sobota, 13 czerwca 2015

CBN: Comic Book News #37Przed Wami kolejna porcja komiksowych newsów zza oceanu. Co tym razem można dowiedzieć się ciekawego od Dana DiDio i pracujących dla jego stajni ludzi? Mamy m.in. nowe informacje na temat nowego Batmana, historii Darkseid War, a także takich serii, jak EARTH 2: SOCIETY, czy MARTIAN MANHUNTER. O tych i wielu innych rzeczach przeczytacie poniżej. Zapraszamy do lektury!


*Special Edition: NYC - bat-wieści:


Szykuje się team-up Maps z Batmanem w GOTHAM ACADEMY. Wśród nowych postaci, do grona nauczycielskiego dołączy Kurt Langstrom - Man-Bat. Nowym uczniem będzie Damian Wayne.
Jedna z postaci z GA zawita do BLACK CANARY.

BATGIRL #41 został w całości narysowany przez Babs Tarr, bez pomocy Camerona Stewarta. Kilka najbliższych numerów skupi się na wątku związanym z tym, że ojciec Babs - Jim Gordon został nowym Batmanem. W #42 Livewire z nowym wyglądem. W numerze 43 debiut w nowym DCU zaliczy Velvet Tiger.
Selina Kyle wraca do roli Catowman. Będzie chciał odnaleźć Batmana, jednocześnie, jej relacje z nowym Mrocznym Rycerzem nie będą się dobrze układać. Stephanie Brown już niedługo wystąpi gościnnie na kartach CATWOMAN - będzie chciała tego, co jej obiecano w BATMAN: ETERNAL.

GOTHAM BY MIDNIGHT stanie się jeszcze straszniejsze. Teraz, gdy oryginalny Batman "nie żyje", a Jim Gordon nie jest już gliną, jednostka zostanie zdelegalizowana. Pozbawieni pieniędzy i wszystkiego innego nadal muszą jednak chronić miasto przed mrocznymi siłami.

W CONSTANTINE: THE HELLBLAZER powróci klimat znany z Vertigo - duchy Johna, seksowność, krew i niebezpieczeństwo. John będzie młodszy niż był pod koniec serii CONSTANTINE (50-latek) i lepiej ubrany, ale to wciąż najniebezpieczniejszy cwaniak w okolicy.

Nie ma na razie dalszych planów wobec Anarky'ego. 

2 sezon BATMAN: ETERNAL jest w fazie planowania.


*Wybrane wieści z panelu, który odbył się podczas SENYC:

Black Canary w swej solowej serii prócz zbycia gwiazdą rocka wróci do korzeni - do bycia mistrzynią sztuk walki.

The Truth mimo rozgrywania się w tytułach z eSem nie jest crossoverem.

John Constantine w swym nowym tytule jest po 30-tce, jego punk rockowa przeszłość jest jeszcze świeżą i wciąż jest członkiem Mucus Membrane. W serii wystąpią członkowie jego rodziny i przyjaciele, znani fanom postaci. Między innymi pojawi się Gary Lester.

Więcej, także o innych seriach - klik.

*We wrześniu motywem przewodnim okładek do 25 spośród serii wydawanych przez DC będzie postać Zielonego Latarnika. Związane jest to z 75 rocznicą narodzin pierwszego Latarnika – Alana Scotta. Wszystkie GL variant covers możecie podziwiać tutaj. Poniżej okładka Dave'a Johnsona do DEATHSTROKE #10.

.

*Geoff Johns planuje dodać Jokera do galerii przeciwników Mrocznego Rycerza w świecie Earth One, ale wtedy, gdy Bruce dorośnie do konfrontacji z kimś takim. Podobnie, jak to miało miejsce z Riddlerem, czy Killer Crockiem, także i Joker zostanie przedstawiony w zupełnie nowy, nieoczekiwany dla czytelników sposób. Nie nastąpi to jednak na pewno w trzecim tomie, najszybciej w czwartym, bo zapewne i taki powstanie. BATMAN: EARTH ONE VOL.3 ukaże się w marcu lub kwietniu 2016. Dan Didio ucina wszelkie spekulacje na temat ewentualnego/ewentualnych crossover pomiędzy seriami spod szyldu Earth One. Nic takiego na pewno nie będzie miało miejsca.

*W październiku ukażą się wszystkie wydania zbiorcze związane z zakończonym właśnie eventem CONVERGENCE. Wiemy już, jak wydawca zdecydował się połączyć ze sobą konkretne mini serie, a mianowicie wedle okresu, z jakiego dane postacie pochodzą. Tym samym oprócz głównej mini serii zebranej w jednym tomie (zeszyty 0-8) ukażą się CONVERGENCE: ZERO HOUR VOL.1 i VOL.2, CONVERGENCE: CRISIS VOL.1 i VOL.2, CONVERGENCE: FLASHPOINT VOL.1 i VOL.2 oraz CONVERGENCE: INFINITE EARTHS VOL.1 i VOL.2. O tym, co wejdzie w skład każdego z tych tomów dowiecie się zaglądając m.in. tutaj.

*Kolejny wywiad ze Scottem Snyderem dot. najnowszej historii w serii BATMAN - klik.

*Mała lista życzeń, czyli 6 rzeczy, jakie być może dostaniemy od DC w październiku, który to miesiąc ma czytelników czymś "Big" zaskoczyć – klik.

Oprócz tego spodziewana przez fanów nowa seria z Poison Ivy w roli głównej. Skoro z Harley i Batgirl wypaliło, to dlaczego nie Pamela i jej solowy tytuł? Gail Simone jest w każdym razie ewentualnie chętna do pracy nad takim komiksem. 

