sobota, 27 maja 2017

CBN: Comic Book News #147


Tradycyjna sobotnia porcja komiksowych newsów zza oceanu wylądowała właśnie na blogu. W rozwinięciu m.in. najświeższe nowinki odnośnie kilku serii, w tym zbliżającego się wielkimi krokami DN: METAL, a także nowe okładki, zmiany wśród twórców oraz spoiler z najnowszego numeru HAL JORDAN & GLC. Zapraszamy.

*DARK NIGHTS: METAL będzie związane z odkryciem Mrocznego Multiwersum, które nie jest tym, o czym myślimy. Wiąże się to z ciemną materią i ciemną energią. Oferuje to ocean możliwości i poszerzy znaną nam kosmologię DC.

Mimo tylu słów "dark" związanych z eventem nie będzie to mroczna historia. METAL to celebracja szalonych aspektów DCU - dinozaurów, laserów, robotów, bojowych zbroi i zaskakujących team-upów.

Gdyby Frazetta i Kirby poczęli dziecko do wtóru heavy metalowego soundtracku, to byłoby to bliskie temu, czym jest DN: METAL.

Dwa one-shoty stanowiące prolog do historii dadzą ogólne pojęcie, czego się w niej spodziewać. Będą w nich trzy narracje związane w z wielkimi tajemnicami METAL. Pierwsza narracja skupia się na Hawkmanie, druga na Batmanie, trzeciej Snyder nie chce zdradzić.


Batman pierwszy raz trafi na zagadkę, której nie chce rozwiązać, bo boi się tego, co może znaleźć.

Justice League odkryje Mroczne Multiwersum, a jeden z członków Ligi otworzy wyłom, przez który MM przyjdzie do ich świata w niebezpieczny i straszny sposób.

Nth metal jest związany z całą intrygą na naprawdę szeroką skalę. To metal, który może pochodzić z tajemniczego Mrocznego Multiwersum.

To nie jest historia skoncentrowana na Batmanie, choć bezsprzecznie odgrywa on w niej istotną rolę. Cała Liga jest tu na pierwszym planie.

W prologu do eventu zobaczymy teraźniejszego Jokera po raz pierwszy od wydarzeń w runie Snydera i Capullo w BATMANIE. Jednakże tajemnica "trzech Jokerów " nie zostanie tu rozwiązana - ta historia należy do Johnsa. Tak samo brat Wonder Woman i Dr. Manhattan.

Scott Snyder koordynuje wydarzenia w evencie z architektem DC Rebirth Geoffem Johnsem i innymi scenarzystami. Są tu elementy z BATMANA z New 52, obecnego runu Toma Kinga, DETECTIVE COMICS Jamesa Tyniona, bat-epopei Grata Morrisona, z crossovera "The Button", z SUPERMANA i z mitologii Latarników.

Scenarzysta ujawnił, że DC ma plany na historie na ponad dwa lata.

Więcej: 1, 2.

*Tim Seeley, Jesus Merino i Chris Sotomayor przejmują od sierpnia serię THE HELLBLAZER.Seeley będzie współautorem okładek.

*Space Ghost i the Herculoids powracają w nowej serii FUTURE QUEST SHOWCASE. Pisze Jeff Parker, rysuje Ariel Olivetti.

*W sierpniu ruszy sześcioczęściowa mini seria SUICIDE SQUAD: BLACK FILES. W każdym zeszycie dwie historie. W #1 Mike W. Barr i Philippe Briones opowiedzą o starciu Kobry z Kataną, zaś Jai Nitz i Scot Eaton przedstawią oddział do zadań nie z tego świata: El Diablo, Enchantress i Gentleman Ghost kontra Sebastian Faust.

*Zmianie uległa zawartość oraz twórcy odpowiedzialni za zeszyty 23 i 24 serii JUSTICE LEAGUE. Początkowo miały one zostać stworzone przez duet Bryan Hitch oraz Fernando Pasarin. W najnowszych zapowiedziach widnieją w roli scenarzystów gościnnie Tom DeFalco (#23) oraz Dan Abnett (#24), a w roli rysowników odpowiednio Tom Derenick oraz Ian Churchill. Będą to dwa one-shoty, a nie jak planowano druga i trzecia część historii "Afterlives".Bryan Hitch poinformował, że osobiście zilustruje jubileuszowy zeszyt 25 serii. kolejny arc, czyli numery 26-31 do jego scenariusza narysuje Fernando Pasarin, zaś #32 to znów solowy występ Hitcha.

Historia "Blockbuster", jak pisaliśmy ostatnio została przesunięta z NIGHTWING #21 i rozpocznie się wraz z #22. rysunki do zeszytów 22-25 wykonają na przemian Miguel Mendonca oraz Minkyu Jung.

Zaktualizowane opisy wspomnianych numerów serii JUSTICE LEAGUE oraz NIGHTWING znajdziecie tutaj.

*Zaktualizowana lista czerwcowych okładek alternatywnych, w tym w pełnej okazałości dwa warianty do DARK DAYS: THE FORGE - zobacz.


*DC COMICS zezwoliło, aby one-shot DARK DAYS: THE FORGE można było sprzedawać w sklepach komiksowych już równo o północy z 13 na 14 czerwca. 

*Steve Orlando - scenarzysta serii SUPERGIRL podkreśla, że jest to komiks przede wszystkim poruszający kwestię siły, wytrzymałości (nie tyle fizycznej, co psychicznej) oraz dostosowania się do nowych realiów głównej bohaterki.W pierwszym arcu, który dobiegł końca, Kara aklimatyzuje się na Ziemi i wybiera trudną drogę przebaczenia. Wybacza swojemu ojcu, wybacza wszystkie krzywdy uczynione jej oraz jej poprzedniej ojczyźnie. To tragiczna historia ukazująca relacje ojca z córką. Zor-El popełnił wiele błędów i sięgnął po drastyczne środki, aby ocalić Karę i zapewnić jej nowe, lepsze życie, ale z opiekuńczości szybko popadł w obsesję.


*Spoilery z HAL HORDAN AND GLC #21!

Złoczyńca o imieniu Sarko, który przybył z przyszłości i był odpowiedzialny za spowodowanie kłopotów w historii "Prism of Time" został pokonany przez Hala Jordana oraz dzięki radom Ripa Huntera. W ostatniej odsłonie Hal zniszczył konstrukt będący zmodyfikowaną wersją rękawicy Krony, co w konsekwencji przyczyniło się do śmierci Sarko. Umiera on na rękach Kyle'a Raynera, czyli... swojego ojca!Sarko swoim kolorem skóry, a także próbą przywrócenia dawnego, brutalnego wizerunku Sinestro Corps już kilka odsłon temu kazał przypuszczać, że postać ta jest w jakimś stopniu powiązana z samym Sinestro. W #21 Kyle sięga po pierścień Ripa Huntera szukając sposobu pokonania Sarko. Pierścień poinformował go, że jednym ze sposobów na unicestwienie złoczyńcy jest zabicie jego rodziców, którymi okazują się Kyle oraz Soranik. Rayner, który przed wyruszeniem do sektora 563 otrzymuje gorący pocałunek od Soranik Natu, zachowuje na razie tylko dla siebie rewelacje dotyczące Sarko i w samotności opłakuje śmierć syna.

*Seria JUSTICE LEAGUE AMERICA odpowiada m.in. na pytanie: "czy ludzie są z natury dobrzy?". Batman nie czuje się liderem grupy. Chce pokazać się z innej strony i przekonać członków drużyny, że mogą wiele się nauczyć współpracując razem. Zbliża się dużymi krokami wielki konflikt, a Mroczny Rycerz zachowuje się dziwnie, trzyma się z dala i jest bardziej tajemniczy, niż zazwyczaj. Lobo został dołączony do drużyny w zupełnie innym celu, niż pozostali.W historii "King of the Kingbutcher" (#10-11) życzenia ludzie zostaną spełnione, a następnie wszystko to zostanie im odebrane. Obecność Kingbutchera wywoła konflikt w drużynie pomiędzy Rayem i Batmanem. Atom już nie chce wzorować się na Nietoperzu i uważa, iż ludziom należy się zawsze druga szansa.

Więcej na ten temat oraz kilka słów Steve'a Orlando odnośnie pierwszych dwóch zeszytów BATMAN/THE SHADOW znajdziecie tutaj.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę, a także z zapowiedzianego na koniec czerwca komiksu AQUAMAN #25  - zobacz.

*W zeszłym tygodniu zmarł rysownik Rich Buckler. Artysta ten szczyt swojej popularności miał w latach 70-80 ubiegłego wieku. W ramach DC Comics pracował przy takich seriach, jak: SUPERMAN, SUPERMAN'S GIRLFRIEND LOIS LANE, WORLD'S FINEST COMICS, ALL-STAR SQUADRON czy JUSTICE LEAGUE OF AMERICA.
*24 maja w USA ukazały się:

Action Comics #980,
Batgirl #11,
Batman '66 Meets Wonder Woman 77 #5 (z 6),
Batman Beyond #8,
Batman New Gotham Volume 1 TP,
Batman The Shadow #2 (z 6),
Batman Wildcat TP,
Blue Beetle #9,
Books Of Magic Volume 1 TP,
DC Universe By Mike Mignola HC,
Deathstroke #19,
Detective Comics #957,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #21,
The Hellblazer #10,
Hellblazer Volume 16 The Wild Card TP,
Injustice Ground Zero #12,
JLA Year One Deluxe Edition HC,
Justice League Of America #7,
Kamandi Challenge #5 (z 12),
Mother Panic #7,
Suicide Squad #18,
Superman Adventures Volume 3 TP,
Superman The Final Days Of Superman TP,
Superman The Golden Age Omnibus Volume 4 HC,
Wonder Woman #23.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

2 komentarze:

  1. Hip Hip Hura za to, że Hitch nie będzie pisał 2 zeszytów Jl!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szkoda że nie dali mu dłuższego urlopu...

      Usuń