niedziela, 14 czerwca 2015

Smaczki z ARROW #23

I wreszcie po wielu bojach udaje mi się dojść do finałowego epizodu tegorocznego sezonu ARROW. Już na wstępie napiszę, że nie wiem jaka będzie przyszłość tej rubryki. Trzecia seria tej produkcji była tak słaba, że z czasem oglądanie kolejnych odcinków stało się zwyczajna katorgą, właściwie równą tej towarzyszącej mi przy GOTHAM. Jeśli premierowa odsłona czwartego sezonu nie zrzuci mnie z fotela, "Smaczki z ARROW" prawdopodobnie zostaną zakończone lub przejmie je ktoś inny.

Ale to dopiero w październiku. Dziś przyjrzyjmy się temu, co zaserwowali nam twórcy w finale.
Plan z samolotem
Złowieszcze zamiary Ra's Al Ghula żywo przypominają plan eko-terrorystów z którymi mierzył się komiksowy Oliver Queen w jednej ze swoich serii. "Green Arrow vol. 2 #101" przynosi nam sceny, w których bohater dzięki podstępowi dostaje się na pokład samolotu, którego załoga zamierza zrzucić na Metropolis brudną bombę. Udaje mu się ich powstrzymać, lecz zostaje ciężko ranny a samolot jest uszkodzony. Pomimo asysty Supermana (co samo w sobie jest pewnym WTF), Oliver rozbija się ratując mieszkańców, lecz przypłaca to swoim życiem.

Komiksowe ulice
Ulica 52 pojawia się właściwie w każdym odcinku ARROW, czasem jednak twórcy dodają do tego coś oryginalnego. Ostateczne spotkanie Olivera i Ra'sa miałomiejsce w pobliżu rogu ulic Adamsa i O'Neilla. Są to nazwiska komiksowych legend, które dawno temu tworzyły serię GREEN LANTERN/GREEN ARROW. Chodzi oczywiście o Neila Adamsa oraz Dennisa O'Neila.

Szach-mat?
Członkowie organizacji H.I.V.E. nie mieli może zbyt wiele miejsca dla siebie w tym odcinku, lecz trudno było nie zauważyć w ich dialogach częstych odniesień do rozgrywek szachowych. Czyżby jakiś mały zwiastun pojawienia się Checkmate?

WATCHMEN
To właśnie ten komiks skojarzył mi się od razu w scenie, w której Ra's ujawnia że wprowadził swój plan w życie dziesięć minut wcześniej. W STRAŻNIKACH także mamy do czynienia z tego typu sekwencją i moim zdaniem jest to jedna z najlepszych scen w historii komiksu.

Sprawa Andreyko
W jednej ze scen kapitan Lance jest bardzo zawiedziony brakiem postępów w sprawie Andreyko. Nie wiemy do końca o co chodzi, lecz przypominam iż scenarzysta Marc Andreyko odpowiedzialny jest za powstanie komiksu MANHUNTER. Kate Spencer, jego główna bohaterka to prokuratorka za dnia, a zamaskowany mściciel w nocy. Brzmi znajomo?
Speedy
No i stało się - finałowy epizod tego sezonu ARROW już ostatecznie wprowadził do bohaterskiego panteonu Starling City postać Speedy. Kostium noszony przez Theę nie różni się zbytnio od komiksowego oryginału, brakuje jedynie peleryny.

Coast City
Ostatni smaczek jaki udało mi się wyłapać to fakt, że najprawdopodobniej w czwartym sezonie retrospekcje przeniosą się do Coast City. Mając na uwadze fakt, że w finałowym epizodzie THE FLASH również wspomina się to miasto, a także pewnego zaginionego pilota samolotu, domysły zaczynają tworzyć się same.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza