piątek, 12 maja 2017

DC TV Series News #1

Raptem parę dni temu Radek pożegnał się z Wami w ostatniej odsłonie rubryki "Arrowverse News", dziś zaś czas na nowy format. Jeśli ktoś nie zlituje się nade mną i nie dołączy do ekipy DCManiaka (do czego serdecznie zachęcam, mail: dcmaniak1@gmail.com), będę w miarę możliwości co tydzień dostarczać Wam newsów na temat WSZYSTKICH seriali z bohaterami DC. Uznałem bowiem, że dzielenie wszystkich produkcji na Arrowverse i pozostałe nieco mija się z celem. Zwłaszcza, że oferta telewizyjna DC stale się rozszerza. 

Tyle tytułem wstępu. Logo rubryki w produkcji. Zapraszam do rozwinięcia posta.
Zaczynamy od dobrych wieści. Taką grafiką podzielili się z fanami twórcy serialu GOTHAM, który wreszcie otrzymał zielone światło na produkcję czwartego sezonu. Część widzów drżała o dalsze losy tego serialu, ponieważ w trzecim sezonie bardzo mocno spadły wyniki oglądalności, a blisko trzymiesięczna przerwa między styczniem i kwietniem wcale w poprawie tych rezultatów nie pomogła. Na Instagramie pojawiła się nawet akcja fanów, którzy manifestowali swoje przywiązanie do produkcji, a swoje posty oznaczali odpowiednim hasztagiem.

Stacja FOX nie ujawniła tego w komunikacie, lecz można przypuszczać, że GOTHAM otrzymało zamówienie na pełen, liczący 22 odcinki sezon.

Źródło: Coming Soon
----------------------------------------------------------------
Mało Wam seriali z bohaterami DC Comics? Wkrótce otrzymacie kolejne. Stacja CW poinformowała, że zdecydowała się zamówić pełen sezon dla produkcji BLACK LIGHTNING z Jeffersonem Pierce w roli tytułowej.

Według już wcześniej udostępnionych informacji, tytuł ten skupi się powracającym z superbohaterskiej emerytury herosie, który będzie starał się pomóc swoim córkom, które wpadły w nie lada kłopoty. Za sterami Greg Berlanti, współodpowiedzialny także za wszystkie seriale z Arrowverse.

Źródło: Newsarama
----------------------------------------------------------------
W tym samym newsie poinformowano także o przedłużeniu IZOMBIE o kolejny sezon. Obecnie emitowana przez CW trzecia seria notuje wyniki poniżej oczekiwań (średnia oglądalność spadła poniżej miliona widzów), lecz najwyraźniej pozytywne recenzje oraz niewielki budżet potrzebny do realizacji serialu sprawił, że będziemy mogli bawić się w towarzystwie Liv, Majora i reszty ekipy także w przyszłym roku.

Niestety, wieść ta niejako spoileruje zakończenie jednego z wątków obecnego sezonu.

Źródło: Newsarama
----------------------------------------------------------------
To jeszcze nie koniec zamówień. Kolejnym serialem, który w przyszłym sezonie będziemy mieli okazję śledzić jest KRYPTON. Niedawno nakręcony pilot spodobał się włodarzom stacji SyFy i produkcja otrzymała zielone światło na stworzenie całego sezonu. Ten, biorąc pod uwagę preferencje stacji, liczyć będzie sobie 13 odcinków, chociaż są to tylko moje przypuszczenia. KRYPTON ma być jedną z produkcji, którymi stacja ma zamiar uświetnić obchody jubileuszu dwudziestopięciolecia. Można więc przypuszczać także, że sypnie nieco szczodrzej pieniędzmi i dzięki temu otrzymamy serial realizatorsko nieco bliższy "The Expanse" niż na przykład "Z Nation".

Pomysłodawcą serialu jest David Goyer, który napisał także scenariusz do pilota. Z kolei na Twitterowym koncie stacji SyFy udostępniono pierwsze zdjęcie z serialu.
Źródło: Newsarama
----------------------------------------------------------------
Coś się zaczyna, coś także się kończy. Stacja NBC po kilkunastu dniach milczenia oficjalnie poinformowała o kasacji serialu POWERLESS. Produkcja ta notowała bardzo słabe wyniki i najpierw podjęto decyzję o zdjęciu jej z anteny, teraz zaś wiemy już, że została ona zakończona. Stacja nie planuje emisji dwóch finałowych odcinków, które zostały nakręcony. Prawdopodobnie pojawią się one w wydaniu DVD, o ile oczywiście zostanie podjęta decyzja o powstaniu takowego.

Źródło: CBR

Na dziś to tyle. Dajcie znać, czy taka forma tej rubryki Wam pasuje. Postaram się wziąć pod uwagę wszystkie wskazówki :)

K.

1 komentarz:

  1. Super. Wszystko w jednym miejscu! Muszę jeszcze tylko ogarnąć, gdzie np. Krypton będzie można zobaczyć w TV.

    OdpowiedzUsuń