierpień 2015

W zakładzie psychiatrycznym dla najniebezpieczniejszych superprzestępców nawet sam Batman zaczyna tracić zmysły.
Dwóch wybitnych twórców – scenarzysta Grant Morrison i ilustrator Dave McKean – połączyli talenty, by stworzyć jeden z najmroczniejszych i najważniejszych komiksów w historii gatunku.
Specjalna jubileuszowa edycja zawiera wiele materiałów dodatkowych.

NOWA GRANICA
Scenariusz i rysunki: Darwyn Cooke
Premiera: wrzesień 2015

Początki najważniejszych superbohaterów DC (Supermana, Batmana, Wonder Woman) sięgają czasów II wojny światowej.
Darwyn Cooke, jeden z najlepszych współczesnych twórców komiksowych, na nowo opowiada o czasach zimnej wojny, początkach wielu herosów, ich pierwszych spotkaniach i wspólnych akcjach.
Album obsypany wszelkimi branżowymi nagrodami.

BATMAN. NARODZINY DEMONA
Scenariusz: Mike W. Barr
Rysunki: Jerry Bingham
Premiera: październik 2015

Batman ma syna!
Słynna opowieść o Batmanie, który – jak rzadko kiedy – ulega ludzkim emocjom.
To tu zaczyna się historia Damiana Wayne’a, który w ostatnich latach stał się ważną postacią w komiksach o Batmanie.

TRÓJCA. SUPERMAN, BATMAN, WONDER WOMAN
Scenariusz i rysunki: Matt Wagner
Premiera: listopad 2015

Troje najbardziej znanych superbohaterów wiele razy przeżywało wspólne przygody i wspierało się w trudnych chwilach. Jednak wbrew pozorom nie zawsze ich plany, metody i życiowe filozofie zbiegały się w jednym punkcie.
Trójca to ich pierwsze spotkanie w reinterpretacji nagradzanego twórcy komiksowego Matta Wagnera.

BATMAN. ROK PIERWSZY
Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: Dave Mazzucchelli
Kolory: Richmond Lewis
Premiera: grudzień 2015

Klasyczny komiks, w którym Frank Miller (Sin City300) opowiada o pierwszym roku działań Batmana. Oto miasto Gotham, gdzie z dnia na dzień pojawia się samotny zamaskowany bohater.
Opowieść, która inspirowała obie kinowe wersje Mrocznego Rycerza – Tima Burtona i Christophera Nolana.

1 komentarz: