sobota, 3 czerwca 2017

CBN: Comic Book News #148


Mało newsów w tym tygodniu, ale udało się co nieco wycisnąć. W najnowszym CBN możecie poczytać o 25-oleciu WildStorm a także o serii TITANS i reperkusjach "The Lazarus Contract".

*Crossover "The Lazarus Contract" mimo wątpliwej jakości zapoczątkował znaczące zmiany we wszystkich tworzących go seriach. Spoilery!


Slade'owi nie udało uratować się swojego syna Granta. Pobyt w Speed Force sprawił, że postanowił on przestać być Deathstrokiem i w swej solowej serii Slade stanie po stronie dobra. W tym celu zbierze drużynę młodych herosów.

W jej składzie znajdzie się m/in. "nowy" Wally West/Kid Flash, który został wyrzucony z Teen Titans.

Zmianie ulegnie również życie "oryginalnego" Wally'ego Westa/Flasha z Titans. W wyniku krótkiej wyprawy w przeszłość uszkodzeniu ulega serce "oryginalnego" Wally'ego, gdy ten był jeszcze w wieku nastoletnim. To wydarzenie w przeszłości zmienia teraźniejszość i obecnie dorosły Wally ma rozrusznik serca. Używanie mocy może mieć na niego negatywny wpływ - szybkość Westa może uszkodzić urządzenie i doprowadzić do śmierci bohatera. Każde użycie Speed Force staje się ogromnym ryzykiem.


 Pełne spoilery - klik.

*Widziane w "The Lazarus Contract" pierwsze spotkanie Tytanów z Deathstrokiem jest w gruncie rzeczy tym, czym znany z runu Wolfmana i Pereza. Jednocześnie pewne elementy są inne. W obecnej wersji widzimy odmienne kostiumy i niekoniecznie te same postacie. To synteza starego kontinuum, New 52 i  odrodzonego DCU.

Krótko mówiąc:status obecnie wygląda tak, że te wydarzenia miały miejsce i ich konsekwencje dla świata były takie same, choć mogły przydarzyć się innej grupce osób. Historyczne eventy są częścią wspólnej historii, która teraz została scalona w jedną.


Wydarzenia z finału crossovera mocno wpłyną na serię TITANS. Wally nie ma obecnie prywatnego życia. Nie posiada sekretnej tożsamości, pamięta dawne życie z Lindą lecz dla niej jest kimś obcym. Wszystko co ma, to grupa przyjaciół w kostiumach. Możliwość utraty tego, co go obecnie definiuje - bycie Flashem jest dla niego poważnym ciosem.

Wally wciąż pamięta swoje życie sprzed New 52. Ma w głowie wspomnienia różnych przeszłości - tamtej i tej obecnej, zmienionej przez działanie wyższej siły.

TITANS będzie związane z dalszą, główną inrygą Odrodzenia.

Abnett obiecuje duże zaskoczenie w związku z meta-historią, której elementy można dostrzec już w #1 serii. Mimo to, scenarzysta uważa, że TITANS jest najbardziej przystępną serią DC i można zacząć jej lekturę od dowolnego zeszytu.

Seria dalej będzie skupiać się na postaciach i ich wzajemnej przyjaźni. Powróci również stare zagrożenie.


*Jim Lee oraz Brandon Choi na ostatnią chwilę zmieniają zawartość jubileuszowego tomu WILDSTORM: A CELEBRATION OF 25 YEARS, wydanego z okazji dwudziestopięciolecia imprintu WildStorm. Jak podaje Newsarama, DC poinformowało o zmianach sprzedawców komiksów na terenie USA. Według tych informacji, z tomu usunięta została krótka historia o WildC.A.T.S. autorstwa Lee, Choia oraz Scotta Williamsa, a zastąpi ją liczący raptem trzy strony szort w wykonaniu tego samego tria.
Ponadto dowiedzieliśmy się, że w komiksie znajdzie się miejsce dla oryginalnej wersji THE AUTHORITY vol. 1 #13-14, które szesnaście lat temu zostało mocno przerobione przez edytorów i samych twórców z obawy o zbyt wielkie kontrowersje. Zmieniono wówczas między innymi wygląd przeciwników grupy, wyglądających jak parodie Avengers z Marvela.

W komiksie znajdzie się także scenariusz Granta Morrisona do WILDCATS vol. 4 #2, który nigdy nie został opublikowany ze względu na zerwanie kontraktu ze WildStormem przez scenarzystę.

*Reklamy DARK DAYS i DARK NIGHTS: METAL.

*Zmiany wśród rysowników zeszytów ACTIONC COMICS i SUICIDE SQUAD.

*Zmarł Albert Deschesne, artysta współpracujący m.in. przy seriach ASTRO CITY i JUSTICE LEAGUE. W swej karierze był zarówno rysownikiem, tuszownikiem, kolorystą i zajmował się literownictwem.

*Porcja alternatywnych okładek z czerwcowych zeszytów.

*Przykładowe plansze.

*31 maja w USA ukazały się:
Deadman Dark Mansion Of Forbidden Love TP,
Doom Patrol Volume 1 Brick By Brick TP,
The Flash #23,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps Volume 2 Bottled Light TP,
Harley Quinn Volume 6 Black White And Red All Over TP,
Supergirl Volume 3 Ghosts Of Krypton TP,
Teen Titans The Lazarus Contract Special #1,
Trinity Annual #1,
Wonder Woman Annual #1,
Wonder Woman By John Byrne Volume 1 HC.


Damian "Damex" Maksymowicz i Krzysiek Tymczyński

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz