sobota, 30 kwietnia 2016

CBN: Comic Book News #90
Krótki przegląd newsów komiksowych z mijającego tygodnia wylądował już na blogu. Po szczegóły jak zwykle zapraszamy do rozwinięcia posta.

*Grant Morrison w ostatnim wywiadzie potwierdził, że właśnie pracuje nad sequelem do WONDER WOMAN: EARTH ONE. Tym razem scenarzysta zamierza skupić się zwłaszcza na matce Diany, która jest według niego najciekawszą postacią pośród wszystkich Amazonek. Są też plany odnośnie trzeciej części, tak aby całość stanowiła zamknięty tryptyk. Morrison jest świadom tego, że zaproponowane przez niego rozwiązania dotyczące seksualności oraz ukazania kobiet w takim, a nie innym świetle powinny wywołać kolejne dyskusje, zwłaszcza w środowisku feministycznym. Yanick Paquette zapewnił, że bardzo chętnie zilustruje kolejny tom/kolejne tomy.

*Kolejny bolesny zwrot w życiu Supermana, czyli spojler z DK III: THE MASTER RACE #4 
Tragiczny los, który spotkał pobitego brutalnie przez Larę Supermana; Ray Palmer jednak żyje, Flash wręcz przeciwnie; debiut Aquamana - klik.

*11 maja nakładem DC Comics ukaże się darmowy katalog preview zatytułowany SCOOBY APOCALYPSE AND HANNA-BARBERA PREVIEW EDITION #1. Umieszczone w nim będą zarówno przykładowe plansze z wszystkich czterech zapowiedzianych komiksów z linii Hanna-Barbera, jak również szkice poszczególnych postaci. 


*Spoilery z JUSTICE LEAGUE #49 - klik.

*BATMAN #51 z tego tygodnia finalizuje run Snyder i Capullo i stanowi post scriptum do historii Superheavy. Historia jest o tym, że symbol nietoperza może inspirować. #51 kończy wątki z runu Snydera i Capullo. W wywiadzie z twórcami znalazły się spoilery odnośnie dalszych losów Jokera, brakującej dłoni Alfreda. Znajdziecie go tutaj.

Po zakończeniu projektu z Markiem Millarem, Greg Capullo wróci do DC i do współpracy ze Scottem Snyderem nad nowym komiksem.


Snyder ma pomysł na kolejną, dużą historię z Sowami, ale chciałby ją zrobić z Capullo. Scenarzysta dodaje, że to historia, którą pewnie zobaczymy w najbliższej przyszłości.

Według słów Snydera, Geoff Johns ma być tym, który przywróci Jokera do jego „jokerowatego” wcielenia.

Więcej o zakończonym runie, a także o współpracy Snydera i Capullo – klik, klik, klik.

*Joshua Williamson podpisał kontrakt z DC Comics, na mocy którego będzie tworzył komiksy zarówno w ramach REBIRTH, jak i imprintu Vertigo. W czerwcu startuje THE FLASH pisany przez Williamsona, zaś we wrześniu ukaże się pierwszy zeszyt serii FROSTBITE tworzonej na potrzeby Vertigo. Ta sześcioczęściowa mini seria będzie rysowana przez Jasona Shawna Alexandera.


FROSTBITE to opowieść o kobiecie imieniem Keaton, która pochodzi z Ameryki Południowej i specjalizuje się w przeprowadzaniu ludzi, bez zadawania zbędnych pytań przez obie strony, poprzez niebezpieczne tereny. Kilka dekad temu Ziemia przeżyła kolejną epokę lodowcową, w następstwie czego nieliczni pozostali przy życiu zmuszeni zostali do adaptacji w nowych, trudnych warunkach. Jednak nie pogoda, a choroba zwana Frostbite, która powoli zamienia nieszczęśników w kostki lodu, jest największym zagrożeniem, z jakim musi zmagać się ludzkość.

