sobota, 7 stycznia 2017

CBN: Comic Book News #127W tym tygodniu w ramach CBN nie pojawia się jakoś strasznie dużo informacji, ale to raczej normalne o tej porze roku. Wszelkie godne uwagi ciekawostki, wywiady, czy też spojlery znajdziecie w rozwinięciu tego posta. Tradycyjnie zapraszamy do lektury!

*W pierwszej historii w serii TITANS, scenarzysta Dan Abnett skupił się na powrocie Wally'ego Westa i jego połączeniu z przyjaciółmi. Starcie z Abra Kadabrą zawierało nawiązania do głównej intrygi DC REBIRTH: zegarek Doktora Manhattana (będący w posiadaniu Kadabry) i samo słowo/omen "Manhattan".

#7  będzie dobrym jumping pointem dla nowych czytelników. Tytani założą kwaterę główną (zbudowaną dzięki technologii Atlantydów) w Nowym Jorku, na Manhattanie. Wally spotka się z Supermanem, który - podobnie jak on - pamięta inne uniwersum. Superman zaoferuje Wally'emu pomoc i radę, a przede wszystkim swą przyjaźń.


Abnett zdradził, że West nie pamięta wszystkiego. Np. nie wie, że miał dzieci z Lindą.

W serii pojawi się Fearsome Five. Powrócą Mal Duncan i Karen, ostatnio widziani na kartach TITANS HUNT. Scenarzysta żałuje, że nie ma większej ilości stron w miesiącu, bo chętnie użyłby większej ilości postaci z tamtej mini serii. W TH u Karen aktywowały się moce i właśnie tego będzie dotyczył jej wątek.

Donna Troy - podobnie jak Wonder Woman - ma wiele originów. Abnett stara się ułożyć w całość to, co jest "teraz" prawdziwe na jej temat. Jak ma się to do rewelacji na temat WW z jej solowej serii? Mamy się tego dowiedzieć z TITANS ANNUAL #1. Scenarzysta poleca ten zeszyt szczególnie fanom Donny.

TITANS będą związani z większą historią REBIRTH ze względu na kradzież ich wspomnień i postać Wally'ego. Mimo to, opowiedzenie tej dużej historii nie leży w rękach Abnetta. Autor ma listę rzeczy związanych ze Strażnikami, których może użyć w formie drobnych odniesień.

Po Annualu i nadchodzącej historii, czytelnicy zaczną dostrzegać jak pewne elementy powoli do siebie pasują. Wtedy też zaczną się one rozwijać w naprawdę duże wydarzenia.


*W tym roku Geoff Johns wróci do pisania komiksów, a informacja dotycząca powrotu wzbogacona została wizerunkiem Dr. Manhattana. Wszystko wskazuje zatem na to, że będzie to komiks nawiązujący do wątku Strażników zainicjowanego na łamach DCU: REBIRTH #1, tym bardziej, że Dan DiDio potwierdził oficjalnie, iż w 2017 "DC Universe spotka się z Watchmen".
*Rafa Sandoval, rysownik serii HAL JORDAN AND THE GREEN LANTERN CORPS opowiada o swojej pracy - klik.

*Spoilery z JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD #3, w tym ujawnienie pewnego sekretu związanego z przeszłością grupy kierowanej dzisiaj przez Maxa Lorda - szczegóły.

*Tom King oraz Mitch Gerads ponownie połączą swoje siły i stworzą nowy projekt, który ma wystartować planowo w sierpniu. Ma to być maksi seria (12 numerów) z gatunku superhero. Scenarzysta nie może na razie zdradzić żadnych szczegółów.

*W ramach DC Comics Art Academy tym razem popis swoich umiejętności daje Cat Staggs, artystka znana z takich serii, jak WONDER WOMAN '77 oraz THE ADVENTURES OF SUPERGIRL :

*Spoilery z SUPERMAN #14

Niedaleko Hamilton County pojawia się ranny Superman z Ziemi 30 (znany z komiksu SUPERMAN CZERWONY SYN), który właśnie uciekł istocie zwanej Prophecy. Rosyjski Superman jest ścigany przez wysłanników Prophecy, którzy za cel obrali również Kenana Konga, czyli New Super-Mana operującego w Chinach. Ten ostatni po krótkiej walce zostaje pojmany i wymazany z mapy multiwersum.

Superman z Rebirth spotyka Justice League Incarnate, czyli grupę strażników w multiwersum prowadzonych przez czarnoskórego Supermana-prezydenta z Ziemi 23. Okazuje się, że eS z Rebirth nie jest na liście Prophecy i jego Kolekcjonerów, gdyż stanowi pewnego rodzaju anomalię.
W specjalnych klatkach Prophecy oprócz Konga trzyma także inne wersje Człowieka ze Stali pochodzące z Ziem: 29, 43, 32, 47, 2, 11, 50, 31, 22, 45 i 38. Jest też Captain Carrot z Ziemi 26, który zostaje poddany transformacji - zobacz.

*W 2017 roku DC ma odejść od tworzenia większych story arców, a już sześciozeszytowa historia będzie uznawana za długą. Podobno będzie więcej jedno-, czy też trzyczęściowych historii, ale ta informacja czeka na oficjalne potwierdzenie.

*W tym roku mija 30 lat od debiutu przełomowej mini serii GREEN ARROW: THE LONGBOW HUNTERS autorstwa Mike'a Grella. Z tej okazji artysta został poproszony o stworzenie alternatywnych okładek do serii GREEN ARROW, ale Grell zainteresowany jest również stworzeniem nowego komiksu z udziałem swojego ulubionego bohatera. Oczywiście, jeśli DC mu na to pozwoli. Mike dodaje, że byłby szczęśliwy, gdyby przy okazji rocznicy wznowiono THE LONGBOW HUNTERS w twardej oprawie.

*Druga oraz Trzecia odsłona wywiadu rzeki z Paulem Levitzem. Tym razem Levitz wspomina głównie swoją przygodę związaną z serią LEGION OF SUPER-HEROES, a także okres, kiedy przestał pisać scenariusze i awansował na stanowisko edytora.  Następnie skupił się na pracy w zarządzie DC, gdzie do roku 2002 piastował kilka ról, m.in. osoby odpowiadającej za sprawy marketingowe.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - zobacz.

*Można już zamawiać książkę WILD TIMES: AN ORAL HISTORY OF WILDSTORM STUDIOS autorstwa Josepha Hedgesa. Jest to zbiór wywiadów z wieloma znanymi w branży komiksowej twórcami, którzy dzielą się doświadczeniem związanym z pracą w ramach imprintu WildStorm. Szczegóły.

*Jeszcze jedna odsłona DC Comics Art Academy, a w roli głównej Rafael Albuquerque:
*Paul Levitz na temat okresu spędzonego na fotelu prezydenta DC Comics, podkreślając największe sukcesy swojej kadencji - przeczytaj.

*4 stycznia w USA ukazały się:

Aquaman #14,
Batman #14,
Catwoman Volume 6 Final Jeopardy TP,
Cyborg #8,
DC Comics Bombshells #21,
Death Of Hawkman #4 (z 6),
Everafter From The Pages Of Fables #5,
The Fall And Rise Of Captain Atom #1 (z 6),
The Flintstones #7,
Grayson Volume 5 Spyral's End TP,
Green Arrow #14,
Green Arrow Volume 1 The Death And Life Of Oliver Queen TP,
Green Lanterns #14,
Harley Quinn #11,
Injustice Gods Among Us Ground Zero #3,
Justice League #12,
Justice League Of America The Atom Rebirth #1,
Justice League Vs Suicide Squad #3 (z 6),
Midnighter And Apollo #4 (z 6),
Nightwing #12,
Shade The Changing Girl #4,
Superman #14,
Superman Volume 1 The Son of Superman TP,
Unfollow #15.Dawid & Damian


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

1 komentarz:

  1. "Abnett zdradził, że West nie pamięta wszystkiego. Np. nie wie, że miał dzieci z Lindą."
    To akurat całkiem normalne w przypadku osoby, która nie miała dzieci z Lindą. Kadabra wyraźnie stwierdził, że Wally tylko widział uniwersum, w którym on i Linda są razem.

    "Okazuje się, że eS z Rebirth nie jest na liście Prophecy i jego Kolekcjonerów, gdyż stanowi pewnego rodzaju anomalię. "
    Co cały czas powtarzam i nikt mnie nie słucha, powtarzając opinię o "Supermanie sprzed Flashpoint".

    OdpowiedzUsuń