sobota, 28 stycznia 2017

CBN: Comic Book News #130


Najnowsza odsłona CBN jest już na blogu, a w niej tradycyjna mieszanka różnych wywiadów, spojlerów, czy też przykładowych plansz oraz zmian wśród twórców. Wszystkie najciekawsze nowinki związane z komiksowym światem DC znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

*Robert Venditti chce przede wszystkim pisać ekscytujące historie, gdzie testowi poddawane są różne cechy charakteru poszczególnych bohaterów. Zdolność przezwyciężania strachu przez Zielone Latarnie oraz sposób, w jaki każdy z ziemskich GL wykorzystuje moc wolnej woli to tematy, które dają wiele możliwości scenarzyście. To samo tyczy się członków Sinestro Corps, którzy na różny sposób rozumieją oraz wykorzystują siłę strachu.
W kolejnym arcu zobaczymy jak w praktyce wyglądać będzie współpraca pomiędzy GLC a Sinestro Corps. Trwają również prace nad częścią wątków, które zostały zasygnalizowane na łamach HAL JORDAN & GLC #13, a które rozegrają się w bliższej bądź dalszej przyszłości.

Cały wywiad ze scenarzystą, który odnosi się między innymi do najnowszego numeru serii HAL JORDAN & GLC, możecie przeczytać tutaj.

*11 numer DEATHSTROKE'A odniósł się do przemocy z udziałem broni w Chicago. Był to najbrutalniejszy zeszyt w dotychczasowym runie. Scenarzysta uważa, że prawdziwy efekt przekazu przeciwko przemocy da właśnie komiks, w którym tej przemocy nie brakuje.
Priest nie pisze Slade'a jako antybohatera. U niego to po prostu złoczyńca, naprawdę zły facet i po części dupek. Nie kierują nim szlachetne przesłanki, czy większe dobro.


*Spojlery z JL vs SS #6

W finale mini serii JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD, Amanda Waller oznajmiła, że planuje powołanie nowej grupy, której idealnym członkiem byłby Max Lord. Ta grupa to Task Force XI. Oznacza to, że "X" pojawiający się do tej pory w nazwie zespołu nie oznaczał nic tajemniczego, czy nieznanego, ale że jest to odnośnik do numeracji rzymskiej.
Emerald Empress zatroskana o swoje Szmaragdowe Oko mówi, że jeśli nie uda jej się samej odnaleźć Saturn Girl, to być może pomoże jej w tym "piątka". Jest to oczywiste nawiązanie do grupy superzłoczyńcow znanej jako Fatal Five (Mano, Emerald Empress, Persuader, Validus, Tharok), która uprzykrzała życie Legionowi Superbohaterów.

Naukowiec znajdująca się w pobliżu maski, czyli jedynej pozostałości po Johnnym Sorrow słyszy szepty, w których pojawia się informacja o "lost society". Jest to prawdopodobnie zapowiedź pojawienia się w ramach Rebirth zespołu znanego jako Justice Society of America. Nie wiadomo tylko, czy będzie to inkarnacja znana z New 52, czy zupełnie nowa.

*Mini seria ODYSSEY OF THE AMAZONS przedstawi nową genezę Amazonek. Akcja osadzona jest lata przed narodzinami Wonder Woman. Na misję poszukiwania Amazonek z różnych kultur, z całego świata zostaje wysłana mała grupa kobiet. Rozkaz wydaje przyszła matka WW - Hipolytta.
Z komiksu dowiemy się m.in., skąd wzięły się Amazonki, jak zebrały się razem i dlaczego wybrały akurat Themyscirę.

Po udanym zakończeniu misji, część Amazonek zostaje porwana. Kto to zrobił i dlaczego? Na czele grupy poszukiwawczej stanie zupełnie nowa postać - Hessia.

To będzie iście mitologiczna przygoda (epicka historia w stylu ODYSEI, czy JAZONA I ARGONAUTÓW) z elementami magii i miecza.


*Na łamach najnowszych numerów serii ACTION COMICS, HAL JORDAN & GLC, JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD oraz SUICIDE SQUAD pojawiły się pewne zapowiedzi tego, czego z udziałem danych postaci możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości. Możecie o nich przeczytać w tym miejscu. Uwaga na spojlery!

*Sean Murphy ogłosił za pośrednictwem Twittera, że już wkrótce pojawi się zapowiadany wcześniej komiks o Batmanie, który zarówno napisze, jak i narysuje. Załączył przy okazji taką oto grafikę:
*Spojler z GREEN ARROW #15!

Emiko Queen powraca w nowej roli:
Dziewczyna przyjmuje pseudonim Red Arrow i staje się nową partnerką/sidekickiem Olivera, pomagając mu na początek  w starciu z Nottingiem i jego Vice Squad. Więcej.

*Tony Daniel oznajmił, że przestaje rysować serię JUSTICE LEAGUE. Dodaje, że nie miał wpływu na tę decyzję i ma nadzieję w przyszłości dostać jeszcze okazję rysować przygody najbardziej znanej grupy superbohaterów DC.  Tony jest teraz częściowo pochłonięty pracą nad innym komiksowym projektem, a także wspiera swoją żonę w walce z wykrytym u niej niedawno rakiem piersi.

*Scott Snyder oraz Tim Sale opowiadają o Batmanie i nie tylko, podczas panelu na Fan2Sea Comic Con Cruise odbywającego się na Florydzie - przeczytaj.

*Dan DiDio wypowiada się na temat THE KAMANDI CHALLENGE, którego to komiksu pierwszy numer ukazał się w minioną środę:
*Michele Wells została zatrudniona na stanowisko vice president of content strategy. Zastąpiła tym samym Johna Cunninghama, który wcześniej awansował na inne stanowisko.

*Przykładowe plansze do styczniowych nowości od Egmontu - zobacz.

Z kolei tutaj znajdziecie plansze z lutowego tomu z Catwoman w roli głównej.

*20 stycznia w wieku 55 lat zmarł John Watkiss. Ten brytyjski artysta ozdobił swoimi ilustracjami między innymi takie komiksy, jak THE SANDMAN oraz STARMAN.

*Zmiany wśród twórców kilku zeszytów:

- Szymon Kudrański narysował dwie strony w DETECTIVE COMICS #949, zaś pozostałe plansze zgodnie z zapowiedziami wykonał Ben Oliver.
- Ron Randall samotnie zilustrował FUTURE QUEST #9. Pierwotnie miał mu pomagać Evan Shaner.
- V Ken Marion narysował wnętrze, a Mikel Janin wykonał okładkę do HAL JORDAN & GLC #13. Obie rzeczy miał pierwotnie wykonać Ethan Van Sciver.
- John Romita jr oraz Richard Friend, o czym informowaliśmy już wcześniej, zilustrują SUICIDE SQUAD #12.

*Joseph Hedges opowiada o zebranej i spisanej przez siebie historii wydawnictwa WildStorm - przeczytaj. Książka WILD TIMES: AN ORAL HISTORY OF WILDSTORM STUDIOS, składająca się z wywiadów udzielonych przez osoby związane z WS ukaże się w kwietniu.

*Ekipa DC All Access poleca 10 tomów, które powinien znać każdy fan komiksów DC:
*Przykładowe plansze z komiksów, które miały premierę w minioną środę - zobacz.

*25 stycznia w USA ukazały się:

Action Comics #972,
Batgirl #7,
Batman '66 Meets Wonder Woman '77 #1 (z6),
Batman Arkham Man-Bat TP,
Batman Beyond #4,
Batman Death And The Maidens Deluxe Edition HC,
Batman The Brave And The Bold The Bronze Age Omnibus HC,
Blue Beetle #5,
Checkmate By Greg Rucka Volume 1 TP,
Deathstroke #11,
Detective Comics #949,
Doom Patrol #4,
The Flash #15,
Frostbite #5 (z 6)
Future Quest #9,
Green Lanterns Volume 1 Rage Planet TP,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #13,
The Hellblazer #6,
Justice League Of America Killer Frost Rebirth #1,
Justice League Vs Suicide Squad #6 (z 6),
Kamandi Challenge #1 (Of 12)(Cover A Bruce Timm), $4.99
Kamandi Challenge #1 (z 12),
Nightwing Volume 1 Better Than Batman TP,
Odyssey Of The Amazons #1 (z 6),
Six-Pack And Dogwelder Hard-Travelin' Heroz #6 (z 6),
Starfire Volume 2 A Matter Of Time TP,
Suicide Squad #10,
Superman Batman Saga Of The Super-Sons TP (New Edition),
Teen Titans #4,
Wonder Woman #15.Dawid Scheibe & Damian "Damex" MaksymowiczŹródło: NewsaramaCBRBleeding Cool,

1 komentarz:

  1. Hessia to nowa postać? A nie aby ta czarna amazonka pojawiająca się tu i tam przez całe new52?

    OdpowiedzUsuń