sobota, 6 maja 2017

CBN: Comic Book News #144


W dzisiejszej odsłonie poświęconej komiksom DC między innymi: kilka szczegółów związanych z DARK DAYS:  THE FORGE; twórcy na temat serii BANE: CONQUEST; spoilery z crossovera "The Button"; nowy przeciwnik Supermana ujawniony; awanse i zmiany w strukturach DC. To wszystko i kilka innych ciekawostek, jakie pojawiły się w ciągu minionych siedmiu dni znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury.

*Chuck Dixon i Graham Nolan wracają do postaci człowieka, który złamał nietoperze. Właśnie ukazał się #1 z 12-oczęściowej maksi serii BANE: CONQUEST. Bane podróżuje po świecie szukając nowych miast do podbicia i nowych przeciwników do pokonania.
Bane chce stanąć na czele światowego przestępczego podziemia.

To niebezpieczna postać, pełna gniewu. Bestia, o ogromnej woli przetrwania. Jest ofiarą wydarzeń w młodości i z całych sił stara się nie oszaleć. Widzi się jako ofiarę, nigdy jako złoczyńcę. Wszystko to motywuje go do bycia na szczycie by odebrać dług, jaki ma u niego świat.

Graham Nolan chciał by Bane miał bardziej wrestlerską maskę. Nowy design odsłania usta i nos, co pozwala na lepsze oddanie emocji postaci. Według rysownika wygląda teraz znacznie groźniej.

Prócz ekipy Bane'a znanej z KNIGHTFALL (Trogg, Bird i Zombie) w serii wystąpią Batman, Catwoman i kilku bat-złoczyńców.

Więcej.

*Mały rzut oka na nową wersję Jokera, który to złoczyńca pojawi się w historii "The War of Jokes and Riddles" - zobacz.

*DC Entertainment ogłosiło zmiany związane z edytorami i restrukturyzacją, jaka nastąpiła w ostatnim czasie. Komiksowy świat DC został podzielony na trzy obszary, za które będą odpowiadały trzy wymienione niżej osoby.Pat McCallum (w DC od 2011 roku) awansował na stanowisko edytora wykonawczego (executive editor) i od tej pory będzie nadzorował linię komiksów superbohaterskich ukazujących się w ramach DC.

Dotychczasowy opiekun wszystkich komiksów związanych z Batmanem - Mark Doyle również awansował na stanowisko edytora wykonawczego i zajmie się od tej pory imprintami Vertigo, Young Animal oraz kilkoma nowymi projektami. Doyle przez osiem lat był edytorem kilku komiksów z Vertigo, zanim w 2014 przejął opiekę nad seriami skupionymi wokół Mrocznego Rycerza. Awans Doyle'a wiąże się z kolejną wielką zmianą, gdyż do obsadzenia jest teraz zwolnione przez niego, niezwykle istotne i prestiżowe stanowisko.

Z kolei Bobbie Chase (jako wiceprezydent oraz edytor wykonawczy) czuwać będzie nad światem WildStorm, Milestone, Hanna-Barbera, Digital First, a także nowym imprintem skierowanym do młodszego odbiorcy - Young Readers, który wystartuje w przyszłym roku. W ramach swoich obowiązków Chase zajmie się również programem dla nowych talentów.

Cała wymieniona trójka odpowiadać będzie przed naczelnym edytorem, Bobem Harrasem.

*Spoilery z trzeciej części crossover "The Button", czyli komiksu BATMAN #22:

W ślad za tajemniczą żółtą przypinką Flash oraz Batman przenikają do speed force, a następnie zostają "wyrzuceni" na przystanku o nazwie Flashpoint. Okazuje się, że ta rzeczywistość nadal istnieje i wojna pomiędzy Amazonkami oraz Atlantydami wcale nie ustała. Część walczących postanawia zlikwidować ThomasaWayne'a/Batmana, w którego jaskini wylądowali Barry i Bruce. Flash stara się jak najszybciej poskładać uszkodzoną bieżnię, podczas gdy ojciec z synem wspólnie stawiają czoła napastnikom.Gdy urządzenie znów jest w pełni funkcjonalne, Thomas pomimo nalegań Bruce'a postanawia zostać w swoim świecie, który właśnie się rozpada pochłaniany przez białą nicość. W swoich ostatnich słowach przestrzega Bruce'a, aby ten przestał być Batmanem i odnalazł szczęście: "Nie rób tego dla mnie. Nie rób tego dla swojej matki. Bądź ojcem dla swojego syna. Pozwól Batmanowi umrzeć wraz ze mną".Barry i Bruce opuszczają na kosmicznej bieżni Flashpoint w ostatniej chwili, gdyż ta rzeczywistość zostaje całkowicie wymazana przez nieznaną siłę. Obaj bohaterowie spotykają w strumieniu czasu Reverse-Flasha (wersję z przeszłości), który nadal trzyma  w ręku przypinkę Komedianta i ignoruje ich ostrzeżenia. Thawne oddala się mówiąc, że widział właśnie niesamowite miejsca i wie już, kto jest właścicielem przypinki.

Ostatnia część historii w komiksie THE FLASH #22.

Więcej na temat wydarzeń z trzeciej części znajdziecie tu oraz tutaj.

*DC ujawniło okładkę do SUPERMAN #25, który ukaże się 21 czerwca, a tym samym zdradzili tożsamość złoczyńcy, który odpowiedzialny jest za wydarzenia rozgrywające się w Hamilton County. Jeśli już teraz chcecie wiedzieć, kto kontroluje mieszkańców i prawdopodobnie ukrywa się pod postacią mleczarza - Mr. Cobba, zaglądnijcie tutaj.

*Kilka premierowych grafik prosto z komiksu DARK DAYS: THE FORGE #1 - zobacz. Zeszyt ten będzie posiadał specjalną, metaliczną okładkę, którą na osobnym filmiku prezentuje Jim Lee - zobacz.
*Pochodzący z Niemiec artysta Viktor Bogdanovic, który pracuje dla DC od 2014 roku podpisał nowy kontrakt z wydawnictwem. Bogdanovic  zobowiązał się do tworzenia komiksów w ramach DC oraz imprintu Vertigo, dosłownie "create content solely". Nie padło sformułowanie "na wyłączność", ale wszystko wskazuje na to, że to właśnie tego typu umowa. Nie podano długości kontraktu. Rysownik ten do tej pory ilustrował w ramach Rebirth przygody Kenana Konga na łamach NEW SUPER-MAN, a od czerwca będzie jednym z artystów pracujących nad serią ACTION COMICS.

*Dla Gene Luena Yanga tworzenie serii ongoing (SUPERMAN, a aktualnie NEW SUPER-MAN) było zupełnie nowym i szokującym wyzwaniem, dzięki któremu mocno dojrzał jako scenarzysta. Yang podziwia kolegów po fachu, którzy są w stanie w ramach Rebirth pisać scenariusz do dwutygodnika. Sięgnięcie w ramach NEW SUPER-MAN po postać Ching Lunga, który zadebiutował w DC pod koniec lat 30-tych na łamach DETECTIVE COMICS #1, było w stu procentach pomysłem Yanga.

*Odrodzenie w Egmoncie będzie wydawane w miękkich oprawach, bez dodatków, w cenie okładkowej 39 zł z groszami.

W tym roku mają ruszyć 4 serie - na razie ogłoszono 3. Tomasz Kołodziejczak na panelu podczas Pyrkonu odnośnie Odrodzenia wspomniał AQUAMANA i coś z Latarnikami.

Do końca 2017 ukaże się 16 tomów komiksów z linii Odrodzenie.

Będą dodruki brakujących tomów SANDMANA.
Nowe serie z Vertigo w 2018.

Audio zapis całego spotkania z naczelnym Egmontu:*Wydanie zbiorcze WONDER WOMAN AND THE JUSTICE LEAGUE OF AMERICA VOL. 1 posiada wydrukowane w błędnej kolejności kilka stron. Chodzi konkretnie o zeszyt JUSTICE LEAGUE AMERICA #85, gdzie mamy do czynienia z pomieszaniem połowy plansz (mam i potwierdzam, że tak jest - Dawid). DC Comics zaoferowało, że przyjmie wszystkie kopie tego komiksu i wymieni na nowe, poprawione i z innym kolorem logo na okładce.

*Komiks LOVE IS LOVE dołączył do pozycji nominowanych w tym roku do nagród Eisnera. Wspólny twór DC oraz IDW jest kandydatem do wygrania w kategorii na najlepszą antologię.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - klik.

*Babs Tarr rysuje, jakże by inaczej, postać Batgirl w ramach kolejnej odsłony DC Art Academy:
*Scenarzystka Shea Fontana w kilku ogólnych słowach na temat DC SUPER HERO GIRLS, a także rozpoczęcia swojej pracy w ramach serii WONDER WOMAN - przeczytaj.

*3 maja w USA ukazały się:

Absolute Preacher Volume 2 HC,
Aquaman #22,
Bane Conquest #1 (z 12),
Batman #22,
Cyborg #12,
DC Comics Bombshells #26,
Deathstroke #18,
Doctor Fate Volume 3 Fateful Threads TP,
Everafter From The Pages Of Fables #9,
Everafter From The Pages Of Fables Volume 1 Pandora TP,
The Fall And Rise Of Captain Atom #5 (z 6),
The Flintstones #11,
The Flintstones And The Jetsons Volume 1 TP,
Green Arrow #22,
Green Lanterns #22,
Harley Quinn #19,
Injustice 2 #1,
Justice League #20,
Nightwing #20,
Savage Things #3 (z 8),
Superman #22,
Superwoman Volume 1 Who Killed Superwoman TP,
Wonder Woman Volume 2 Year One TP.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

6 komentarzy:

 1. Że jak? 16 tomów, ale tylko 4 serie? Czyli w tym roku ukażą się po 4 tomy każdej z nich? To prawie dogonimy USA!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co rozumiem wystartują z 4 seriami, a potem dojdą kolejne 4. 1 tom 1 serii co dwa miesiące.

   Usuń
 2. Nie, 4 serie we Wrześniu, potem dadzą tomy innych serii, tak czy inaczej w 2018 dogonimy USA prawdopodobnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z newsa wynika coś innego - "W tym roku mają ruszyć 4 serie".

   Usuń
  2. 3 z serii znamy z katalogu, czwartej nie. Abstrahując od przypuszczeń, Egmont potwierdził, że będzie Aquaman i coś z Latarniami - pewnie Green Lanterns i na tym nie koniec. Nie było mowy o tym jednak,czy w tym czy w 2018 roku. Odrodzenie rusza we wrześniu z Batmanem, Green Arrowem, Ligą i jeszcze jedną serią. Czyli 4 tomy w okresie 4 miesięcy: wrzesień-grudzień daje 16 komiksów z Rebirth w tym roku.

   Usuń
  3. Dobra, już łapię. Ale będę się upierał, że to nie wynika z newsa. Powinno być: "We wrześniu mają ruszyć 4 serie" albo "W tym roku mają ruszyć CO NAJMNIEJ 4 serie". W tej chwili wygląda na to, że w 2017 ukażą się 4 serie (po 4 tomy). Ni mniej, ni więcej.

   Usuń