niedziela, 21 maja 2017

DC TV Series News #2

Pierwsza odsłona naszej nowej rubryki spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem, co mnie bardzo ucieszyło. Czas więc na drugą i postaram się, aby każda kolejna ukazywała się w niedziele, na kilka godzin przed kolejnymi odsłonami "Serialowni". Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że od teraz ostatni dzień tygodnia będzie na DCManiaku bardzo mocno serialowy :)

Dzisiaj zaczniemy od udostępnionego przez stację CW trailera serialu BLACK LIGHTNING. Dajcie znać co sądzicie na jego temat.
Mark Pedowitz - szef stacji CW, zapowiedział iż serial ten nie jest brany pod uwagę w kontekście przyszłorocznego crossoveru seriali z bohaterami DC. Jak to ujął, najnowsza pozycja w ramówce na chwilę obecną nie należy do tak zwanego "Arrowverse". Przypomnijmy, że początkowo tak samo mówiono o SUPERGIRL. Zaznaczył jednak, że da to twórcom zupełnie nowe możliwości i wszystko zapowiada się jako całkiem niezła zabawa formą. Więcej TUTAJ.

Informacje te nabierają nieco większego sensu w momencie, gdy zajrzymy do ujawnionej niedawno, jesiennej ramówki stacji CW. Start BLACK LIGHTNING nie został w niej zaplanowany, co oznacza, że zadebiutuje na antenie dopiero w przyszłorocznym midseason (luty/marzec 2018).

Skoro już o owej ramówce wspomniałem. ARROW zmienia dzień emisji i przenosi się ze środowego na czwartkowy wieczór. Jego dotychczasowe miejsce zajmie drugi sezon innego serialu opartego na komiksach, a więc "Riverdale". Pozostałe pozycje z bohaterami DC emitowane będą dokładnie tak samo jak w obecnym sezonie.

Krótka zapowiedź finału drugiego sezonu SUPERGIRL.
Melissa Benoist w wywiadzie dla serwisu Comicbook zapowiedziała, że odcinek ten przyniesie mnóstwo zmian i zawirowań wokół postaci głównej bohaterki. Niektóre mają być bardzo daleko idące i aktorka już teraz przeprosiła fanów, jeśli się im one nie spodobają. Dodała także, że przeczytała już scenariusze do kilku odcinków trzeciego sezonu i wszystko wskazuje na to, że przedstawiany na łamach tej produkcji świat rozrośnie się o kolejne, czasem zupełnie nieoczekiwane rejony.

Serialowa Kara dodała także, że chciałaby, aby w trzecim sezonie było zdecydowanie więcej Calisty Flockhart jako Cat Grant.

Źródło: Comicbook

Kolejne promo, tym razem finału sezonu THE FLASH. Zawiera spoilery z końcówki ostatniego odcinka.
Andrew Kreisberg zdradził, że w finale doczekamy się ostatecznej potyczki pomiędzy Flashem i Savitarem. Dodał jednak przy tym, że raczej na pewno nie będzie to pokazane w sposób, jakiego wszyscy by oczekiwali. Co to oznacza? Tego dowiemy się w najbliższych dniach.

Skoro jesteśmy przy zapowiedziach finałów sezonu, nie można zapomnieć o ARROW.

CW udostępniło krótką notatkę z opisami swoich seriali. O ile większość z nich w zasadzie zupełnie nie wniosła nic nowego, o tyle opis LEGENDS OF TOMORROW zaintrygował mocno. Ponieważ nie chcę się wyłożyć na tłumaczeniu, poniżej umieszczam najważniejszy fragment:

"After the defeat of Eobard Thawne and his equally nefarious Legion of Doom, the Legends face a new threat created by their actions at the end of last season. In revisiting a moment in time that they had already participated in, they have essentially fractured the timeline and created anachronisms - a scattering of people, animals, and objects all across time! Our team must find a way to return all the anachronisms to their original timelines before the time stream falls apart. But before our Legends can jump back into action, Rip Hunter (Arthur Darvill) and his newly established Time Bureau call their methods into question. With the Time Bureau effectively the new sheriffs in town, the Legends disband - until Mick Rory (Dominic Purcell) discovers one of them in the middle of his well-deserved vacation in Aruba.  Seeing this as an opportunity to continue their time travelling heroics, Sara (Caity Lotz) wastes no time in getting the Legends back together. We reunite with billionaire inventor Ray Palmer (Brandon Routh), the unconventional historian-turned-superhero Nick Heywood (Nick Zano), and Professor Martin Stein (Victor Garber) and Jefferson ‘Jax’ Jackson (Franz Drameh), who together form the meta-human Firestorm. Once reunited, the Legends will challenge the Time Bureau’s authority over the timeline and insist that however messy their methods may be, some problems are beyond the Bureau’s capabilities. Some problems can only be fixed by Legends."

Warty odnotowania jest fakt, że w opisie nie pojawia się nazwisko Amayi Jiwe, granej przez Maisie Richardson-Sellers.

Źródło: Newsarama

Jedna z fanowskich teorii mówiła, że Michael Chiklis, wcielający się w serialu GOTHAM w rolę kapitana Barnesa, koniec końców stanie się zapowiadanym jeszcze w zeszłym roku Salomonem Grundy. Ostatni odcinek produkcji oraz zdjęcia z kolejnego obaliły to jednak. Barnes stanie się znanym z komiksów o Batmanie Executionerem.

Oczywiście warto dorzucić także promo odcinka :)

Także i GOTHAM w przyszłym sezonie zmieni datę emisji. Zamiast poniedziałkowych wieczorów, serial ten zaliczać będzie premiery w czwartki. Jego miejsce u boku LUCIFERA zajmie inny, komiksowy serial. Będzie to "The Gifted" z mutantami Marvela.

Źródła: CBR oraz Newsarama

Jeszcze więcej trailerów! Oto całkiem jeszcze świeża zapowiedź drugiego sezonu serialu PREACHER

O serialowym wcieleniu Tytanów nadal wiemy stosunkowo niewiele. Niemniej kilka dni temu pojawiła się wiadomość potwierdzająca udział Beast Boy'a. Jej autorem jest sam Geoff Johns, więc można spokojnie uznać ją za coś pewnego :)


I na koniec mała informacja na temat serialu KRYPTON. Stacja SyFy ogłosiła, że produkcja ta pojawi się na ekranach amerykańskich telewizorów w 2018 roku. Konkretniejsza data nie została podana, ale przynajmniej wiemy już, że nie należy spodziewać się tej produkcji jesienią.

Źródło: CBR

1 komentarz:

  1. BL ma całkiem efektowny trailer ale CW już nas przyzwyczaiła że trailery robią zawodowo ogólnie wygląda fajnie przeniesienie miejsca kręcenia do atlanty też dobrze się odbija miasto ładnie wygląda teraz pytanie czy będą dobrzy antagoniści dobrani :)

    OdpowiedzUsuń