sobota, 20 maja 2017

CBN: Comic Book News #146


W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was między innymi: spoilery z ostatniej części "The Button", kilka informacji odnośnie wspólnej przygody Batmana i Swamp Thinga, obchody 100-lecia urodzin Króla przez DC. Poniżej znajdziecie też jak zwykle sporo komiksowych ciekawostek, zmian wśród twórców, wariantów okładkowych oraz kilka spoilerów z najnowszych zeszytów wybranych serii.

*W sierpniu w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin legendarnego twórcy - Jacka Kirby'ego, DC planuje wydać sześć specjalnych one-shotów. Każdy z tych komiksów skupi się na konkretnej postaci/postaciach wykreowanych przez Kirby'ego. Konkretne tytuły oraz nazwiska twórców nie zostały jeszcze podane, ale należy się ich spodziewać w ramach sierpniowych zapowiedzi od DC Comics.Wiadomo jedynie, że w głównych rolach wystąpią Darkseid, Orion, Mister Miracle, The Newsboy Legion, OMAC, Manhunter oraz Black Racer. Okładki znajdziecie tutaj.

*Seria EVERAFTER: FROM THE PAGES OF FABLES zakończy się w sierpniu wraz z 12 numerem.

*Tom King i Mitch Gerads w BATMAN #23 przedstawiają list miłosny do Alana Moore'a, Dave'a Gibbonsa i Berniego Wrightsona. W zeszycie dostaniemy team-upa Batmana ze Swamp Thingiem. Bohaterowie poprowadzą śledztwo dot. śmierci ojca Swampy'ego.Akcja dzieje się w Gotham City. Zobaczymy inne spojrzenia na śmierć rodzica – zemstę (Bats) i pogodzenie się (Swampy).

Bruce i Swamp Thing popijają wspólnie herbatkę.

King poświęci jeden z numerów BATMANA postaci Kite Mana i jego genezie.

Historia pierwotnie była zaplanowana na styczeń. Gdy ukaże się teraz nawiąże do "The Button".

Ostatnie, jak i nadchodzące wydarzenia w życiu Batmana spowodują, że podejmie decyzje, które zszokują świat.

Więcej - klik, klik.

Z kolei szczegółowy opis tego, co miało miejsce w #23 znajdziecie tutaj.

*Poniżej spoilery z THE FLASH #22, czyli finału crossovera "The Button":

Reverse-Flash nie słucha ostrzeżeń Barry'ego i zamierza podążając za śladem przypinki zdobyć moc, która pozwoli mu zemścić się na największym wrogu. Chce m.in. cofnąć się w czasie i po śmierci matki Allena samemu "zaopiekować się " jej synem.

Flash i Batman chcą dogonić Thawne'a, ale uniemożliwia im to kosmiczna bieżnia, która zaczyna powoli się rozpadać. Tymczasem Revere-Flash opuszcza Speed Force i dociera do miejsca przypominającego opuszczoną asteroidę. Wyczuwa tam obecność potężnej siły, która według jego wiedzy jest odpowiedzialna za manipulacje w strumieniu czasu. Uważa siebie za innego, bardziej godnego niż pozostali, przed którymi niebieska postać pozostaje cały czas w ukryciu. Gdy jednak postać ta ukazuje swoje prawdziwe oblicze, Eobard jest przerażony i najwyraźniej przeliczył swoje możliwości. Część ciała Thawne'a zostaje zniszczona, a przypinka wypada mu z dłoni.


Bruce oraz Barry słyszą wokół siebie nieznany głos, który co jakiś czas wymawia imię tego drugiego. Nie widząc innego wyjścia na ratunek, Flash za namową tajemniczego głosu wymawia imię Jay, a wtedy pojawia się Jay Garrick i ratuje obu bohaterów. Przenosi on całą trójkę do jaskini Batmana, skąd rozpoczęła się ich podróż. Flash z Ziemi-2 prosi Allena, aby ten przypomniał sobie, kim jest jego tajemniczy rozmówca przedstawiający się jako przyjaciel, któremu wszystko zabrano.Podobnie jak Wally West w DCU: REBIRTH #1, Jay Garrick szuka osoby będącej dla niego "uziemieniem" i szansą na wyrwanie się z pułapki. Niestety gdy Barry dotyka ręki Jaya, ten zostaje ponownie wessany i uwięziony przez niebieski strumień mocy.

W innym miejscu upuszczona przez Reverse-Flasha przypinka zostaje podniesiona przez niebieską dłoń należącą do Dr. Manhattana, o czym świadczy m.in. fragment rozmowy Jona z Laurie skopiowany ze STRAŻNIKÓW.Epilog: Żółta przypinka dryfuje w czarnej przestrzeni, jakby cofała się w czasie, gdyż na jej powierzchni powoli zanika krew należąca do Komedianta. Na końcu zamiast przypinki pojawia się słynna tarcza z logiem Supermana i zapowiedź listopadowej mini serii DOOMSDAY CLOCK.

Więcej szczegółów oraz rozważań na temat znaczenia tego zeszytu znajdziecie w tych miejscach - 1, 2, 3.

*Dwa ostatnie zeszyty mini serii JUSTICE LEAGUE/POWER RANGERS autorstwa Toma Taylora oraz Stephena Byrne zostały na tę chwilę wycofane z preordera. Prawdopodobnie piąty i szósty numer zamiast w planowanym terminie maj/czerwiec ukażą się w sierpniu/wrześniu. Nie podano, jakie są przyczyny opóźnienia, ale łatwo się domyślić, że ma to związek z zaangażowaniem Taylora w tworzenie serii INJUSTICE 2.

*Robson Rocha będzie od sierpnia, czyli od numeru 12 regularnym rysownikiem serii SUPERGIRL.

*Dan Jurgens, scenarzysta serii ACTION COMICS oficjalnie potwierdził, że jedną z rzeczy, którą wymazało nowe kontinuum stworzone w historii "Superman: Reborn", jest głośny romans z New 52 pomiędzy Wonder Woman oraz Człowiekiem ze Stali.

*Całe mnóstwo wariantów okładkowych do czerwcowych zeszytów od DC, w tym prace Yanicka Paquette, Franka Cho, Shane'a Davisa, Gary Frank, czy Tima Sale'a - do obejrzenia tutaj.
*DC ogłasza konkurs na nowego edytora grupowego komiksów z rodziny Batmana - szczegóły. Miejsce to zwolnione zostało przez Marka Doyle'a, który awansował na opiekuna Vertigo oraz Young Animal.

*Warianty do sześciu one-shotów z cyklu DC/LOONEY TUNES znajdziecie osobno również tutaj.

*Sean Murphy udostępnił na Twitterze grafikę potwierdzającą jego pracę nad komiksem z Batmanem w roli głównej, którego będzie zarówno rysownikiem, jak i scenarzystą.

*Tom Taylor opowiada krótko o wydarzeniach z najnowszego rozdziału serii INJUSTICE 2, w tym o siostrze Damiana Wayne'a - Athanasii Al Ghul:*Wally West i Dick Grayson znowu razem, czyli sentymentalny powrót w przeszłość w ramach komiksu NIGHTWING #21 - przeczytaj.

*Dwie zmiany wśród rysowników najbliższych zeszytów:

- Jose Luis oraz Ray McCarthy zilustrują SUPERWOMAN #11 zamiast Stephena Segovia.
- Ron Wagner wspólnie z Janem Duursema narysują SCOOBY APOCALYPSE #14 w zastępstwie Dale'a Eagleshama.

*Spoilery z GREEN LANTERNS #23!

Najnowszy numer serii pokazuje, że o ile kontrolujący ciało Ramiego Volthom był rzeczywiście pierwszym Latarnikiem, o tyle wcale nie był on pierwszym ZIELONYM Latarnikiem. Po uwięzieniu Volthoma przez Strażników jego "Travel Lantern", czyli bateria mocy pozwalająca zapanować nad całym spektrum emocji została zniszczona i posłużyła do stworzenia siedmiu zielonych pierścieni mocy. Jeden z nich trafił w ręce Alithy z planety Galactica, która tym samym stała się pierwszym Green Lanternem.Pochodzi ona ze świata zwanego "Third World", który według scenarzysty Sama Humphriesa jest prekursorem "Fourth World" Jacka Kirby'ego.

Pierwsi posiadacze pozostałych sześciu pierścieni, a także miejsca aktualnego pobytu tych błyskotek to kwestie, które zostaną poruszone w kolejnych numerach.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - zobacz.

*Zapowiedź one-shotów upamiętniających Kirby'ego, a także krótkie podsumowanie komiksowego tygodnia w świecie DC znajdziecie w tej odsłonie DC All-Access:
*Marguerite Bennett oficjalnie zapowiada start nowej serii ze świata Bombshells, która wystartuje we wakacje i ukazywać się będzie w ramach linii Digital First. Szczegóły wkrótce.

*Przykładowe plansze z komiksów LEGION OF SUPER-HEROES/BUGS BUNNY SPECIAL #1 oraz MARTIAN MANHUNTER/MARVIN THE MARTIAN SPECIAL #1 - zobacz.

*17 maja w USA ukazały się:

Aquaman #23,
Astro City #44,
Batman #23,
Batwoman #3,
Cave Carson Has A Cybernetic Eye #8,
DC Comics Bombshells #27,
The Flash #22,
The Flash Volume 2 Speed Of Darkness TP,
Free Country A Tale Of The Children's Crusade TP,
Green Arrow #23,
Green Arrow Volume 8 The Hunt For The Red Dragon TP,
Green Lanterns #23,
Harley Quinn #20,
Injustice 2 #2,
Justice League #21,
Justice League Power Rangers #4 (z 6),
Lucifer #18,
Neon Joe Werewolf Hunter,
Nightwing #21,
Odyssey Of The Amazons #5 (z 6),
Suicide Squad Volume 6 The Phoenix Gambit TP,
Super Sons #4,
Supergirl Volume 1 Reign Of The Cyborg Supermen TP,
Superman #23,
Superman Wonder Woman Volume 5 Savage End TP,
Teen Titans #8,
Trinity #9,
Wild Storm #4,
Wonder Woman By George Perez Omnibus Volume 2 HC.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz