piątek, 6 stycznia 2017

GREEN ARROW VOL. 1: THE DEATH & LIFE OF OLIVER QUEEN - zaglądamy do środka

W minionym tygodniu ukazały się pierwsze dwa wydania zbiorcze w miękkiej okładce (tzw. trejdy) spod szyldu DC Rebirth. Są to SUPERMAN VOL. 1: SON OF SUPERMAN oraz GREEN ARROW VOL. 1: THE DEATH & LIFE OF OLIVER QUEEN. W moje ręce wpadł właśnie ten drugi z wymienionych zbiorów, któremu pstryknąłem kilka fotek (od razu przepraszam za to, że jakość zdjęć jest daleka od ideału) aby pokazać krótko, jak pod względem zawartości wygląda przykładowy trejd w ramach "odrodzonego" uniwersum. Zainteresowanych zapraszam do rozwinięcia posta.

Zaczynamy od okładki z przodu...
...oraz okładki z tyłu.Tak prezentuje się grzbiet (swoją drogą komiks wydaje się dosyć cienki, jak na około 160 stron). Utrzymana została zasada, że logo DC nie pojawia się na grzbiecie wydania w miękkiej okładce.A tak pośród przykładowych trejdów z New 52.Strona 1
Strona 2-3Strona 4-5Strona 6-7Przykładowy środekI kolejna stronaKilka zdjęć z galerii okładek

Szkice postaci

Szkice okładekSzkice z GREEN ARROW #1


Ostatnia strona
Podsumowując wydanie to wygląda podobnie, jak większość tego typu zbiorów ukazujących się do tej pory w ramach New 52. Kolejne rozdziały przedzielone są standardowo przedrukami oryginalnych okładek, a tuż za nimi to samo, tylko że bez kolorów. Omawiany tom zawiera sporą ilość dodatków, w tym 7 stron z alternatywnymi okładkami, 7 stron ze szkicami postaci w wykonaniu Otto Schmidta, 3 strony ze szkicami okładek, a także 7 stron szkiców pochodzących głównie z #1 serii.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem, to powyższy komiks znajdziecie między innymi w sklepie ATOM Comics.


Dawid Scheibe

8 komentarzy:

 1. Dzięki! Bardzo fajny, przydatny materiał. Ja jeszcze trochę poczekam na swój pierwszy tom z Rebirth, Nightwing wychodzi dopiero pod koniec stycznia :/

  OdpowiedzUsuń
 2. A wiadomo już coś czy będę też wydania w twardej oprawie ? Bo tym razem DC na wzór Marvela zmieniło styl wydawania.

  I czy wiadomo już, że Egmont będzie także wydawał Rebirth na polskim rynku ? (jeśli tak - to w jakieś wersji: soft czy hard ?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będą oczywiście wydania w twardej oprawie - deluxe edition, ale nie dla wszystkich serii. Będą one zawierać materiał z dwóch pierwszych trejdów. Na razie zapowiedziano nieoficjalnie na lipiec-sierpień takie HC-ki Batmana, Aquamana, Supermana czy Justice League. Egmont będzie wydawał Rebirth, ale nie wiadomo na tę chwilę w jakiej formie.

   Usuń
  2. Albo tak jak wydawało Nowe DC Comics albo (na co ja liczę i liczyłem przy polskich wydaniach New 52) tak jak polskie wydania Marvel NOW.

   Usuń
  3. Ja tam się lubuję w twardych oprawach, więc liczę na coś w stylu Nowe DC Comics, bo to są bardzo dobrze wydawane pozycje.

   Usuń
 3. Ja Supermana przeczytam w przyszłym tygodniu. Arrowa zbieram w zeszytach, więc wydawanie pieniędzy dwa razy nie miałoby chyba większego sensu.

  OdpowiedzUsuń