*Martian Manhunter zostaje uznany za niebezpieczną broń, którą chcą mieć po swojej stronie zmiennokształtni White Martians, aby  przy jego pomocy opanować Ziemię. Liga Sprawiedliwości ma tym czasem własne plany dotyczące Marsjanina. J’onn będzie musiał wybrać, po której stanąć stronie, a wbrew pozorom nie będzie to decyzja łatwa. 


W serii dużą rolę odegrają pracująca dla NASA Helen Demoff, tajemniczy wielkolud – Mr. Biscuits, dziesięcioletnia Alice, złodziej z Dubaju zwany The Pearl, agent FBI Daryl Wessel oraz chory nastolatek o imieniu Leo. Wszyscy oni pomogą pokazać prawdziwą, nieznaną naturę samotnika, postaci tragicznej, jaką jest J’onn J’onzz. 

W #2 ciekawa konfrontacja, nie tylko na pięści, pomiędzy głównym bohaterem, a Kal-Elem. Pod koniec #3 dojdzie do „śmierci” Martiana Manhuntera, która jakkolwiek by to nie zabrzmiało, prawdopodobnie pomoże bohaterowi odciąć się od przeszłości i zacząć wszystko z czystą kartą. Więcej.

*Heath Corson po raz kolejny opowiada o mini serii z udziałem Bizarro oraz Jimmy’ego Olsena – klik.

*Seria EARTH 2: SOCIETY jest skonstruowana podobnie, jak serial LOST. Każdy numer zaczyna się i kończy aktualnymi wydarzeniami, które rozgrywają się rok po wydarzeniach znanych z kart EARTH 2: WORLD’S END, zaś pomiędzy mamy flashbacki z wcześniejszych prób odnalezienia się rozbitków na nowej planecie. Nowa Ziemia-2 składa się z 12 miast, z których każde różni się kulturowo i każde wyrosło dosłownie na elementach swojego rozbitego statku ratunkowego. posiada dwa słońca – żółte i czerwone, co z oczywistych względów sprawia, iż Val oraz Kara  mają problemy ze swoimi mocami.

Dotychczasowi bohaterowie podzielili się na dwa wrogo nastawione do siebie obozy, a wszystko na skutek różnic w kwestii sposobu i kierunku budowy nowego świata na nowej planecie.
*Nowa seria CONSTANTINE: THE HALLBLAZER otrzymała kategorię T+ i według DC przeznaczona jest dla osób powyżej 15 roku życia. Przypominamy, że poprzednia seria egzystująca krótko w ramach New 52 miała kategorię T. Zmiana ta sugerowana jest tym, iż nowy John Constantine nie przypomina (i całe szczęście) obracającego się w kręgach superhero swojego poprzednika i już w pierwszym numerze ukazuje się nagi, pokryty krwią, oraz jak się dowiadujemy jest biseksualistą.
*23 alternatywne okładki do STAR TREK/GREEN LANTERN: THE SPECTRUM WAR #1, które wkrótce ukaże się nakładem IDW – klik.
*Starfire zostanie we własnej serii ukazana jako osoba obdarzona nadzwyczajnymi mocami, oraz jednocześnie jako wrażliwa i podatna na różne ludzkie odczucia dziewczyna. Kory jest bardzo emocjonalną postacią, zawsze stara się wczuć w skórę drugiej osoby, i gdy ktoś czuje się smutny ona emocjonalnie z kimś takim się solidaryzuje. Twórcy komiksu postarali się o to, aby Satrfire miała wokół siebie mnóstwo nowych, ciekawych postaci. W #3 pojawi się ktoś, do kogo bardzo blisko Amandzie Conner i jej małżonkowi. Więcej na temat nowej serii STARFIRE oraz tego, co ma związek z serią HARLEY QUINN możecie poczytać tutaj.
*Egmont w lipcu - klik.
*A tutaj z kolei Egmont w sierpniu - klik.

*Smutna wiadomość – Ben i Ashley Templesmith, wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zaszczycą swoją obecnością BFK 2015 w dniach 26-28 czerwca. Szczegóły.

*Zmiany wśród twórców części zeszytów – klik.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia - klik.
  
*10 czerwca w USA ukazały się:

Absolute Transmetropolitan Volume 1 HC,
All-Star Section 8 #1 (z 6),
Arrow Season 2.5 #9,
Batgirl Volume 1 The Batgirl Of Burnside HC,
Batgirl Volume 1 The Batgirl Of Burnside TP,
Batman #41,
Batman Cataclysm TP (New Edition),
Batman/Superman #21,
Bodies TP,
Catwoman #41,
Coffin Hill #19,
Constantine The Hellblazer #1,
Detective Comics #41,
Earth 2 Society #1,
Fables The Wolf Among Us #6,
FBP Federal Bureau Of Physics #21,
Gotham Academy #7,
Harley Quinn #17,
Injustice Gods Among Us Year Four #3,
New Suicide Squad #9,
Nightwing Volume 2 Rough Justice TP,
Red Hood/Arsenal #1,
Starfire #1,
Strange Sports Stories #4 (z 4),
Superman Action Comics Volume 5 What Lies Beneath TP,
Superman Action Comics Volume 6 Superdoom HC,
Wake TP.

Damian i Dawid

2 komentarze:

  1. Właśnie czytał ktoś z was już nowego constantine'a jak wrażenia? Wiem że to tylko 1 numer i nie ma co oceniać ale czy jest lepiej, a słyszałem ze od 3 numeru ma być inny rysownik i pewnie to tylko na chwilę

    OdpowiedzUsuń
  2. #1 bardzo udany, w klimacie serii z czasów Vertigo.

    OdpowiedzUsuń