czwartek, 18 maja 2017

Flashowe fakty 3 #22


Zapraszam do lektury smaczków (i jednej sieciowej teorii) z Infantino Street - przedostatniego odcinka 3 sezonu THE FLASH.

Flashowe fakty:

Lyla Michaels - żona Diggle'a z ARROW. Ich pierwsza rozmowa nawiązuje do zmian w rzeczywistości spowodowanych Flashpointem. Pierwotnie Lyla i John Diggle mieli córkę, teraz mają syna.

Pojawia się Harrison "Harry" Wells z Ziemi-2, a Felicity Smoak wymienia wiadomość z Cisco.

King Sharka i Grodda przedstawiać nie trzeba. Cupid to przeciwniczka Green Arrowa, która czuje do niego miętę.

Cheetah to postać z galerii złoczyńców Wonder Woman.

Captain Cold pochodzi z LEGENDS OF TOMORROW, przed swoją bohaterską śmiercią. Ciężko określić skąd Barry zabrał Snarta (by ukraść źródło mocy Dominatorów), ale prawdopodobnie stało się to jakoś pomiędzy 9 a 10 odcinkiem 1 serii. Słowa, które wypowiada w THE FLASH - "no strings on me" to ostatnie co powiedział nim zginął.

Infantino Street - rysownik Carmine Infantino to współtwórca Flasha/Barry'ego Allena i większości Rogues.

W Internecie pojawiła się ciekawa teoria, że Iris żyje, a HR użył urządzenia do zmiany wyglądu i zajął jej miejsce (tylko kiedy tego dokonał?). Szalone? Pewnie, ale wcześniejsze użycie tego ustrojstwa z Ziemi-19 przez Barry'go nie wydaje się przypadkowe.

Damian "Damex" Maksymowicz

7 komentarzy:

 1. dobry odcinek był, aż się zdziwiłem że naprawdę zginęła ale w sumie ta teoria o Wellsie wydaję się słuszna

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ta teoria może być dobra? Jeśli miałaby być dobra, to Iris musiałaby też użyć tego urządzenia, żeby zamienić się w H.R. Przypominam, że Iris na Ziemi 2 rozmawia z Joe o prywatnych sprawach, a H.R z Cisco i chwilę potem mamy kulminację, a kto się rozpruł, że Iris jest na Ziemi 2? Kto przerzucił H.R na Ziemię 2? Jeśli doszło do podmianki w tym krótkim odstępie czasu, to mam nadzieję, że wszyscy scenarzyści Flash stracą pracą bo te debilizmy są już przegięte.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie ta rozmowa iris z joe wskazuje na podmianę ona tam szyła wyraźnie kiedy ten zapytał o piosenkę ta nie wiedziała o co chodzi choć nie koniecznie HR to musiał być mogli pożyczyć marsjanina od supergirl ;)

   Usuń
  2. Już po finale, i co widzisz jednak ta teoria okazała się prawidłowa buuu huuu :D

   Usuń
  3. Spoko, podziwiam niespotykaną kreatywność scenarzystów. Kończę z tym serialem.

   Usuń
 3. HR musiałby podmienić się z Iris miejscami już na Infantino Street. W momencie, gdy Barry walił promień pogromców duchów w biegającego w kółko Savitara.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypominam, że na Infantino Street Savitar miał już Iris w rękach. To on z nią tam przybiegł, więc nie było czasu na podmianę.

   Usuń