poniedziałek, 29 maja 2017

Flashowe fakty 3 #23


Finał 3 sezonu za nami. Odcinek Finish Line był bogaty smaczki związane z tym, co czeka nas w 4 serii.

Sprawdziła się teoria dotycząca HRa i Iris. Zatem w kolejnym sezonie dyżurnym Wellsem będzie Harry z Ziemi-2.

Black Flash - to oczywiste, że nie zginął, bo nie można zabić śmierci/widma Speed Force. Jeśli już, to rozpadło się ciało nosiciela - Huntera Zolomona. Sam Black Flash w jakiejś formie na pewno jeszcze powróci.

Caitilin Snow nie jest już sobą, ale nie jest też Killer Frost. Śmiało możemy założyć, że zobaczymy ją raczej po stronie dobrych. W komiksach jest ona obecnie członkinią dowodzonej przez Batmana drużyny JLA.
 
Zdziwię się jeśli burza Speed Force nie stworzyła nowych metaludzi. W DC Rebirth podobna anomalia uczyniła z części mieszkańców miasta speedsterów. Oczywiście trafili się wśród nich źli, np. Godspeed.

DeVoe - wspomniany już wcześniej przez Kadabrę złoczyńca, który prawdopodobnie będzie głównym złym 4 serii. Wiemy, że twórcy nie chcą kolejny raz umieszczać w tej roli speedstera, a Clifford DeVoe nie ma super mocy, jest za to technicznym geniuszem.
Jego pseudonim to Thinkerer. DeVoe nie był jedynym złoczyńcą o takim przydomku. Możliwe więc, że wersja postaci, którą zobaczymy w serialu nie będzie bazowała wyłącznie na oryginalnym Thinkererze.

Iris West-Allen wróciła jako autorka artykułu w gazecie z przyszłości. Treść tekstu się nie zmieniła, więc Barry najpóźniej w 2024 wydostanie się ze Speed Force, by móc zniknąć w Kryzysie ;) Oczywiście wróci dużo wcześniej, daję mu maks kilka odcinków 4 sezonu (obstawiam na liczbę 3). W tym czasie nadrzędnym speedsterem w Central City będzie Wally. Możliwe, że nie będzie już Kid Flashem, a po prostu Flashem. W komiksach było tak w wypadku obu Wallych (dużo by tłumaczyć...). Biały rudzielec pełnił tę rolę przez lata, nawet teraz dzieli z Barrym to miano. Jego kostium jest metalicznie czerwony i dawniej bardzo przypominał ten, jaki nosił Allen. Z kolei czarnoskóry Wally z (w Rebirth będący Kid Flashem) był przez chwilę Flashem w New 52, w jednej z wersji przyszłości. 
 
Myślicie, że serialowy Wally West dostanie nowy kostium?

"Flashowe fakty" powrócą jesienią.
 
 
Damian "Damex" Maksymowicz

1 komentarz:

  1. W odcinku gdzie Barry miał amnezję kazał na siebie wołać Bart, czekam aż wpadną na koncepcję by sprowadzić z przyszłości Barta Allena.

    OdpowiedzUsuń