sobota, 10 czerwca 2017

CBN: Comic Book News #149


W minionym tygodniu ponownie nie było zbyt bogato, jeśli chodzi o komiksowe informacje dotyczące DC Comics. Poniżej znajdziecie przede wszystkim spoilery z najnowszego numeru BATMANA, a także z finału DK III: THE MASTER RACE. Oprócz tego także kilka komiksowych newsów trochę mniejszego kalibru, w tym jak zwykle garść alternatywnych okładek, czy też drobne zmiany wśród twórców. Zapraszamy!

*Jubileuszowy AQUAMAN #25 zainicjuje kilka istotnych zmian w życiu tytułowego bohatera, a cała seria obierze zupełnie nowy kierunek. Scenarzysta Dan Abnett twierdzi, iż zeszyt ten będzie stanowił idealny moment dla tych, którzy do tej pory nie śledzili przygód Arthura Curry w ramach Rebirth, a chcieliby zacząć.Aquaman został przez radę starszych usunięty z tronu, gdyż jego więzi z ludźmi na powierzchni sprawiają, iż nie do końca rozumie on problemy swoich poddanych. Atlantyda obiera teraz drogę całkowitej izolacji od świata na powierzchni. Ścigany przez swoje dawne sługi Aquaman zostaje ranny i uwięziony pod powierzchnią, z dala od ukochanej Mery. To początek ogromnego dramatu byłego króla, a kulminacja tych przemian nastąpi właśnie w #25.

Abnett wyjaśnia, że Arthur od początku dążył do zjednoczenia Atlantydy z resztą świata, uczynienia z  niej ważnej i znaczącej części tego świata, co nigdy nie było łatwym zadaniem. Chciał się odciąć od przeszłości, przełamać stereotypy i pokazać, że ludzie na powierzchni nie stanowią zagrożenia dla Atlantydów. Jego nowoczesne poglądy ostatecznie jednak przegrywają z konserwatywną polityką, jaka dominuje w podwodnym królestwie.

Począwszy od #25 seria ukazywać się będzie już nie dwa razy w miesiącu, a tylko raz. Po części spowodowane jest to przejęciem obowiązków rysownika przez Stjepana Sejica. Akcja kilku najbliższych zeszytów rozgrywać się będzie w samym sercu Atlantydy, a Sejic skupi się w dużym stopniu na ukazaniu piękna i niezwykłości tego miejsca.

Więcej szczegółów znajdziecie w wywiadzie ze scenarzystą - klik.

*GIGANTYCZNE SPOILERY Z BATMAN #24


Batman oświadczył się Catwoman! Do tej decyzji pchnęło go spotkanie ze swym ojcem ze świata Flashpoint (w crossoverze "The Button"). Tamten Thomas Wayne poradził mu by przestał być Batmanem, a zaczął być lepszym ojcem i spróbował znaleźć szczęście.

Selina dostrzega ból, który czuje Bruce i sama również przetrwała ciężkie wydarzenia. Oboje są rozbici, ale mogą być rozbici razem.

Nim jednak dowiemy się czy Selina powie "tak", Bruce obnaży przed nią swoją duszę. Batman zrobił coś, z czego nie jest dumny i nikt z jego bliskich o tym nie wie. Co to takiego, tego dowiemy się w osadzonej  przeszłości historii "The War of Jokes and Riddles".

Więcej (w tym plansze).

*Wspomniany BATMAN #24 doczeka się dodruku. Tym razem na okładce dodany będzie "dymek" z tekstem, w którym Batman oświadcza się Catwoman - klik.

*Historia "Road Trip" zaplanowana pierwotnie na 26 zeszyt serii SUPERMAN została przesunięta na #27. W zamian dostaniemy jednozeszytową opowieść napisaną przez jednego z absolwentów szkoły DC dla nowych twórców - Michaela Moreci. W tym one-shocie zobaczymy próbę odbudowania relacji pomiędzy Clarkiem i jego synem. Rysunki wykona Scott Godlewski. Nowa okładka autorstwa Lee Weeksa:*Inna zmiana dotyczy komiksu GREEN ARROW #26, który miał zilustrować Otto Schmidt, a pracuje nad tym numerem Stephen Byrne.

*Spoilery z DK III: THE MASTER RACE #9!

Dobiegła końca mini seria napisana przez Briana Azzarello, której pierwszy numer ukazał się w listopadzie 2015 roku, i która ostatecznie została przedłużona o jeden zeszyt. W finale doszło do decydującej batalii z tytułową master race, czyli grupą Kryptonijczyków z Kandoru pod dowództwem Quara, która postanowiła wziąć Ziemię w swoje posiadanie.


Główną zasługę w powstrzymaniu inwazji ma Mroczny Rycerz, który niedawno został przywrócony do życia dzięki jednej z Jam Łazarza. Batman przywołuje nietoperze, które powodują panikę pośród przeciwników i sprawiają, że obywatele Kandoru przypadkowo zabijają się nawzajem. Pozostali przy życiu próbują uciec z pola walki, za co zdenerwowany Quar każe ich śmiercią. Superman z pomocą Atoma rozprawia się z najbardziej lojalną gwardią Quara. Ostatni pozostały przy życiu złoczyńca zamierza dokonać samodestrukcji i zamienić się w bombę atomową, która zgładzi jego wrogów, ale Lara w porę wynosi go w okolice słońca, gdzie dochodzi do eksplozji.

Po walce Superman usuwa się w cień uznając, że to Batman jest największym ziemskim bohaterem, którego pomoc jest im niezbędna. Clark poświęca swoją uwagę synowi oraz córce, którą uczy bycia człowiekiem.


Carrie zmienia kostium na czarno-szary i przyjmuje pseudonim Batwoman. Bruce widzi przed sobą okazję, aby stać się nowym, lepszym obrońca Gotham. Zwłaszcza teraz, gdy ma u swego boku w pełni ukształtowaną w roli superbohaterki współpracowniczkę.

Więcej na temat samego zakończenia serii i przemianie, jakiej ulegli w międzyczasie Superman oraz Batman, a także spekulacji na temat tego, czego możemy się spodziewać po zapowiadanym przez Franka Millera komiksie DK IV - klik, klik.

*Przykładowe plansze i opisy czerwcowych nowości od Egmontu - zobacz.

*Paul Dini jest zachwycony współpracą z Jimmym Palmiottim w ramach back-upu do serii HARLEY QUINN. Dini prawdopodobnie nadal będzie częścią zespołu pracującego przy tym tytule, ale aktualnie trwają dyskusje na temat formuły, w jakiej ukazywać się będą historie z przeszłości Harley. Krótki wywiad ze scenarzystami znajdziecie tu oraz tutaj.

*Shea Fontana opowiada o najnowszym zeszycie serii JUSTICE LEAGUE swojego autorstwa, w którym Jessica Cruz występuje w roli głównej, i gdzie wirus obcego pochodzenia dostaje się do Watchtower:*Z okazji premiery filmu JUSTICE LEAGUE w tym roku DC wyda przedruki pierwszych zeszytów, które ukazały się w ramach Rebirth, i których głównymi bohaterami byli członkowie Ligi. Każdy z poniższych zeszytów ukaże się pod lekko zmodyfikowanym tytułem, kosztować będzie tylko jednego dolara i oczywiście posiadać będzie na okładce reklamę wspomnianego filmu.

DC ESSENTIALS: SUPERMAN REBIRTH #1
DC ESSENTIALS: BATMAN REBIRTH #1
DC ESSENTIALS: CYBORG REBIRTH #1
DC ESSENTIALS: AQUAMAN REBIRTH #1
DC ESSENTIALS: THE FLASH REBIRTH #1
DC ESSENTIALS: JUSTICE LEAGUE REBIRTH #1

Nie ma Wonder Woman, gdyż przedruk #1 z jej udziałem ukazał się ostatnio w ramach obchodów dnia Wojowniczej Amazonki.

*Za symbolicznego dolara będzie można również nabyć przedruk pierwszego zeszytu oryginalnej serii THE AMERICAN WAY, jaka swego czasu ukazywała się w ramach imprintu Wildstorm. Komiks ten ukaże się jako VERTIGO ESSENTIALS: THE AMERICAN WAY/VERTIGO SAMPLER. Jest to związane z tym, że jeszcze w tym roku ukaże się nowa mini seria w ramach Vertigo - THE AMERICAN WAY: THOSE ABOVE AND BELOW.

*Rzut oka na alternatywne okładki do lipcowych zeszytów - zobacz.*Jesienią ukażą się dwie książki skierowane do młodzieży, których bohaterami będą znani z seriali TV Flash oraz Supergirl - szczegóły.

*Newsarama przygotowała ciekawe podsumowanie dotychczasowych informacji związanych z tajemniczym Mr. Ozem, jego więźniami, a także próbuje odpowiedzieć na pytanie, kim jest ta postać i jakie ma zamiary - klik.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - zobacz.

*7 czerwca w USA ukazały się:

American Way The 10th Anniversary Edition TP,
Aquaman #24,
Bane Conquest #2 (z 12),
Batman #24,
Batman Zero Hour TP,
Cyborg #13 ,
Dark Knight III The Master Race #9 (z 9),
DC Comics Bombshells #28,
DC Comics Dark Horse Batman Vs Predator TP,
DC Looney Tunes 100-Page Super Spectacular #1,
Deathstroke #20,
Everafter From The Pages Of Fables #10,
Fall And Rise Of Captain Atom #6 (z 6),
The Flintstones #12,
Green Arrow #24,
Green Lanterns #24,
Harley Quinn #21,
Injustice 2 #3,
Injustice Gods Among Us Year Five Volume 2 TP,
Injustice Gods Among Us Year Five Volume 3 HC,
Justice League #22,
Justice League Of America The Road To Rebirth TP,
Nightwing #22,
Savage Things #4 (z 8),
Shade The Changing Girl #9,
Suicide Squad Volume 2 Going Sane TP,
Superman #24,
Superman Action Comics Volume 9 Last Rites TP,
Trinity Volume 1 Better Together HC
Wonder Woman By George Perez Volume 2 TP,
Wonder Woman Steve Trevor #1.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

1 komentarz:

  1. Skoro Abnett tak mocno angażuje się w DC, to raczej jego nowych książek do 40k nie ma co się spodziewać - szczególnie przy jego stanie zdrowia.

    OdpowiedzUsuń