Keaton i jej załoga transportują dwoje naukowców z Meksyku do Alcatraz, gdzie w specjalnym laboratorium powstaje lekarstwo na Frostbite. Z pozoru zwyczajna i łatwa przeprawa zaczyna się jednak w pewnym momencie bardzo komplikować.

*Przykładowe plansze z DETECTIVE COMICS #934, który ukaże się 8 czerwca, możecie zobaczyć tutaj.

*A tutaj z kolei pierwsze plansze z RED HOOD & THE OUTLAWS: REBIRTH #1.

*J.M. DeMatteis na temat w pełni kobiecego składu drużyny w JUSTICE LEAGUE 3001:


*W obliczu niedawno ogłoszonego odejścia Shelly Bond z Vertigo, światło dzienne ujrzały szokujące informacje dotyczące jednego z edytorów pracujących dla DC od 1992 roku,  Eddiego Berganzy. Jedna z byłych pracownic DC na stanowisku edytora – Janelle Asselin – ujawniła, że w latach 2010 – 2012 kilka osób, głównie kobiet, skarżyło się na niewłaściwe traktowanie ze strony swojego przełożonego, wtedy piastującego stanowisko edytora wykonawczego, Eddiego Berganzy. 

Wszczęto wewnętrzne śledztwo, w wyniku którego Berganza nie został zwolniony, a jedynie zawieszony w obowiązkach na dwa tygodnie. Po tym czasie został zdegradowany na stanowisko edytora grupowego (zajmującego się tytułami z rodziny Supermana), którą to funkcję pełni po dzień dzisiejszy, a w jego zespole są sami mężczyźni.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia – klik.

*Kolejna odsłona DC Comics Art Academy, tym razem występują Lea Hernandez oraz Merrill Hagan:


*Redakcja "SuperHero Magazyn" przygotowuje na maj aż dwa numery, z których każdy będzie miał swoją dodatkową edycję w wersji kolekcjonerskiej, różniącej się okładką. Szczegóły.

*Okładki oraz szczegółowe opisy majowych nowości od Egmontu:

- SKALP TOM. 2
- AMERYKAŃSKA LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI TOM. 2
- HARLEY QUINN TOM. 1: MIEJSKA GORACZKA
- WONDER WOMAN TOM. 5: CIAŁO
- JONAH HEX TOM. 1: OBLICZE PEŁNE GNIEWU

*Scenarzysta Paul Dini udzielił specjalnego wywiadu CBR, w którym porusza między innymi temat ogromnej popularności Harley Quinn – klik.

*27 kwietnia w USA ukazały się:

Art Ops #7,
Batgirl #51,
Batman #51,
Batman '66 Meets The Man From U.N.C.L.E. #5 (z 6),
Black Canary #11,
Cyborg #10,
Dark Knight III The Master Race #4 (z 8),
Deathstroke #17,
Grayson #19,
Harley Quinn #27,
He-Man The Eternity War Volume 2 TP,
Injustice Gods Among Us Year Four Volume 1 HC,
Injustice Gods Among Us Year Three Volume 2 TP,
Jacked #6 (z 6),
Justice League #49,
Justice League 3001 #11,
Last Gang In Town #5 (z 6),
Lobo Volume 2 Beware His Might TP,
Omega Men #11
Secret Six #13,
Sinestro #22,
Suicide Squad Most Wanted Deadshot And Katana #4 (z 6),
Suiciders Kings Of Hell.A. #2 (z 6),
Superman Sacrifice TP (New Edition),
Superman/Wonder Woman #28,
Teen Titans #19,
We Are Robin #11.

Dawid & Damian

Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool, IGN

 

1 komentarz:

  1. Frostbite, kobieta z Ameryki Południowej? OK, ale jeśli ona pochodzi z Meksyku albo z Ameryki Środkowej, to nie pochodzi z Ameryki Południowej lecz z Północnej :-) Niemniej poczekamy aż komiks się ukaże, sprawa się wyjaśni...

    OdpowiedzUsuń