sobota, 13 maja 2017

CBN: Comic Book News #145


Zapraszamy na cotygodniowy przegląd komiksowych newsów zza oceanu i nie tylko. W tym tygodniu kilka słów na temat premiery kolejnego komiksu z imprintu Young Animal, a oprócz tego także: nowa seria od Toma Kinga; Higgins ponownie będzie pisał przygody Dicka Graysona; Alfred głównym bohaterem przedostatniego arcu w ramach ALL-STAR BATMAN; nowe grafiki prosto z DARK DAYS: THE FORGE oraz DARK NIGHTS: METAL. To wszystko i sporo innych komiksowych ciekawostek znajdziecie poniżej.

*W sierpniu ukażę się pierwszy tom nowej maksi serii, której autorami będą Tom King (BATMAN, OMEGA MEN) oraz Mitch Gerads (SHERIFF OF BABYLON). MISTER MIRACLE składać się będzie z 12 zeszytów i skupi się na przygodach tytułowego syna Highathera z New Genesis, mistrza ucieczek, który dawno temu w ramach wymiany kończącej wielką wojnę trafił na Apokalips.Dla Kinga oraz Geradsa to kolejny wspólny projekt, gdyż obojgu bardzo dobrze i przyjemnie się współpracuje. King zamierza czerpać garściami z bogatej, niezwykłej kosmicznej opery stworzonej przez Jacka Kirby'ego i wykorzystać wykreowany przez tego ostatniego świat do opowiedzenia własnej, osobistej historii poświęconej Scottowi Free. Okładki do poszczególnych zeszytów wykona Nick Derington.

Przykładowa plansza z #1 - zobacz.

*Nightwing jest ulubionym bohaterem Kyle'a Higginsa. Scenarzysta miał już okazję pisać jego solową serię w ramach New 52. Teraz wraca do postaci Dicka Graysona w elseworldowej mini serii NIGHTWING: THE NEW ORDER.THE NEW ORDER wystartuje pod koniec sierpnia i będzie liczyć 6 numerów. Rysuje Trevor McCarthy. Ciekawostka: McCarthy zadebiutował w DC w 2001 roku w 60 zeszycie ówczesnego ongoingu NIGHTWING.

Akcja osadzona jest poza kontinuum, 10 lat w przyszłości. Grayson stoi na czele Crusaders, rządowej armii polującej na metaludzi - zarówno superzłoczyńców i superbohaterów. #1 rozpoczyna się od śmierci Supermana, "12 lat temu".

To przyszłość bez "broni", gdzie supermoce zostały wyeliminowane i zakazane. Gdy na celownik Crusaders trafia rodzina Graysona, Dick musi przeciwstawić się systemowi, który sam pomógł zbudować. Pomocy będzie szukał u ostatnich, ocalałych superludzi z DCU.


*DETECTIVE COMICS #956, który ukazał się w minioną środę zawiera lekko zmodyfikowane zakończenie w stosunku do pierwotnej wersji. W egzemplarzach wysłanych kilka dni wcześniej przez DC do swoich partnerów medialnych, podczas finałowej rozmowy Batmana z Batwoman ujawniono pewną szokującą informację. DC poprosiło o nie spojlerowanie zakończenia i jednocześnie zmieniło tekst w kilku dymkach, dzięki czemu odłożono sensacyjną wiadomość do kolejnego zeszytu, który ukaże się 24 maja. Pewne wskazówki pojawią się jednak już w THE FLASH #22. Jeśli chcecie mimo wszystko dowiedzieć się konkretnie o co/o kogo chodzi (uwaga SPOILER!), to możecie zajrzeć tutaj.

*Podczas wywiadu poświęconego eventowi o nazwie Metal, Scott Snyder ujawnił kilka nowych grafik autorstwa Grega Capullo. Widzimy m.in. członków JL uzbrojonych i gotowych do walki:
DARK NIGHTS: METAL to opowieść o inwazji mrocznego multiwersum. Batman będzie próbował rozwikłać zagadkę śmierci Hawkmana, zaangażowana zostanie cała Liga Sprawiedliwości, której członkowie szybko odkryją, iż kosmos jest znacznie większy, bardziej przerażający, niż im się do tej pory wydawało. Zawiera on jednocześnie mnóstwo niesamowitych rzeczy oraz miejsc.*Kolejne szkice z DARK DAYS: THE FORGE #1 - zobacz.

*5-oczęściowe "First Ally" jest przedostatnią historią Scotta Snydera w ALL-STAR BATMAN, przed planowanym finałem z Seanem Murphym.

Rafael Albuqerque nie tylko rysuje "First Ally", jest też scenarzystą back-upowej historii. Współscenarzystą będzie Rafael Scavone, rysuje Sebastián Fiumára. Historia przedstawi nowego złoczyńcę - Killer Queen.

Początek "First Ally" przenosi bohaterów do Miami.Snyder uważa, że "First Ally" ma w sobie klimat BATMAN TAS i jest napisane w stylu Paula Diniego.

To bat-historia, ale opowiedziana z innej perspektywy niż z Mrocznego Rycerza.

Akcja skupia się na Alfredzie i jego przeszłości – punkowych latach 70-tych w Londynie i pracy w MI-6. Obecnie Alfred ma 58-59 lat.

W #10 zobaczyć można pościgi, strzelaniny, piratów i Husha.
Historia, którą Snyder stworzy z Murphym ma w sobie klimat z MAD MAXA. Mimo osadzenia akcji w przyszłości wiąże wątki z teraźniejszości i jest osadzona w kontinuum.

Możliwe, że Snyder zrobi sobie na jakiś czas przerwę od pisania Batmana.

Więcej: 1, 2, 3

*Kolejna zmiana odnośnie originu Granta Wilsona, fałszywi żołnierze H.I.V.E., próba przywrócenia życia synowi przez Slade'a oraz "nowy" Wally West kontra "stary" Wally West - to wszystko znajdziecie w najnowszym zeszycie serii Titans, z którego spojlery znajdują się tutaj.

*Forager jednak ocalał w wyniku eksplozji (patrz COSMIC ODYSSEY), która przyczyniła się do ocalenia nie tylko Ziemi, ale i w konsekwencji całego wszechświata. Forager budzi się po kilku dekadach snu i wydostaje z czegoś, co przypomina duży kokon. Znajduje się w dziwnym miejscu, gdzie spotyka m.in. dziewczynkę sucha, gadającego pluszowego misia, czy uosobienie koszmarów.
Koszmary nazywają Foragera "Sleeper" i nie są zadowolone, że ten się przebudził. Bug odpiera ich atak i odnajduje dziewczynkę ducha, która układa domino nawiązując do schematu obwodu Mother Box. Po przypadkowym wprawieniu kostek domina w ruch, główny bohater doświadcza wizji, otoczony obrazami Deadmana, O.M.A.C.'a, Metrona, czy Black Racera. Po zniknięciu dziewczynki zmienia się również otaczająca Foragera przestrzeń. Pojawiają sie przy nim Sandman, Brute, Glob oraz General Electric, czyli postacie znane z komiksu SANDMAN z lat 70-tych autorstwa Jacka Kirby'ego.

Pod koniec zeszytu, po uwolnieniu siebie oraz towarzyszy z pułapki, Forager wpada w powstałą dziurę pomiędzy wymiarami, a jego przyszłość jest trudna do przewidzenia.

Więcej szczegółów odnośnie pierwszego zeszytu nowej mini serii autorstwa Allredów, jaka zadebiutowała w ramach imprintu Young Animal znajdziecie tutaj.

Z kolei w tym miejscu znajdziecie wywiad z Lee, Michaelem oraz Laurą Allred, w którym poruszają oni m.in. kwestię wędrówki Foragera przez całe Kirby-wersum i spotkania przez głównego bohatera mnóstwa postaci stworzonych w latach 70-tych przez legendarnego artystę.

*Dwa warianty w stanie "surowym" do DARK DAYS: THE FORGE. Autorami Andy Kubert oraz John Romita jr - zobacz.

*Mały spoiler z ACTION COMICS #979:

Cyborg-Superman, który pojawił się ostatnio na łamach ACTION COMICS i zbiera drużynę przeciwko Człowiekowi ze Stali (właśnie zwerbował Mongula, a kolejny i zarazem ostatni na liście jest Zod), okazał się tym oryginalnym Hankiem Henshawem, którego widzieliśmy przed Flashpoint. W chwili obecnej zatem mamy w ramach Rebirth dwóch Cyborgów - Henshawa z serii AC oraz Zor-Ela, ojca Kary z serii SUPERGIRL. Więcej na ten temat - klik.*Nicola Scott zastąpi Liama Sharpa w roli rysownika głównej historii, jaka ukaże się na łamach WONDER WOMAN ANNUAL #1 (31 maja). W historii tej nawiązującej do "Year One" dojdzie do pierwszego spotkania Diany z Supermanem oraz Batmanem.

Oprócz tego komiks zawierać będzie inne, krótsze historie, które stworzą: Vita Alaya/Claire Roe - Diana ratuje King Sharka przed egzekucją w Markowii, Michael Moreci/Stephanie Hans - Wonder Woman udaje się do pewnej wioski gdzie pomaga dawnemu znajomemu Trevora, Collin Kelly/Jackson Lanzing/David Lafuente - Amazonka kontra Kaiju.

*Scenarzystka Cecil Castellucci oraz rysownik Marley Zarcone opowiadają o swojej pracy nad serią SHADE: THE CHANGING GIRL - przeczytaj.
W najnowszej historii akcja przenosi się do Gotham City. Twórcy nie wykluczają pewnych nawiązań do świata Batmana, czy też do innych serii z imprintu Young Animal. nie będą to jednak typowe crossovery, tylko podobnie jak w poprzednim zeszycie, jakiś napis, czy też plakat na ścianie. Teacup oraz Reaver nadal odgrywać będą ważne role w życiu Lomy Shade. Nie jest wykluczone, że poeta Rac Shade, który jest idolem Lomy kiedyś się odnajdzie.

*Zmianie uległ opis oraz twórcy planowanego na czerwiec zeszytu JUSTICE LEAGUE #22. Pierwotnie miał to być początek historii "Only Human" pisanej przez Bryana Hitcha, ale została ona przesunięta o jeden zeszyt. W #22 zamiast tego zobaczymy Ligowców walczących z tajemniczym złoczyńcą w Watchtower. Scenariusz napisze Shea Fontana, zaś rysunki do tego one-shota wykona Philippe Briones. Nowa okładka autorstwa Pelletiera nie została jeszcze zaprezentowana.

Z innych zmian:

- Clay Mann pomoże duetowi Finch/Miki w zilustrowaniu BATMAN #24.
- NIGHTWING #22 zostanie narysowany przez Miguela Mendocę oraz Vicente Cifuentesa zamiast Marcusa To.

*Dan Abnett zachęca do sięgnięcia po historię "Lazarus Contract":
*DC kolejny już raz (dokładnie trzeci) wycofało z zapowiedzi trzeci zbiór z cyklu SANDMAN: MYSTERY THEATRE, który miał zawierać materiał z zeszytów 25-35 oraz one-shot autorstwa Neuila Gaimana. Na pewno nie będzie kolejnej próby wydania tego komiksu w takiej formie, być może ukaże się kiedyś jako całość w postaci omnibusa.

Ukaże się natomiast po raz pierwszy, cieszący się niezbyt dobrymi opiniami run Rachel Pollack, która kontynuowała pisanie serii DOOM PATROL po zakończeniu pracy przez Granta Morrisona. Wydanie zbiorcze zawierać będzie zeszyty 64-74, DOOM PATROL ANNUAL #2 oraz JAM #2.

*Tak oto prezentuje się specjalna okładka do THE FLASH #22, na której króluje Jay Garrick - zobacz.

*Serwis BleedingCool jako pierwszy informuje o kilku nowych pozycjach, jakie DC planuje na przyszły rok. Wśród nich m.in. LOBO BY GIFFEN & GRANT (LOBO #1-4, LOBO'S BACK #1-4, LOBO PARAMILITARY SPECIAL #1, LOBO: BLAZING CHAIN OF LOVE #1 oraz LOBO: INFANCITIDE #1-4).

*Majowe premiery od Egmontu - zobacz.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - klik.

*Na koniec mała ciekawostka, czyli planowana na sierpień książka z ponad 50 pomysłami na stworzenie z klocków LEGO budowli pasujących do świata DC, głównie świata związanego z Zielonymi Latarniami - zobacz.

*10 maja w USA ukazały się:


Action Comics #979,
All-Star Batman #10,
Batgirl And The Birds Of Prey #10,
Batman Arkham Mister Freeze TP,
Batman Detective Comics Volume 2 The Victim Syndicate TP,
Blue Beetle Volume 1 The More Things Change TP, 
Bug The Adventures Of Forager #1 (z 6),
Detective Comics #956,
Future Quest #12,
Gotham Academy Second Semester #9,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #20,
Injustice Ground Zero #11,
Justice League Of America #6,
Last Days Of The Justice Society Of America TP, 
New Super-Man #11,
Raven TP,
Red Hood And The Outlaws #10,
Scooby Apocalypse #13,
Shade The Changing Girl #8,
Suicide Squad #17,
Supergirl #9,
Superwoman #10,
Teen Titans Go Ready For Action TP,
Titans #11,
Wonder Woman #22.


Dawid Scheibe i Damian MaksymowiczŹródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz