środa, 10 czerwca 2015

Dan DiDio opowiada farmazony


Finał CONVERGENCE wydaje się nie budzić wątpliwości - wszystko z ponad 70-letniej historii DC jest teraz w kontinuum. Nawet jeśli wcześniej zostało wymazane przez różnej maści eventy. 

Dan DiDio jest zadowolony z dyskusji na ten temat, jaka trwa pomiędzy fanami, nie chciał jednak potwierdzić na 100% tej powszechnie powtarzanej interpretacji. Powiedział za to, że zobaczymy wkrótce historie, które wyjaśnią tę kwestię.

Wydawnictwo patrzy w przyszłość i niestety nie mamy co liczyć na wielką ilość powrotów wcześniejszych wersji znanych postaci :( . Rozpoczęta w czerwcu inicjatywa "DC You" skupia się na różnorodności i przystępności historii, a nie na patrzeniu wstecz. Czytelników czeka wiele nowego w obecnej ofercie oraz dużo zmian wśród ikonicznych postaci - zwłaszcza u Supermana. O dziwo - mimo mojego nastawienia na NIE wobec tego, co dzieje się z eSem, 41 zeszyt ACTION COMICS był zaskakująco dobry.

CONVERGENCE sprzedało się zaskakująco dobrze i DiDio cieszy się z tego niespodziewanego hitu. Jak widać, nie czytał on wielu negatywnych recenzji, których w Internecie jest multum. Owszem, o kilku tie-inach można powiedzieć, że są dobre lub nawet bardzo dobre (SHAZAM!, NIGHTWING/ORACLE, SWAMP THING THE FLASH, SUPERBOY, JLI, BLUE BEETLE), ale główna mini seria i pozostałe kilkadziesiąt mini serii to zmarnowanie potencjału.  Event, który miał być "listem miłosnym" dla wszystkich pokoleń fanów na pewno nim nie był. Czytając słowa DiDio, można odnieść wrażenia, że on sam pochodzi z którejś z alternatywnych Ziemi, gdzie ta seria nie byłą gniotem. Pełen wywiad.

Damex

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz