sobota, 14 stycznia 2017

CBN: Comic Book News #128Spoilery z kilku ważnych zeszytów, jakie ukazały się w miniona środę; zapowiedź rozwinięcia wybranych wątków z zeszłorocznego DCU REBIRTH na łamach kilku kwietniowych zeszytów; Superman z nowym/starym kostiumem; start nowego międzywydawniczego crossa; plany związane z TITANS oraz ALL-STAR BATMAN; Bruce i Selina wyznają sobie miłość. Te i inne komiksowe ciekawostki z minionego tygodnia przeczytacie poniżej, do czego oczywiście zachęcamy.

*W kwietniu rozpocznie się czteroczęściowy crossover pomiędzy seriami BATMAN oraz THE FLASH. Historia nosić będzie tytuł The Button i poruszy długo wyczekiwany wątek Strażników, nawiązując do odkrycia przez Mrocznego Rycerza charakterystycznej przypinki Komedianta na łamach zeszłorocznego one-shota DC UNIVERSE: REBIRTH #1.Dwóch największych detektywów DCU - Batman oraz Barry Allen, spróbuje rozwikłać sprawę tajemniczej żółtej przypinki z narysowaną uśmiechniętą buźką i śladem zaschniętej krwi znalezionej przez Bruce'a w batcave. Proste z pozoru śledztwo szybko okaże się zabójczo niebezpieczne, gdy na jaw wyjdą sekrety, których odkrycie nie jest na rękę pewnej tajemniczej osobie trzeciej. I to nie jest ta postać, o której wszyscy myślą. Będzie to prolog do niesamowitej intrygi związanej z czasem, do której odliczanie właśnie się rozpoczyna.

Historię napiszą regularni scenarzyści obu serii, czyli Tom King oraz Joshua Williamson. Ilustracjami zajmą się natomiast gościnnie Jason Fabok (BATMAN #21 - 22) oraz Howard Porter (THE FLASH #21 - 22). Poszczególne zeszyty będą dostępne również do wyboru w wersji ze specjalną okładką, wykonaną z tego samego tworzywa, co pamiętne okładki 3D z roku 2013 i 2014. Wszystkie cztery warianty wykona Fabok, a ich cena to 3,99$, w przeciwieństwie do 2,99$ za zeszyt z regularnym coverem.

Pierwsza część tego crossovera ukaże się 19 kwietnia.


*W tym roku mija 50 rocznica pierwszego wyścigu Supermana z Flashem. Scenarzysta Dan Abnett użył tego motywu w najnowszym numerze TITANS.

Tytani przenoszą się do Nowego Jorku, na Manhattan, a Wally ma okazję porozmawiać z kimś tak jak on pamiętającym uniwersum sprzed Flashpointu - Supermanem. Ze względu na ich wspólne wspomnienia, więź pomiędzy tymi dwoma herosami stanie się naprawdę silna.Abnett powiedział, że to, kto jest szybszy - Superman czy Flash - jest decyzją danego autora. Zależy od tego komiks z czyim udziałem się piszę. Prawdziwa odpowiedź leży jednak w sercach fanów.

Wally jest szybszy niż kiedykolwiek. Jego połączenie ze Speed Force działa inaczej niż u Barry'ego. Są tajemnice i sekrety z tym związane, które czekają na odkrycie.

W trakcie tego roku, w komiksach DC wydarzy się coś niezwykle ekscytującego, związanego ze Strażnikami. Wally jest w epicentrum tego wszystkiego i owe wydarzenia będą miały wpływ na niego i resztę jego przyjaciół z drużyny.

Scenarzysta zamierza czerpać z historii Tytanów. Zobaczymy więcej Mala i Karen, która zyskała moce. Uwielbia być Bumblebee, ale to dla niej zupełna nowość.

Być może skład Tytanów z czasem się powiększy.

Dostaniemy ciekawe rzeczy związane z Deathstroke'iem.

Więcej.

*Crossover JUSTICE LEAGUE/POWER RANGERS wystartował w tę środę. Komiks tworzą Tom Taylor i Stephen Byrne. Obaj w młodości byli fanami serialu POWER RANGERS. Punkt nie zawiera spoilerów.W skład Ligii w tej mini serii wchodzą: Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash i Cyborg. Power Rangers trafiają do DCU i jest to klasyczny skład, znany obecnie z kart serii z wydawnictwa BOOM!

JL ma kostiumy bazujące na designach z REBIRTH, lecz sam komiks nie jest związany z regularnym kontinuum DC.

*Pięć ciekawie prezentujących się okładek do trzeciego numeru zbliżającej się dużymi krokami mini serii PLANET OF THE APES/GREEN LANTERN - zobacz.
*Na łamach BATMAN #15, który ukaże się w przyszłym tygodniu, Mroczny Rycerz oraz Catwoman wyznają sobie miłość - zobacz.

*Nowa historia w ALL-STAR BATMAN składa się z jednozeszytowych rozdziałów, tworzących większą historię. Każdy numer będzie opowiedziany w innym stylu, narysowany przez innego rysownika i z udziałem kolejnego bat-złoczyńcy. #6 Scott Snyder napisał prozą, ilustracje wykonał Jock, a Batman zmierzył się z Mr. Freezem i jego hordą zombie.Snyder tworzył scenariusz pod artystę, z którym miał pracować. Kolejnym wyznacznikiem był łotr, którego rysownik chciałby narysować - Snyder rzucał pomysłami na daną postacią i razem starali się stworzyć coś organicznego.

Historia rozpoczęta w #6 nosi tytuł "Ends of the Earth".

W #9 Duke Thomas zyska nową rolę i tożsamość.

Snyder zaprzecza plotkom o pojawieniu się w serii Donalda Trumpa.

W #6 Freeze chce (SPOILERY!!!) uwolnić bakterie uwięzione w lodowcu. Zamiast obudzić swą ukochaną Norę w naszym ginącym świecie, postanawia pomóc mu umrzeć. Chce obudzić ją w nowym, odrodzonym dzięki lodowi świecie.

Więcej na ten temat znajdziecie tu oraz tutaj.

Jedna z recenzji tego zeszytu do przeczytania tutaj.

*W kwietniu na łamach SUPERMAN #20 oraz ACTION COMICS #977 strój Supermana przejdzie kolejną drobną metamorfozę i bardziej upodobni się do tego, jaki nosił jeszcze przed nastaniem New 52, tyle że bez klasycznych czerwonych gatek:
*Spoilery z SUICIDE SQUAD #9, gdzie poznaliśmy szczegóły pierwszej i zarazem ostatniej misji pierwotnego zespołu samobójców Waller, a także ujawniony zostaje tajemniczy szósty członek zespołu - klik.

*Artysta Mark Simpson - znany lepiej jako Jock, prezentuje swoje niezwykłe umiejętności, rysując postać Mrocznego Rycerza w ramach kolejnej odsłony DC Comics Art Academy:
*DC anulowała trzy ostatnie zeszyty (z sześciu) mini serii VIGILANTE SOUTHLAND. Historia tym samym zostaje urwana w samym środku, ale nie oznacza to, że dalszej części nie będzie. Aby poznać całość trzeba będzie zakupić wydanie zbiorcze planowane na maj. Komiks sprzedawał się poniżej oczekiwań, a w dodatku zainteresowanie spadło po przekwalifikowaniu z kategorii "Teen Plus" na "Mature". DC nie będzie robić problemu tym wszystkim, którzy zakupili trzy pierwsze zeszyty i chcą je teraz zwrócić.

*Pierwsze tomy serii SUPERMAN oraz GREEN ARROW z linii Rebirth, jak również zeszyt DC UNIVERSE: REBIRTH DELUXE EDITION dostępne są już za darmo w cyfrowej bibliotece Hoopla Digital - szczegóły.

*Rysownik John Romita junior wraz z #11 rozpocznie trwający przez pięć numerów run w ramach serii SUICIDE SQUAD. Pierwotnie miało to nastąpić dopiero od #13, ale jak widać plany uległy zmianie. JR JR oraz Richard Friend (tusz) zilustrują główną historię zatytułowaną "Burning Down The House", zaś back-upy do tych zeszytów narysuje duet Eddy Barrows/Eber Ferreira.

*Spoilery z HAL JORDAN & THE GLC #12:

Gdy w ramach Rebirth na scenie znów pojawił się "stary" i powszechnie lubiany Lobo, jego odchudzona i ugrzeczniona wersja z New 52 została usunięta na dalszy plan. W najnowszym numerze serii HAL JORDAN & GLC można zobaczyć, że został on porwany i umieszczony w jednej z kopuł znajdujących się w kolekcji Larfleeze'a. Z zeszytu tego jednoznacznie wynika, że Lobo z New 52 w Rebirth raczej szybko się znowu nie pojawi:
W tym samym numerze dochodzi do połączenia sił Zielonej drużyny dowodzonej przez Stewarta oraz Żółtej drużyny pod wodzą Soranik Natu, którzy postanawiają od teraz stworzyć jeden wspólny Korpsu (cokolwiek miałoby to znaczyć).

*Katalog DC ESSENTIALS GRAPHIC NOVELS 2017 jest już dostępny za darmo zarówno w wersji papierowej, jak i cyfrowej - szczegóły.

