sobota, 24 czerwca 2017

CBN: Comic Book News #151


Cotygodniowy przegląd komiksowych newsów po raz kolejny dostarcza Wam świeżą porcję ciekawostek, wywiadów, spoilerów, zmian wśród twórców, czy też przykładowych stron do nadchodzących numerów. Tym razem między innymi kilka słów na temat serii GREEN LANTERNS, SUPERMAN, BATMAN oraz ALL-STAR BATMAN. zapraszamy!

*Sam Humphries nie ukrywa, że stworzenie tak naprawdę dwuletniego runu w ciągu jednego roku to trudne wyzwanie, ale jednocześnie okazja do ukazania zdecydowanie więcej rzeczy w krótszym czasie. Scenarzysta serii GREEN LANTERNS czerpie przyjemność z przeplatania historii dotyczących losu wszechświata z zeszytami, gdzie Jessica oraz Simon przeżywają swoje wewnętrzne rozterki i problemy.


W wyniku starcia z Volthoomem, który chciał wykorzystać pierścień noszony przez Jessicę (jeden z siedmiu pierwszych zielonych pierścieni, które powstały w wyniku zniszczenia Travel Lantern), Cruz oraz Simon Baz przenoszą się nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie. Trafiają około dziesięć miliardów lat w przeszłość. Simon przez kilka najbliższych numerów pozbawiony będzie pierścienia, który z taką łatwością zniszczył mu Volthoom.

Humphries podkreśla, że historia strażników Wszechświata sięga dziesięć miliardów lat w przeszłość i przykładowo jeszcze wiele rzeczy na temat Pierwszego Latarnika nie zostało opowiedziane, wyjaśnione. Zobaczymy w akcji pierwszych siedmiu Zielonych Latarników, którzy mieli za zadanie powstrzymać Volthooma, gdy ten wpadł w szał. Simon i Jessica będą z nimi współpracować.

Z każdym z tych siedmiu Lanternów wiąże się inna, unikalna i jakże odmienna historia. Widać to chociażby na przykładzie wychowanego wśród magii oraz miecza wojownika Tyran'ra z Tamaran, a także kobiecie o imieniu Kaja Dox z planety Yod-Colu, sfrustrowaną swoim dotychczasowym nudnym życiem i naprawą komputerów, a także apodyktyczną matką.


Kilka spoilerów z GREEN LANTERNS #25 znajdziecie z kolei tutaj.

*Obecna i zarazem ostatnia historia w serii ALL-BATMAN pokazuje nam nieznane fakty z przeszłości Alfreda. Snyder wrzucił w historię potomków piratów, Genesis Engine (urządzenie pozwalające być wiecznie młodym) i relacje ojciec-syn. Alfred pełni rolę ojca Bruce'a, Bruce to taki Piotruś Pan - chłopiec, który nigdy nie dorósł.Mamy zatem piratów i poszukiwanie skarbu. Genesis Engine to coś na kształt fontanny młodości. Ahoj przygodo!

Alfred próbował chronić panicza Wayne'a poprzez ukrycie pewnych wydarzeń ze swojej przeszłości. Tamte wydarzenia i podjęte wówczas decyzje wpłynęły na Pennywortha i na to jakim ojcem był dla Bruce'a.

Więcej.

*Scenarzysta James Robinson oraz odpowiedzialni za ilustracje Carlos Pagulyan i Emanuela Lupacchino to zespół, który przejmie od #31 stery nad serią WONDER WOMAN.Przedstawią oni historię "Children of the Gods", która skupi się w głównej mierze na Jasonie - bracie Diany i jedynym mężczyźnie urodzonym na rajskiej wyspie. Zadebiutował on podczas DARKSEID WAR. Run nowych twórców trwać będzie sześć zeszytów i zakończy się w grudniu.

*Sean Murphy zaprezentował na Twitterze kawałek grafiki przedstawiającej Jokera. Jest to mała zapowiedź tego, co czeka nas w pisanej i rysowanej przez tego artystę autorskiej historii z udziałem Batmana.Murphy pierwotnie zaplanował całość na osiem zeszytów i zamierza wykorzystać tak wiele znanych złoczyńców z Gotham, jak tylko zdoła, a także kilka wersji batmobilu. Twórca porównuje swój projekt (tytuł i data premiery nieznane) do DKR Franka Millera, czy YEAR 100 Paula Pope'a.

*Gail Simone napisze sześcioczęściową mini serię WONDER WOMAN/CONAN, która powstanie w ramach wspólnego projektu DC oraz Dark Horse. Ilustracje wykona Aaron Lopresti. #1 ma się ukazać planowo 20 września.W historii tej zarówno Diana jak i Conan trafią do niewoli i zostaną zmuszeni do walki na arenie na rozkaz handlarza niewolników - Dellosa.

*Kilka ciekawych rzeczy na temat dalszych losów Greean Arrowa w ramach Rebirth, jakie można znaleźć wewnątrz jubileuszowego #25, w tym debiut dawno niewidzianej postaci - sprawdź.

*Spoilery z SUPERMAN #25

Podczas próby wyciągnięcia syna spod kontroli Manchester Blacka, Superman oraz Jon widzą alternatywną wersję Człowieka ze Stali, Mrocznego Rycerza oraz najprawdopodobniej Wonder Woman z Mrocznego Uniwersum.Dodatkowo Superboy wypowiada słowa: "I can see worlds beyond days, nights beyond worlds". Jest to mała zapowiedź tego, co czeka nas w DARK NIGHTS: METAL Snydera i Capullo.

Jon łącząc się z Kathy Branden tworzy potężną psychiczną więź, która powoduje pokonanie Blacka poprzez oddzielenie jego świadomości od ciała. Ciało zostaje umieszczone w Fortecy Samotności, zaś nieco uszkodzony umysł wylądował w ciele... krowy!

Okazuje się, że noga Lois ma się całkiem dobrze, a odcięcie jej od reszty ciała było jedynie wizją stworzoną przez Manchester Blacka.

Więcej szczegółów na temat tego zeszytu - sprawdź.

*Kilka premierowych plansz, w wersji bez nałożonego koloru, pochodzących z DARK DAYS: THE CASTING #1 - zobacz. Premiera zeszytu 12 lipca.

*Pojawiła się rozpiska komiksów powiązanych z DARK NIGHTS: METAL. Jak widać poniżej DC planuje opublikować dodatkowo one-shoty BATMAN: LOST #1 oraz HAWKMAN: FOUND #1*Kolejna zmiana dotycząca JUSTICE LEAGUE #25. Pierwotnie zeszyt ten miał być czwartą częścią historii "Afterlives". Następnie Bryan Hitch oznajmił, iż to właśnie on w całości (scenariusz oraz rysunki) stworzy specjalną historię do jubileuszowego #25. Najświeższa wiadomość jest taka, że komiks ten napisze Hitch, zaś ilustracje wykonają Tom Derenick, Trevor Scott oraz Andy Owens. W historii tej Liga stawi czoła kosmicznemu zagrożeniu, z którym wiele lat temu zmagał się cały Korpus Zielonych Latarni.Hitch oznajmił, że ma w planach opowiedzieć jeszcze dwie duże historie i tym samym za 12 zeszytów jego run w serii JUSTICE LEAGUE dobiegnie końca.

*Joker kontra Riddler, a areną walki całe Gotham City. Na CBR znajdziecie szczegółowy opis wcześniejszych występów obu złoczyńców pisanych przez Scotta Snydera oraz przyczynę wybuchu konfliktu, jaki rozpoczął się na łamach BATMAN #25.

*Tom King zapowiada "The War of Jokes and Riddles":*Tim Drake to jedna z kluczowych postaci dla głównego wątku Rebirth. Tajemniczy Mr. Oz usunął go ze sceny już na początku Rebirth i umieścił w specjalnym więzieniu gdzieś poza czasem i przestrzenią, a cały świat myśli, że Red Robin nie żyje. Oz tłumaczy, że Tim jest zbyt kochany przez wszystkich i zbyt mocno powiązany z całym DCU (dosłownie "łączy nici, które nie powinny być połączone"), stąd odstawienie go na bok było jedynym słusznym wyjściem.

W obliczu zbliżających się ważnych rzeczy z udziałem Red Robina w ramach Rebirth, Newsarama zebrała opinie twórców, którzy mieli okazję kreować przygody Tima Drake'a w przeszłości. Wyjaśniają oni kulisy powołania do życia tej postaci, a także tłumaczą dużą popularność Tima pośród fanów DC - przeczytaj.

*Po 16 latach powstanie kontynuacja mini serii NINJA BOY, która wydawana była w ramach imprintu Wildstorm. Za nowe przygody Nakio i jego sidekicka Sake odpowiadać będzie ten sam duet twórców, co w 2001 roku, czyli Allen Warner oraz Ale Garza. #1 składający się z 30 stron ma ukazać się najszybciej w październiku. Szczegóły na temat tego projektu znajdziecie tutaj.

*Mała zmiana w opisie SUPER SONS #6 - sprawdź.

*Enrico Marini pracuje nad dwoma powieściami graficznymi z Batmanem w roli głównej, które ukażą się w Europie dzięki współpracy DC Entertainment oraz francusko-belgijskim Dargaud. pierwszy z komiksów ma ukazać się późną jesienią, zaś drugi na wiosnę.

*Brian Keene zapowiada osiem one-shotów z gatunku horroru - zobacz.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w tym tygodniu - zobacz.

*Wydawnictwo książkowe MAG opublikowało wstępne zapowiedzi do końca 2019 roku. W kategorii książki dla dzieci i młodzieży znajdziemy cztery tytuły z linii DC Icons – Wonder Woman, Batman, Superman i Catwoman.

*Wczoraj zmarł rysownik Tommy Castillo, który swego czasu wykonał m.in. ilustracje do kilkunastu zeszytów z serii DETECTIVE COMICS oraz BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT.

*21 czerwca w USA ukazały się:

All-Star Batman #11,
Aquaman #25,
Batman #25,
Batwoman #4,
Cave Carson Has A Cybernetic Eye #9,
DC Comics Bombshells #29,
DC Comics Bombshells Volume 4 Queens TP,
DC Super Hero Girls Volume 3 Summer Olympus GN,
Death Of Hawkman TP,
Doom Patrol The Silver Age Omnibus HC,
Green Arrow #25,
Green Lanterns #25,
Harley Quinn #22,
Harley Quinn Volume 2 Joker Loves Harley TP,
Injustice 2 #4,
Justice League #23,
Justice League Vs Suicide Squad HC,
Lobo Road Runner Special #1,
New Super-Man Volume 1 Made In China TP,
Nightwing #23,
Odyssey Of The Amazons #6 (z 6),
Super Sons #5,
Superboy And The Legion Of Superheroes Volume 1
Superman #25,
Superman The Golden Age Volume 3 TP,
Teen Titans Go #22,
Trinity #10,
Wild Storm #5,
Wonder Woman Tasmanian Devil Special #1.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool

1 komentarz:

  1. "Podczas próby wyciągnięcia syna spod kontroli Manchester Blacka, Superman oraz Jon widzą alternatywną wersję Człowieka ze Stali, Mrocznego Rycerza oraz najprawdopodobniej Wonder Woman z Mrocznego Uniwersum."
    Czy ta interpretacja została potwierdzona? Batman z wizji wygląda blank jak Batman #666/Damian Wayne, co może oznaczać, że pozostałymi osobami są dorośli Jon i Kathy.

    OdpowiedzUsuń