*Zmiany wśród twórców kilku zeszytów:

- Roge Antonio zastąpił Claire Roe w roli rysownika BATGIRL AND THE BIRDS OF PREY #6
- Bill Reinhold pomógł Dale'owi Eagleshamowi zilustrować SCOOBY APOCALYPSE #9
- Matt Santorelii oraz Jack Herbert dołączyli do obsady odpowiedzialnej za rysunki w SUPERWOMAN #6

Dodatkowo zmianie uległa zapowiedź lutowego numeru SCOOBY APOCALYPSE. Pierwotnie w #10 serii miało dojść do poszukiwań zaginionej Velmy, zaś teraz zobaczymy przerywnik rozgrywający się w alternatywnym świecie, w którym Velma ukazana jest jako słynąca z tyranii królowa Monsterworld. Rysunki wykonają Chris Batista, Rob Hunter oraz w niewielkim stopniu Howard Porter. Nowa okładka tego zeszytu - zobacz.

*Kilka spoilerów z JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD #4:

Łącząc swoje siły Liga oraz Suicide Squad pokonują poszczególnych członków drużyny Maxa Lorda.

W najciekawszy starciu Batman staje do walki z Lobo. Mroczny Rycerz umieszcza w szyi przeciwnika nanobombę, stosowaną często przez Waller, i detonuje ładunek spektakularnie rozsadzając głowę Ważniaka - zobacz.

Max Lord dostaje się z pomocą kontrolowanej przez siebie Killer Frost do diamentu Eclipso umieszczonego w jednym z tajnych sejfów A.R.G.U.S.'a. Z pomocą "Serca Ciemności" złoczyńca przejmuje kontrolę nad wszystkim członkami Ligi Sprawiedliwości, z wyjątkiem Batmana.Emerald Eye wstrzymuje się przed atakiem na Jessicę Cruz, co może świadczyć o pewnym związku pomiędzy bronią używaną przez Emerald Empress, a początkującą Zieloną Latarnią. Uciekając z pola walki Emerald Empress mówi o konieczności znalezienia Saturn Girl, która, jak wiadomo, trzymana jest w jednej z cel Arkham Azylum.


Więcej informacji na temat wydarzeń z tego zeszytu - zobacz.

*Scenarzysta Gerard Jones (znany m.in. z runu w ramach serii GREEN LANTERN  w latach 90.) 29 grudnia został aresztowany przez policję w San Francisco. Jones oskarżony jest o posiadanie i rozpowszechnianie w sieci dziecięcej pornografii.

*Wątek związany z Saturn Girl poruszony zostanie na łamach marcowego BATGIRL ANNUAL, a następnie kontynuowany w kwietniowym numerze serii SUPERGIRL. W tym pierwszym zeszycie Batgirl z pomocą Supergirl dostaną się do Azylu Arkham i między innymi odkryją wyjątkowego więźnia, zaś w drugim z wymienionych zeszytów obie bohaterki wspólnie z Supermanem stawią czoło Emerald Empress. Okładka do SUPERGIRL #8:*IDW planuje wydanie FOREVER PEOPLE ARTISTS EDITION autorstwa Jacka Kirby'ego.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - zobacz.

*11 stycznia w USA ukazały się:

Action Comics #971,
All-Star Batman #6,
Aquaman Volume 1 The Drowning TP,
Batgirl And The Birds Of Prey #6,
Batman Volume 1 I Am Gotham TP,
DC Essentials Graphic Novels 2017,
Deathstroke #10,
Detective Comics #948,
Earth 2 Society #20,
The Flash #14,
The Flash The Silver Age Omnibus Volume 2 HC,
Gotham Academy Second Semester #5,
Green Arrow Volume 7 Homecoming TP,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #12,
Hellblazer Volume 15 Highwater TP,
Injustice Gods Among Us Year Two The Complete Collection TP,
Justice League Of America Vixen Rebirth #1,
Justice League Power Rangers #1 (z 6),
Justice League Vs Suicide Squad #4 (z 6),
Lost Boys #4 (z 6), $3.99
New Super-Man #7z
Red Hood And The Outlaws #6,
Scooby Apocalypse #9,
Suicide Squad #9,
Supergirl #5,
Superwoman #6,
Titans #7,
Unfollow Volume 2 God Is Watching TP,
Wonder Woman #14.


Dawid Scheibe & Damian "Damex" MaksymowiczŹródło: NewsaramaCBRBleeding Cool, Comicbook.com, IGN.

2 komentarze:

  1. Czyli Jim Lee już nie będzie rysował Suicide Squad i skupi się na Wild Stormie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie. Ostatnimi czasy jak Jim Lee już rysuje, to właśnie pierwszy arc jakiejś serii, a potem pakuje zabawki i ustępuje miejsca komuś innemu. Fizycznie nie byłby już dzisiaj w stanie udźwignąć na dłuższy czas obowiązków rysownika serii ongoing.

      Usuń